Druhý deň, druhý zápas. Slovákov čakajú oddýchnutí Švajčiari, Česi si chcú napraviť chuť na Nórsku.

Máme za sebou prvý hrací Majstrovstiev sveta hráčov do dvadsať rokov. Slovenskí hokejisti počas neho porazili vo federálnom derby “bratov” z Českej republiky vysoko 6:2.

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž
26 prosince, 2023 12:00 MSJ - Skupina A

Výsledky

Tím1st2nd3rdT
Slovensko0246
Česko1012

Pod výhru v prvom stretnutí na turnaji sa najviac podpísal dvojgólový Servác Petrovský, ktorý najskôr vyrovnával na 1:1 v presilovej hre a neskôr zvyšoval na 5:1. Takisto zapísal aj jednu asistenciu. Gól+asistenciu zaznamenal Samuel Honzek a Filip Mešár. Po dve “áčka” zas Maxim Štrbák a Viliam Kmec. Každá formácia, okrem štvrtej, si pripísala aspoň štyri kanadské body. Práve vyrovnanosť útokov môže byť niečo, čo zaváži nielen v dueli so Švajčiarmi, ale aj po zvyšok turnaja. Slovenským hokejistom takisto pridala táto výhra na sebavedomí. V bránke tím podržal Adam Gajan, ktorý zaznamenal 93,1% úspešnosti zákrokov, chytil 27 striel z celkového počtu 29.

Pre Švajčiarov bude dnešný zápas prvý na turnaji. Ich výber je tvorený prevažne hráčmi z domácej ligy. Jediným draftovaným hráčom je obranca Rodwin Dionicio. Medzi ďalších kľúčových hráčov môže patriť Endo Meier, Thierry Schild, či Rico Gredig.


Česi doplatili vo včerajšom stretnutí na disciplínu. Dokopy zaznamenali osem dvojminútových trestov a jeden samostatný nájazd, ktorý nepremenil Peter Repčík. Aby toho nebolo málo, prišli aj o Adama Jiříčka, ktorého trápia problémy s kolenom. Ich dnešného súpera, Nórov, väčšina ľudí z laickej verejnosti, ako aj expertov, tipuje do boja o záchranu. Väčšinu ich výberu tvoria hráči, ktorí pôsobia vo Švédsku alebo kanadských juniorkách. Na úvod turnaja sa stretli s výberom USA, azda najsilnejším tímom na turnaji. V prvej tretine Severoameričanov zaskočili, hrali s nimi vyrovnanú partiu a do šatne išli s bezgólovým stavom. V druhom dejstve dostali tri góly a v poslednej časti hry sa stav upravil na konečných 4:1.

Čechov čaká ťažká skúška. Ak dajú väčší dôraz na disciplínu a budú viac využívať vlastné presilovky môžu zápas zlomiť na svoju stranu. Medzi ich najsilnejšie stránky patrí bránkovisko a útok vedený hráčmi ako Eduard Šale, Matyáš Šapovaliv či Jiří Kulich. Ich severský súper bude spoliehať na Oskara Bakevigga, Pettra Vesterheima alebo Noaha Steena. v bránkovisku na na Markusa Stensruda.

Standings provided by Sofascore

Zdroj titulnej fotografie: Andreas Robansen/Puckfans

Autor: Martin Štuller

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *