Bizarný prípad: posilnil Bystricu, no teraz Connor McCarthy končí s hokejom!

Po sezóne, ktorú Banskej Bystrici ukončila v napínavej sérii Spišská Nová Ves začal klub s príchodmi, prišlo mnoho zámorských posíl a jedným z nich bol aj robustný bek Connor McCarthy. Pre 27-ročného hráča s pravým držaním hokejky to mala byť prvá skúsenosť s hokejom v Európe, napokon to však tak úplne nebude.

Ako informovala oficiálna Facebookova stránka Extraligistu, tak kanadský obranca sa rozhodol s nečakaným ukončením hráčskej kariéry.

„Kanadský obranca Connor McCarthy sa v aktuálnej sezóne nepripojí k nášmu tímu, rozhodol sa totiž ukončiť svoju profesionálnu hokejovú kariéru. Verili sme, že Connor bude prínosom pre mužstvo a skvele zapadne do tímu, nezostáva nám ale nič, než rešpektovať jeho rozhodnutie a popriať mu veľa úspechov v osobnom živote i v kariére, pre ktorú sa rozhodol.“

prezradila stránka klubu

Connor McCarthy minulú sezónu odohral prevažne v ECHL, za tím Worcester Railers nastúpil do 54 zápasov, strelil 2 góly a na ďalších 6 prihral, dva zápasy stihol aj v AHL, kde si nepripísal žiaden kanadský bod. Inak kariéru strávil aj v NCAA, tam odohral 4 sezóny a dostal sa aj do All-Star tímu ligy. McCarthy mal do Bystrice priniesť hlavne tvrdú hru, podľa EliteProspects totižto meria rovných 200cm a váži 108 kíl.

zdroj fotky: clarksonathletics.com

autor článku: Štefan Špak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *