Toto je rebríček 7 najlepších hráčov do 25 rokov v našej najvyššej súťaži!

V úvode sezóny bol zoznam mladých pušiek pestrý. Poďme sa teda pozrieť, akým smerom sa uberala ich sezóna. Niektorí už v lige nepôsobia, niektorí si svoju výkonnosť udržali, niektorí sú kľúčovými postavami svojich mužstiev.

Jozef Baláž 24 rokov  HK Dukla Trenčín (46 zápasov – 13 gólov + 21 asistencií )

Dukla nezažíva sezónu, ktorá by sa nejako vymykala od ich predošlých, keďže figuruje na 9.mieste, ktoré zaručuje účasť v predkole play-off. Jozef Baláž je však svetlou výnimkou. Jeho vizitka činí 34 bodov v 46 dueloch, a ak chce Dukla pomýšľat na postup cez predkolo bude určite upierať zrak na 24-ročného krídelníka.

Jozef Baláž v drese Dukly Trenčín (zdroj: istream.sk)

Andrej Kukuča 24 rokov – HK Poprad (47 zápasov – 19 gólov + 12 asistencií)

Poprad začal sezónu veľmi slabo a jediným svetlým článkom bol práve Andrej Kukuča. Keď Kamzíci začali postupne stúpať tabuľkou, Kukuča zažíval aj bodovo hluché chvíle. V zostave Kamzíkov občas pendluje formáciami. Na jeho výkonoch sa to však výrazne nepodpísalo. Andrej sa môže taktiež pochváliť reprezentačným debutom na Nemeckom pohári.

Pôsobivá je jeho strelecká štatistika, keď s 19 gólmi figuruje na druhom mieste Slovenských strelcov za Samuelom Bučekom. Darí sa nielen Kukučovi ale aj samotnému Popradu, ktorý po 47 zápasoch vedie tabuľku extraligy o 5 bodov pred Duklou Michalovce.

Andrej Kukuča v drese Popradu (zdroj: hlavnespravy.sk)

Oleksii Myklucha 21 rokov – HK Spišská Nová Ves (43 zápasov – 10 gólov + 21 asistencií)

Spišská Nová Ves drvivú časť sezóny okupovala prvé miesto tabuľky, na čom mal nemalú zásluhu aj mladík s Ukrajinskými koreňmi. V posledných desiatich zápasoch sa síce trocha vytratil, keď zaznamenal iba 3 asistencie, treba však poznamenať, že Spišiaci ťahali nepríjemnú šnúru siedmich porážok v rade.

Oleksii si za svoje výkony podobne ako Popradský Kukuča vyslúžil pozvánku do reprezentácie. Jeho vizitka v drese Spišiakov činí 31 bodov za 43 zápasov. Spišiaci budú veriť, že Oleksii nadviaže na podarenú základnú časť aj vo vyraďovacej časti, ktorú už majú 3 kolá pred koncom zabezpečenú.

Oleksii Myklucha v drese „Rysov“ zo Spiša (zdroj: teraz.sk)

Mitchell Miller 22 rokov – HK 32 Liptovský Mikuláš (19 zápasov – 6 gólov + 23 asistencií)

Krátke ale za to intenzívne pôsobenie v našej súťaži zažil aj kontroverzný bek Liptovského Mikuláša. Hoci po morálnej stránke bol tento prestup odsúdeniahodný, po tej športovej sa tento prestup podaril na 1* a to nepreháňame.

Miller bol stavebným kameňom podareného úvodu sezóny Liptákov. Jeho odchod do AK Bars Kazaň bol tak veľmi citeľnou stratou. Liptáci si aj jeho zásluhou pravdepodobne zahrajú po dlhých rokoch predkolo play-off.

Miller v drese Liptákov (zdroj: isport.cz)

 Matej Kašlík 21 rokov – HKM Zvolen (39 zápasov – 9 gólov + 17 asistencií)

Zvolen prežíva sezónu ako na hojdačke. Na jej začiatku sa pohyboval na popredných priečkach tabuľky, avšak „bič plieska na konci“ a Zvolen sa prepadol až na 6.miesto v tabuľke, a účasť v play-off ešte nemá ani zďaleka istú. Matej Kašlík urobil vo svojej produktivite solídny skok.

V predošlej sezóne zaznamenal v 20 zápasoch iba 6 bodov. V tejto sezóne to je však úplne iný príbeh. V 39 zápasoch má na konte 26 bodov. Jeho ambícia nasledovať kroky Maroša Jedličku tak nepôsobí nereálne.

Dôležité však pre Mateja bude nadviazať na výkony zo základnej časti a preniesť si ich aj do prípadného play-off, kde môžu byť jeho body pre Zvolen rozdielové. Matejovi môže k motivácii slúžiť aj debut v reprezentačnom drese, pri ktorom naviac zaznamenal presný zásah do siete Nemecka.

Na obrázku s číslom 20 Matej Kašlík a s číslom 14 Maroš Jedlička (zdroj:sportnet.sme.sk)

 Róbert Džugan 23 rokov – HK Spišská Nová Ves (44 zápasov – 14 gólov + 7 asistencií)

Ďalším menom na zozname je hráč, ktorý sa vyznačuje výbornou korčuliarskou technikou a rýchlosťou na ľade. V drese Spišiakov zažíva Džugan doposiaľ najlepšiu sezónu v kariére.

Spoločným menovateľom jeho gólov je bojovnosť, ktorou si tieto góly dokáže vypracovať. Spišiaci ho využívajú aj na oslabovkách. Pochváliť sa môže taktiež reprezentačným debutom pri ktorom skóroval v oslabení do siete Nemecka.

Róbert Džugan v drese Spišiakov (zdroj: hlavnespravy.sk)

 František Gajdoš 22 rokov – HK Nitra (46 zápasov – 4 góly + 16 asistencií)

Druhý obrancom na tomto zozname je 22 ročný František Gajdoš. Na rozdiel od vyššie menovaných hráčov je pravidelnejším reprezentantom, a odbil si už aj debut na majstrovstvách sveta. Nitra zažíva sezónu so stúpajúcou tendenciou výkonov. Corgoni figurujú po 47 kolách na 5.mieste tabuľky. František Gajdoš si v 46 zápasoch pripísal 20 bodov.

František Gajdoš v reprezentačnom drese (zdroj: sportnet.sme.sk)

Autor: Adam Čaja

zdroj titulnej fotky: sportnet.sme.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *