Slovensko môže pred MSJ rátať s oporou! Svoju účasť potvrdil Adam Sýkora.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov už onedlho odohrá svoje zápasy vo Švédsku. Ďalším oznámeným hráčom, ktorý posilní tím a pomôže nám pomýšľať na stupienok víťazov je Adam Sýkora. Jeho meno na drafte zaznelo z šesťdesiateho tretieho miesta. Tento výber patril New Yorku Rangers, ktorý v tejto sezóne zatiaľ svieti na prvom mieste.

Teraz však mladý útočník pôsobí v AHL v mužstve Hartford Wolf Pack. Tu si zatiaľ nazbieral v osemnástich zápasoch sedem kanadských bodov. Posledné z nich však nasvedčujú, že je forward pri chuti, má v nich bilanciu takmer bod na zápas.

„Áno, je už takmer isté, že sa šampionátu zúčastním. Minulý týždeň bol za mnou v USA môj otec, ktorý sa ako zamestnanec Slovenského zväzu ľadového hokeja informoval o mojej situácii u asistenta generálneho manažéra New Yorku Rangers Ryana Martina, ktorý je zároveň generálnym manažérom Hartfordu. Ten otcovi povedal, že s tým nebude žiadny problém,“ povedal pre tvnoviny.sk rodák z Piešťan. Zároveň dodal, že Ryan Martin chápe jeho záujem zúčastniť sa majstrovstiev, pretože si je dobre vedomý, že reprezentovať Slovensko je pre mladíka obrovská česť.

Nadchádzajúci šampionát bude pre Sýkoru už tretím a zároveň posledným v poradí v kategórii do 20 rokov. Nie je preto tajomstvom, že do neho fanúšikovia a aj spoluhráči vkladajú veľké nádeje. „Vôbec s tým nemám problém, som ochotný prijať takúto rolu a neskutočne sa už na to teším. Pevne dúfam, že prídu všetci chalani, ktorí budú môcť a opäť vytvoríme fantastickú partiu.“

Minuloročné majstrovstvá nedopadli pre našich podľa predstáv. Vo štvrťfinále sa nám stala osudným domáca Kanada. Gól na 4:3 z hokejky Connora Bedarda nám nedoprial tak vytúžený postup a preto dúfame, že s pomocou hráčov ako je aj Adam Sýkora tento rok budeme môcť pomýšľať na väčší úspech.

zdroj titulnej fotky: TASR

autorka textu: Veronika Mondeková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *