Bývalý reprezentant a extraligista si poriadne zavaril!

Účastník mládežníckych reprezentačných výberov a v minulej sezóne hráč Prešova Kevin Jendroľ na svojom instagrame verejne podporil ruské ťaženie na Ukrajine a homofóbne urážal moderátora televízie TA3.

Začalo to práve na strane Jendroľa, ktorý zdieľal na instagramový príbeh video na podporu ruskej armády. V ňom označil moderátora Rastislava Ilieva, ktorý sa prihlásil k LGBTI+ komunite. Následne došlo v ich konverzácii k výmene názorov.

V tej 21-ročný Jendroľ obhajoval Rusko, kde to podľa jeho názoru funguje, ako má, a písal moderátorovi homofóbne správy: „Nemalo by sa s tým vystupovať na verejnosť a propagovať to, mali by si to nechať pre seba alebo sa dať liečiť.“

Po otázke čo by robil, keby je jeho dieťa LGBTI+, odpovedal: „Dám ho na psychiatriu.“ Domnieva sa, že homosexualita sa teda dá liečiť.

Následne obhájil aj slovenskú politickú stranu ĽSNS, ktorej šéfom je kontroverzný Marián Kotleba. Podľa neho sú nedávne udalosti s postrekmi od kotlebovcov riešením proti LGBTI+ ľuďom.

Koniec-koncov, Kevin Jendroľ si vďaka tejto kontroverznej udalosti pravdepodobne zavrel dvere do profesionálneho hokeja a je otázka, kam budú smerovať jeho ďalšie kroky.

Doteraz odohral v slovenskej hokejovej extralige dve sezóny v dresoch Banskej Bystrice a Prešova. Pôsobil aj v reprezentácii Slovenska do 18 rokov.

Autor: Ján Koštial

Foto: TASR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *