Ďalšia zámorská posila Michaloviec

Máme tu prelom Júna a Júla, čas, kedy sa v minulej sezóne oznámilo najviac prestupov. Uvidíme, ako to ale bude tento rok.

V názve bola spomenutá nová posila Michaloviec. Touto posilou je 28 ročné kanadské pravé krídlo Mathew Santos. Mathew prinesie do tímu skúsenosti, ktoré budú do útočných radov potrebné. Vo svojej kariére si zahral aj v zámorskej AHL. Väčšinu minulej sezóny odohral v ECHL lige v tíme Maine Mariners, kde si ho veľmi pochvaľovali. S ďalšími zámorskými útočníkmi určite vypomôžu Michalovciam k vyšším pozíciám.

zdroj: duklamichalovce – Instagram

Druhým menom je nedávna posila Banskej Bystrice, ktorá je ale na odchode. Na konci minulej sezóny oznámili Bystričania príchod mien ako Carter Turnbull. Ten už z klubu odišiel, a teraz z klubu odchádza aj Jake Ryczek. Tento malý americký obranca zaujal stabilnými výkonmi, hlavne v play-off. V budúcej sezóne si skúsi netradičnú hokejovú ligu, keďže sa presťahuje do tímu Nottingham Panthers v najvyššej anglickej súťaži. Tam sa stretne napríklad s Ottom Nieminenom, ktorý odohral sezónu 2021/2022 v Spišskej Novej Vsi.

zdroj: thenottinghampanthers – Instagram

Posledným dnešným menom je už legenda ligy, Václav Stupka. V posledných 3 sezónach sa stal stabilným členom 4. formácie v tíme HKM Zvolen. Aj napriek svojmu veku patrí k najnebezpečnejším hráčom ligy, ktorý sa nebojí predvádzať rôzne kúsky. Je známy svojimi krásnymi gólmi. V budúcej sezóne sa sťahuje do tímu HC Nové Zámky. Tam odohral sezónu 2019/2020, ktorá bola jedna z jeho najlepších. Vôbec by nebolo prekvapením, ak by tento rodák z Trnavy v Nových Zámkoch aj ukončil svoju profesionálnu kariéru.

zdroj: hockey_novezamky – Instagram

Foto: etipos.sk

Autor: Michal Bruňo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *