Blíži sa semifinále! Kto je stále v hre o trofej Vladimíra Dzurillu?

Play-off v najvyššej slovenskej súťaži sa začína zamotávať. Vo štvrťfinále sa so šancou na zisk víťaznej trofeje pomenovanej po legendárnom Vladimírovi Dzurillovi rozlúčili prvé štyri tímy. Sezóna totiž skončila pre Zvolen, Banskú Bystricu, Slovan Bratislavu a paradoxne aj pre Poprad, ktorý zvíťazil v základnej časti. Ktoré tímy nám predvedú svoje majstrovstvo v play-off?

HK Dukla Ingema Michalovce

Ak by sme sa na pavúk posledných 4 tímov pozerali skrz tabuľku základnej časti, tak momentálne najväčším favoritom na víťazstvo v celej lige sú Michalovce. 2.miesto v základnej časti len za Popradom značí o vynikajúcej práci či už Petra Kúdelku, ale aj Tomeka Valtonena. Michalovčania vo štvrťfinálovej sérii zmietli Zvolen 4:1 na zápasy. Jedinou škvrnou pri ich výsledku je prehra v štvrtom zápase. Na rozdiel od Popradu, Michalovce si držia výkonnostnú úroveň aj v play-off a určite by sa mali pozrieť aj do finále. V play-off ťahá tím najmä kanadský útočník Matthew Santos, ktorý v prvých 5 zápasoch zaznamenal bilanciu 6+2. Slovenskú stopu v tíme tvoria najmä vynikajúco hrajúci Dávid Buc a Radovan Puliš.

Na obrázku môže byť 1 osoba, osoba hrajúca hokej a text
Na fotografii ťahúň Michaloviec, Matthew Santos. zdroj: HK DUKLA Ingema Michalovce/Facebook

HK Nitra

Pre väčšinu fanúšikov je práve Nitra najväčším prekvapením play-off. Ako jediný tím z posledných 4 sa musel totiž predrať aj cez osemfinále. Tam porazila Trenčín len tesne 3:2 na zápasy. Vo štvrťfinále ako 8.tím základnej časti narazila Nitra na víťaza základnej časti, ktorým bol Poprad. Nitrania sa aj napriek zraneniu ich hviezdy Brenta Gatesa nezľakli a zvíťazili 4:2 na zápasy, keď otočili stav série z nepriaznivých 1:2. Najväčšia zásluha sa dá určite prikladať brankárovi Liborovi Kašíkovi, ktorý za 6 odohraných zápasov v play-off inkasoval v priemere len 1,03 gólu na zápas a s úspešnosťou 96,34% je doposiaľ najlepším brankárom celého play-off. Na druhej strane ihriska hviezdia najmä Miloš Bubela, Samuel Buček, Sahir Gill a svoje skúsenosti už ukazuje aj fínsky obranca Mikko Kousa. Uvidíme, či dokážu potrápiť a poprípade poraziť aj druhý tím základnej časti z Michaloviec.

Na obrázku môže byť 1 osoba, osoba hrajúca hokej a text
Hrdina nitrianskeho bránkoviska, Libor Kašík pri oslave postupu. zdroj: HK Nitra/Facebook

HK Spišská Nová Ves

Tretím tímom po základnej časti a aj tretím tímom v semifinále sú Spišiaci. Rysy majú skvelú sezónu najmä vďaka vynikajúcej práci so zahraničnými hráčmi. Dôkazom toho sú napríklad Olivier Archambault alebo Igor Merezhko. V štvrťfinálovej sérii narazili Spišiaci na nepríjemnú Banskú Bystricu. Nič nenechali na náhode a zvíťazili vo všetkých štyroch zápasoch. Najlepšie výkony predvádzajú rovnako ako v základnej časti ich najkvalitnejšie mená. Anthony Nellis si v 4 zápasoch pripísal bilanciu až 6+2. S ním vynikajúco spolupracuje Olivier Archambault (0+6) a nezaostáva ani Igor Merezhko (1+3). Priemerne v play-off zápase zatiaľ strelia 4,25 gólu na zápas a uvidíme, či im to bude stačiť aj na tak kvalitný tím, akým určite Košice sú.

Na obrázku môže byť 4 ľudia, ľudia hrajúci hokej a text
V strede fotografie najproduktívnejší hráč Spišiakov v play-off, Anthony Nellis. zdroj: HK Spišská Nová Ves/Facebook

HC Košice

Aj minuloročný majster má šancu na zisk titulu. Košice po štvrtom mieste v základnej časti ukázali, že na play-off sa ako každý rok vedia pripraviť fantasticky a tabuľkového suseda z Bratislavy porazili jasne 4:0 na zápasy. S priemerom 5 gólov na zápas v play-off sú v tejto štatistike jasne najlepší pred Spišiakmi, ktorí sú ich súperom. Ako ťahúňmi tímu sa ukazujú najmä Brett Pollock (3+6 v 4 zápasoch) a Joona Jääskeläinen (6+2 v 4 zápasoch). Na päty im stúpa aj veľmi skúsené slovenské duo Michal Chovan a Marek Bartánus. Najmä Bartánus ťaží zo spolupráce s Michalom Chovanom a Chaseom Bergerom, ktorý naopak zaostáva za očakávaniami. V bránkovisku je navyše tím istený najsilnejšou brankárskou dvojicou v lige. Dominik Riečický nepredvádza najlepšie výkony v play-off, ale keď sa jednému nedarí, pomôže druhý a Jaroslav Janus ťahá košický tím s úspešnosťou 92%. So Spišiakmi určite odohrajú viaceré zaujímavé zápasy.

Na obrázku môže byť 1 osoba, osoba hrajúca hokej a text
Joona Jääskelainen v súboji s kapitánom Slovana, Michalom Sersenom. zdroj: HC Košice/Facebook

Semifinálový program započne v stredu 3.4. zápasom medzi Michalovcami a Nitrou. Druhá semifinálová séria a prvé z východoslovenských derby uvidíme v piatok 5.4.

zdroj titulnej fotografie: TASR

Autor článku: Michal Bruňo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *