Banská Bystrica vstúpi do novej sezóny s novým trénerom a novým názvom klubu

Hokejový klub spod Urpína od novej sezóny povedie Vladimír Országh. Zmena nastala aj v názve, pod ktorým budú Barani nastupovať.

Na lavičku sa tak vracia odchovanec banskobystrického hokeja, ktorý už klub v minulosti viedol. Országh bol na striedačke najprv ako asistent tréner v rokoch 2010-2012, následne sa na dva roky stal hlavným trénerom.

Po roku v Slovane sa vrátil späť do Bystrice, kde sa za svoje trojročné pôsobenie stal dvakrát majstrom a raz vicemajstrom slovenskej ligy.

Slovenský tréner posledné dve sezóny pôsobil na lavičke Třinca ako asistent Zdeňka Motáka, s ktorým dokázali obidva roky priviesť Oceliarov k titulu. Po poslednej sezóne oznámil, že odchádza z dôvodu rodinných povinností.

Podľa portálu Flashscore by mal novým názvom klubu byť HC MONACObet Banská Bystrica. Do klubu tak od novej sezóny vstúpi nový partner, ktorého logo by malo byť súčasťou klubového loga Bystričanov. Z názvu by tak mali zmiznúť číslice 05, ktoré symbolizovali rok vzniku novodobého hokejového klubu v Banskej Bystrici.

Autor: Ján Koštial
Zdroj titulnej fotografie: Správy RTVS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *