Bitka na diskotéke má dohru! Žabku podmienečne vylúčili z tímu, čeliť bude aj vyšetrovaniu

Devätnásťročný reprezentant a obranca Banskej Bystrice Boris Žabka sa dostal do problémov po tom, ako počas diskotéky v klube Ministry of Fun v Banskej Bystrici zbil rovesníka. Ten následne skončil v nemocnici s vážnymi zraneniami.

O incidente informoval ako prvý portál cas.sk, pre ktorý sa vyjadrila matka poškodeného: „Napadol ho jeden hokejista. Je po operácii oka, museli mu do nadočnicových oblúkov vkladať titánové platničky z dvoch strán. Práve sme ho doniesli domov z nemocnice, kde mu navyše nanovo lámali aj nos. Zlomenú má aj zadnú časť nejakej kostičky, ktorá je najtenšia v oku, tam mu museli spraviť výplň. Oko zatiaľ neotvára a nevidí naň. Bude sa z toho dostávať dlho a navyše nevieme, aké budú dlhodobé následky.“

Odvtedy vyplávali na povrch nové skutočnosti o tomto incidente, informovala o nich televízia JOJ. Napadnutý chlapec bol údajne na ceste von z klubu, keď ho z ničoho nič napadol práve hokejový reprezentant do 20 rokov.

Podľa slov priateľky poškodeného bolo motívom napadnutia to, že sa poškodený obšuchol o Žabkovu priateľku, ktorá sa do incidentu mala zapojiť tiež. Najprv sa za celý incident ospravedlňovala, o niekoľko chvíľ však nasledoval aj jej útok na priateľku poškodeného. Obaja poškodení následne zavolali políciu, pričom Žabka sa mal údajne pokúsiť ujsť, no napokon na mieste zotrval.

Na webe klubu hc05.sk sa k incidentu vyjadril aj športový manažér Banskej Bystrice Ľuboš Pisár: „Boli sme zaskočení a nemilo prekvapení, že došlo k tomuto incidentu. Vnímali sme tlak verejnosti na okamžitú reakciu, ale chcel by som pripomenúť, že článok v bulvárnom médiu nemôže byť jediným zdrojom informácií, na základe ktorého máme niekoho odsúdiť a potrestať. Preto našou prvou reakciou bolo zhromaždenie dostupných informácií zo všetkých strán. Od našich hráčov očakávame, že budú vzormi a lídrami nielen na ľade, ale aj vo svojom civilnom živote. Nechceme, aby sa naši hráči dostávali do podobných situácií. Preto som mal tento týždeň príhovor k celému tímu, v ktorom som pripomenul, že naše očakávania sa netýkajú len ich výkonov na ľade. Boris je 19-ročný chlapec, ktorý nedodržal naše interné pravidlá, preto sme pristúpili k udeleniu pokuty a podmienečnému vylúčeniu z tímu.“

V doterajšom priebehu sezóny odohral Žabka v drese Banskej Bystrice 39 zápasov bez bodového zisku. Pridal aj päť štartov na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov, na ktorých zaznamenal jeden presný zásah proti českému výberu.

Autor: Ján Koštial

Zdroj titulnej fotografie: Jason Franson/The Canadian Press via AP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *