Do reprezentačného kempu prichádzajú hráči v skvelej forme!

V pondelok 11.12. sa slovenskí reprezentanti začali postupne schádzať na reprezentačnom kempe pred majstrovstvami sveta do 20 rokov. Z pohľadu Slovenska môže byť tento turnaj jeden z najlepších v histórií, čo potvrdzujú aj výkony hráčov v kluboch.

Na celkovo päťdňový kemp sa hráči a trénerský štáb zišli vo Zvolene. Väčšina hráčov pricestovala už v pondelok, avšak kompletná zostava by mala byť trénerom k dispozícií až v stredu 13. decembra.

Repčík v životnej forme

Peter Repčík patril medzi lídrov slovenského tímu už minulý rok, na klubovej úrovni sa mu však až tak nedarilo. Tento rok to ale neplatí. Slovenský center pôsobí v klube Drummondville Voltiguers, ktorý momentálne kraľuje západnej konferencii QMJHL.

S 38 kanadskými bodmi a 18-timi gólmi je najproduktívnejším hráčom a zároveň najlepším strelcom svojho tímu. Patrí medzi najlepších 15 hráčov ligy v celkovom počte bodov, počte bodov na zápas a taktiež v počte strelených gólov.

Túto životnú formu potvrdil aj v poslednom zápase pred reprezentačným kempom. V dueli proti Cape Breton Eagles zaznamenal svoj druhý štvorbodový zápas, keď sa mu podarilo streliť 2 góly a na ďalšie 2 prihrať.

Peter Repčík v zápase proti Rouyn-Noranda Huskies (Autor: Ghyslain Bergeron)

Patrí medzi najlepších v USHL

To, ako sa dokázal Juraj Pekarčík posunúť vrámci len jedného roka je viac ako pozoruhodné. Z hráča, ktorý nastupoval vo 4. útoku Nitry a väčšinu jeho draftovej sezóny a s ním na NHL Drafte ani nepočítalo, sa stal jeden z najlepších hráčov kvalitnej USHL.

Za Dubuque Fighting Saints odohral v tejto sezóne 18 zápasov a nazbierať sa mu podarilo až 27 kanadských bodov. V tabuľke produktivity mu patrí 7. priečka, avšak okrem Pekarčíka, má každý hráč v najlepšej desiatke odohraných viac ako 20 zápasov.

Pred šampionátom prichádza taktiež v skvelej forme, v posledných 4 zápasoch si dokázal pripísať až 9 kanadských bodov.

Juraj Pekarčík v zápase proti Green Bay Gamblers (Zdroj: dubuquefightingsaints.com)

Po zranení sa vrátil ako kapitán

Začiatok sezóny vyzeral pre Samuela Honzeka skvelo, keď trénerov a vedenie Calgary Flames zaujal v prípravnom kempe. Nanešťastie prišlo v štvrtom prípravnom zápase zranenie, ktoré ho nakoniec vyradilo z hry až do začiatku decembra.

Tesne pred svojím návratom na ľad bol vymenovaný za kapitána Vancouveru Giants. Ako kapitán stihol odohrať 5 stretnutí, v ktorých nazbieral 8 kanadských bodov za 3 góly a 5 asistencií.

„Počas svojho pôsobenia v tíme Vancouver Giants bol Samuel rozdielovým hráčom na ľade a spájal túto schopnosť s úchvatnými návykmi mimo ľadu. Vieme, že jeho silná pracovná morálka a oddanosť hokeju budú v tejto sezóne udávať tón a zapôsobia na náš mladý tím,“

povedal o Honzekovi generálny manažér Vancouveru Giants Barclay Parneta.

Pre slovenskú reprezentáciu bol návrat Honzeka na ľad ešte pred reprezentačnými povinnosťami veľmi dôležitý, keďže tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš avizoval, že na turnaji ráta s Honzekom v prvom útoku.

Slovenská dvojica, ktorá si podmanila OHL

Prvý útok reprezentácie s najväčšou pravdepodobnosťou doplní dvojica Slovákov z OHL – Dalibor Dvorský a Filip Mešár. Obaja patria medzi najlepších útočníkov najkvalitnejšej juniorky na svete.

Filip Mešár sa po roku opäť vrátil do Kitcheneru Rangers, avšak oproti minulej sezóne, kedy patrili medzi najhoršie tímy, sú tento rok suverénne najlepším tímom celej OHL. Filip stihol v tomto ročníku odohrať 20 zápasov so ziskom až 32 kanadských bodov, za 13 gólov a 19 asistencií.

Dalibor Dvorský sa do OHL presunul po neúspešnom úvode vo švédskej najvyššej súťaži. Za Sudbury Wolves stihol odohrať, rovnako ako Mešár, 20 stretnutí, v ktorých strelil až 18 gólov a celkovo nazbieral 34 kanadských bodov.

Obaja taktiež hrajú v najlepších útokoch celej ligy, Mešár so svojími spoluhráčmi Carsonom Rehkopfom a Trentom Swickom nazbierali až 119 kanadských bodov. Dvorského v útoku dopĺňajú David Goyette a Quentin Musty, ktorý dohromady získali už 110 kanadských bodov.

Filip Mešár v drese Kitcheneru Rangers (Autor: Josh Kim)

Výborné výkony v OHL podávajú aj ďalší traja Slováci – Martin Mišiak, Ondrej Molnár a Servác Petrovský. Hrávajú prevažne v druhom útoku a držia si priemer približne 1 bod na zápas.

V skvelej forme je aj Jozef Villiam Kmec hrajúci za jeden z najlepších tímov WHL Prince George Cougars. V 30 dueloch nazbieral 20 kanadských bodov. Kmecovi vyšiel najmä úvod sezóny, kde patril medzi najproduktívnejších obrancov ligy.

Medzi mužmi sa dokázal tento rok výraznejšie presadiť Alex Čiernik, v druhej najvyššej švédskej súťaži odohral 19 zápasov so ziskom 12 kanadských bodov.

Autor: Alex Höger

Titulná foto: Terry West / OHL Images

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *