Gólová prestrelka pod Urpínom sa niesla v znamení domácich

Dnes si svoje sily zmerali prvoligový Žilinčania proti Banskej Bystrici. Atraktívne prípravné stretnutie prinieslo gólové hody. Obaja odohrali v poradí už štvrtý prípravný zápas, ktorý vyhrali Bystričania 6:4. Tým ukončili víťaznú sériu Žiliny v prípravných zápasoch.

Do zápasu vstúpili lepšie Žilinčania, kedy už v čase 4:12 otváral skóre Patrik Koyš po asistenciách Šimona Betáka a Lukáša Paukovčeka. „Barani“ sa po inkasovanom góle otriasli a začali sa udržiavať v útočnom pásme a boli častejšie na puku. Po zbytočnom faule si išiel na trestnú lavičku sadnúť obranca „vlkov“ Jakub Jakubík. Presilovka sa pomaly blížila ku koncu, no Tomáš Matoušek dokázal prekonať brankára Michala Valenta v 17. minúte.

Hneď vzápätí však prišla radosť na žilinskej striedačke, keď 22 sekúnd pred koncom prvej tretiny strelil gól do šatne Juraj Bezúch.

Dominancia Bystrice

Druhú a tretiu tretinu dominantne ovládli domáci. Fanúšikovia si mohli užiť gólové šialenstvo, keď sa už v 23. minúte presadil Marcus Vela, pridal sa k nemu aj Andrej Bíreš v 28 minúte a Tomáš Matoušek v 32. minúte počas presilovky.

Žilinčania však v čase 34:18 dokázali prekonať Filipa Belányiho zásluhou Šimona Betáka, neskôr v 45 minúte sa presadil aj Peter Galamboš.

Koniec duelu si domáci priaznivci užili, keď v 48. minúte posielal „baranov“ do vedenia Christopher C. Turnbull, hneď na to, o 30 sekúnd strieľa Andrej Bíreš posledný gól tohto stretnutia.

Ohlasy po zápase

Aj napriek tomu, že sme dnes nevyhrali, zápas hodnotím kladne, pretože sme naozaj hrali veľmi dobre. Či už to bolo v ofenzíve alebo v defenzíve. Jediné, v čom sme dnes zlyhali bola osobná disciplína. Mali sme až 7 vylúčených hráčov, čo znamená, že sme sa 14 minút bránili. To nám zobralo veľmi veľa síl. Záverečný tlak sme mali, no už sme nemali sily na to vyrovnať, aj keď sme odvolávali brankára. S výkonom mužstva som spokojný. 

Hlavný tréner Vlkov, Ernest Bokroš

Bol to ťažký zápas, Žilina hrala dobrý hokej. Myslím si, že sú dobre pripravení, majú mladý tím, ktorý hrýzol. V prvej tretine sme urobili dosť veľa chýb. Potom sme si niečo povedali, zjednodušili sme to a začalo to tam vďakabohu padať a vyhrali sme to. Musíme si jednoducho dávať pozor, pred bránou robíme dosť triviálne chyby a vraciame veľa pukov pred našu bránu a nedávame si pozor na dorážky. V tom sa určite musíme zlepšiť, aj v okolí modrej čiary, kde nedostávame veľa pukov von. Verím, že keď tieto malé veci zlepšíme, bude to fajn.

Útočník Banskej Bystrice, Tomáš Matoušek

HC 05 Banská Bystrica 6:4 Vlci Žilina (1:2, 3:1, 2:1)

Zdroj: HC Banská Bystrica

Autor: Petra Franeková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *