Ako dopadli prvé prípravné zápasy Extraligistov?

9.8 sa konal prvý prípravný zápas tímov slovenskej Extraligy. V ňom sa stretli Košice a Humenné. Tento zápas sme si už rozobrali, a preto sa pozrieme na zápasy z dní 10.8. a 11.8.

10.8. o 17:30 sa na štadióne v Michalovciach začal zápas medzi domácimi Michalovčanmi a Liptovským Mikulášom. Pre oba tímy to bol prvý prípravný zápas, a tak vyzeral aj priebeh zápasu. Liptáci sa ujali rýchleho vedenia, keď v 7. minúte skóroval navrátilec do mikulášskeho dresu, Rudolf Huna. Na tento gól mu prihrala ďalšia letná posila, americký útočník Matt Berry. Michalovce ale prišli v druhej tretine s novou taktikou a vyhrali ju 3:0. Dvakrát sa presadil kanadský útočník Max Newton a raz aj Vadim Pereskokov. Celkovo fungovala formácia Newton (2+1) + Pereskokov (1+2) + Bjalončík (1+2) jednoznačne najlepšie. V tretej tretine zvýšil na 4:1 Adam Varga. Tesne pred koncom zápasu ešte ale padli 2 góly. V 56.minúte sa presadil a znížil na 4:2 talentovaný americký obranca Mitchell Miller. Na gól mu opäť prihral Matt Berry. Hneď o minútu neskôr ale uzavrel stav zápasu na 5:2 Peter Bjalončík.

zdroj: hk_32_lm_official/Instagram

O polhodinu neskôr (10.8. o 18:00) začal aj zápas slovenského poháru medzi Topoľčanmi a Novými Zámkami. Priebeh tohto zápasu bol ale prekvapivý. Topoľčany sa dostali do vedenia v 12.minúte, keď sa presadil útočník prvej formácie Maroš Surový. Asistovali mu Miloš Bystričan a Zdenko Sedlák. A tento stav sa držal až do 44.minúty. V tretej tretine udreli Novozámčania a celý priebeh zápasu otočili. Zabrala hlavne druhá formácia, keď sa presadil Marc-Olivier Roy. Prihrávali mu ďalší 2 zámorskí hráči, Mike Lee a ešte pred ním Troy Loggins. Práve Troy Loggins na začiatku 50.minúty otočil stav na 2:1 po prihrávke práve Marca Roya. A aby nebolo ešte Marca Roya málo, tak prihral aj na tretí gól. Tento gól strelil a svoj premiérový v drese Nových Zámkov, Michael Laurenčík. Finálny výsledok zápasu bol teda 3:1 pre Nové Zámky.

zdroj: hctopolcany/Instagram

Presne o 24 hodín neskôr sa Novozámčania predstavili v ďalšom zápase. Tentokrát bol ich súperom tím zo Žiaru nad Hronom. A v tomto zápase bolo pociťovať únavu z predchádzajúceho dňa. V 31.minúte otvoril skóre obranca Adam Kobolka v presilovej hre. Minútu pred koncom druhej tretiny zvýšil na 2:0 Lukáš Lunter. V tretej tretine ale strelili gól aj Novozámčania. Konkrétne to bol Miloš Fafrák, ktorému prihrala jedna z posíl tímu, Peter Novajovský. A začal comeback? Práve naopak. Už o 29 sekúnd neskôr bolo 3:1, keď sa presadil Viktor Fekiač po prihrávke Nicolasa Gašpara. Do konca zápasu sa už potom nič nestalo a zápas tak skončil 3:1 pre Žiar nad Hronom.

zdroj: hkmskziar/Instagram

Jediný zápas, v ktorom sa nestretli dvaja Extraligisti bol zápas Slovana Bratislava s Black Wings Linz. Slovan aj so zopár juniormi v zostave nakoniec vyhral 3:1. Skóre otvoril v 14.minúte Michal Jasenec, keď mu asistoval Adam Lukošík. Na začiatku druhej tretiny prišlo možno prekvapenie pre niekoho. Už v 51.sekunde vyrovnal kanadský útočník Shawn Ouellette-St.-Amant. V tretej tretine ale Slovan opäť zabral a rozhodol. Na 2:1 upravil Daniil Fominykh po prihrávke Samuela Takáča a na 3:1 už spomínaný Adam Lukošík po prihrávke od Jakuba Minárika.

zdroj: hcslovan/ Instagram

Posledný zápas, ktorý si rozoberieme bol zápas spišských „Rysov“ proti košickým „Oceliarom“. Košice išli do tohto zápasu už s 1 výhrou, keď si poradili hladko 5:0 s Humenným. Ale prehrávali. V 36. minúte skórovala nová posila Olivier Archambault. Prihrávali mu Šimon Groch a Jeremy Beaudry. V tretej tretine sa ale ukázali skúsenosti Košičanov, keď sa presadil Michal Chovan. Asistoval mu pri tom Filip Krivošík, ktorému sa zatiaľ v košickom drese veľmi darí. Zápas nakoniec išiel do predĺženia, v ktorom už za 28 sekúnd rozhodla najnebezpečnejšia formácia Oceliarov. Skóroval Chase Berger a prihrával mu Hunter Fejes. Zápas teda skončil 1:2 po predĺžení pre Košice.

zdroj: hckosiceofficial/Instagram