Regenda posilní národný tím, Černák s Fehérvárym na hranici vypadnutia.

Hokejové majstrovstvá sveta v Česku sú už za dverami. Tímy čoskoro dohrajú svoje prípravné zápasy, a Craigovi Ramsaymu sa čas, za ktorý musí poskladať národný tím, kráti. Vo vzduchu stále visia hráči, ktorí si národný dres s menším oneskorením oblečú. Akých Slovákov ešte môžeme brať do úvahy, a ktorých naopak zaväzujú klubové či iné povinnosti?

Zdroj: slovensko.rtvs.sk

Erik Černák

Obranca Tampy Bay sa už pred časom vyjadril, že by chcel Slovensko reprezentovať. Všetko svedčí o tom, že sa k národnému tímu čoskoro pridá. „Blesky,“ v ktorých figuruje meno Erika Černáka sa síce prebojovali do vyraďovacej časti NHL, no všetko nasvedčuje ich rýchlemu koncu v prvom kole. Tampa prehrala s Floridou 3 zápasy za sebou, a tak je Černákova účasť v Česku veľmi pravdepodobná. Nič nie je isté a celú situáciu môže postup Tampy značne skomplikovať. V celkovom stave série vedú „Pantery“  3 – 1  a ďalšie zápasy sú naplánované na Utorok 30.4, Štvrtok 2.5 a Sobotu 4.5. Pre Slovensko by bola strata tak kvalitného hráča, akým je Erik Černák veľkým oslabením. Slovenský obranca Tampy odohral tento rok 69 zápasov, v ktorých si pripísal 2 góly a na 11 prihral.

Zdroj: sportnet.sme.sk

Martin Fehérváry

Ďalším hráčom, ktorý by mohol podporiť národný tím príchodom z NHL, je Martin Fehérváry. Obranca Washingtonu Capitals, zdieľa s Černákom podobnú situáciu. Washington sa dostal do vyraďovacej časti z posledného postupového miesta. Proti Washingtonu sa postavil víťaz základnej časti New York Rengers. Fehérváryho tím momentálne podlieha New Yorku. V troch zápasoch nezvíťazili ani jedenkrát. Taktiež sú veľmi blízko vyradenia v prvom kole vyraďovacej časti NHL. Nasledujúce zápasy sú naplánované na Pondelok 29.4 a Stredu 1.5. Účinkovanie slovenského zadáka na MS neohrozí ani platnosť zmluvy. Tú má 24-ročný obranca platnú do sezóny 25/26. V tohtoročnej sezóne odohral Fehérváry v drese Washingtonu 66 zápasov, v ktorých strelil 3 góly a pri 13 góloch asistoval.

Zdroj: sportnet.sme.sk

Miloš Kelemen a Patrik Koch

Obaja Slováci odohrali väčšiu časť sezóny za farmársky klub Arizony Coyoties, tímu sa momentálne darí a to hrá v neprospech ich účinkovaniu na MS. Tucson Roadrunners sa z druhého miesta pohodlne dostali do vyraďovacej časti AHL. Tým pádom sa Kelemenove a ani Kochove klubové povinnosti ešte neskončili. Pre Kelemena nie je AHL jedinou vecou, ktorá mu bráni povolaniu do národného tímu. Zámorskému hráčovi komplikujú situáciu aj iné povinnosti, a to rodičovské. O novom prírastku do rodiny informoval Kelemen na sociálnych sieťach. Ku Kelemenovi sa  vyjadril aj Miroslav Šatan. „Jediný, ktorý sa ospravedlnil, je Miloš Kelemen, ktorý má na to rodinné dôvody. Ostatní prejavili vôľu prísť v prípade, že budú zdraví a nebudú hrať v play-off.“ Miloš Kelemen a ani Patrik Koch si podľa všetkého, v národnom tíme nezahrajú. Túto sezónu odohral Kelemen doposiaľ 64 zápasov. 10 z nich odohral za tím Arizony v NHL, v ktorom zaznamenal 1 asistenciu. 54 ich odohral vo farmárskom tíme „kojotov,“ v ktorých strelil 16 gólov a totožný počet asistencií. Na druhej strane Patrik Koch odohral za Arizonu len 1 zápas, zvyšných 63 zastával pozíciu útočníka v Tucson Roadrunners. Jedenkrát rozvlnil sieť a štrnásťkrát asistoval.

Adam Ružička

S momentálne voľným hráčom ukončil zmluvu tím Arizony po necelom mesiaci. Bola to reakcia organizácie na video, ktoré Ružička uverejnil na sociálnej sieti. Podobne reagoval aj slovenský zväz ľadového hokeja. Vo svojom stanovisku uviedli: „Slovenský zväz ľadového hokeja odsudzuje správanie Adama Ružičku, ktoré nie je v súlade s hodnotami reprezentanta, a preto s ním v nominácii na prípravné zápasy a májové majstrovstvá sveta nepočítame.“ Túto sezónu si Ružička zahral v drese Arizony len trikrát, nebodoval v nich ani raz.

Pavol Regenda

24-ročný útočník San Diega Gulls (farmy Anaheimu Ducks) už sezónu ukončil. San Diego vypadlo ešte v základnej časti a Regendovi nič nebráni v účasti na Majstrovstvách sveta. Generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan informoval, že Pavol Regenda vyjadril súhlas s účinkovaním na MS: „My dúfame, že nás posilní aj on, vždy sa pozitívne vyjadroval k štartu na MS. Sme nastavení tak, že príde. Iné možnosti ani nezvažujeme. Je to v procese a ten je nastavený a nemôže sa preskočiť. Dúfame, že sa títo hráči pripoja, ešte nie teraz, ale o týždeň neskôr.“ Jediným, čo by mohlo zamiešať kartami, je fakt, že Regendovi v tomto roku končí zmluva. Postavil by sa tým do nebezpečenstva. Túto sezónu si rodák z Michaloviec zahral 59 zápasov. Päťkrát bol nasadený v NHL kde nezískal žiadny bod a 54 zápasov odohral v San Diegu Gulls. devätnásťkrát rozvlnil sieť a zaznamenal 15 asistencií.

Zdroj: sportnet.sme.sk

Zdroj titulnej fotky: hockeyslovakia.sk

Autor: Robert Zachar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *