HC Košice – možná zostava v sezóne 2023/2024

Týmto článkom začne dlhšia séria o možných zostavách na budúcu sezónu. Ako prvý tím si dnes rozoberieme HC Košice, keďže sú poslednými majstrami.

Košice už stihli v tomto prestupovom období oznámiť mnoho zmien. Preto sa pozrieme práve aj na nich.

Brankári: Jaroslav Janus + Dominik Riečický

Zrejme najsilnejšia brankárska dvojica v minulej sezóne zostane pokope. Jaroslav Janus predvádzal v minulej sezóne výborné výkony, najmä v základnej časti. V play-off hlavne v najdôležitejších fázach dali Košičania prednosť Dominikovi Riečickému, ten ju využil vynikajúco a potiahol Košice k ďalšiemu majstrovskému titulu.

zdroj: sportnet.sme.sk

1.obranná dvojica: Jens Olsson + Alex Breton

Obranná dvojica, ktorá fungovala ako vínko. Jens Olsson je veľmi skúsený švédsky obranca. K nemu skvelo sedí Alex Breton ako útočný obranca. Obaja zažili výbornú sezónu. Alex Breton už predĺžil s Košicami kontrakt. Jens Olsson ešte nie je potvrdený ako hráč, ktorý zostáva, ale je to na 95% hotové, že v Košiciach zostane aj na budúcu sezónu.

2.obranná dvojica: Eduard Šedivý + Cooper Zech

Normálne by sa v tejto dvojici objavil produktívny košický obor Jordon Southorn. Ten sa ale sťahuje a v budúcej sezóne si zahrá nemeckú DEL ligu. Tak sa ku skúsenému bývalému reprezentantovi Eduardovi Šedivému pridá nové meno v košickom drese, Cooper Zech. Cooper je mladý, 24 ročný obranca, ktorý je známy svojou tvrdou hrou.

3.obranná dvojica: Jakub Ferenc + Radek Deyl

Táto dvojica by tiež mala zostať nezmenená. Spolu fungovali skvelo, jeden obrovský obranca (Ferenc) a k nemu malý pohyblivý obranca (Deyl). Síce neboli až takými veľkými bodovými ťahačmi ako napríklad Southorn, svoju prácu si odrobia vždy na 200% a čakajú len víťazstvo. Košiciam veľmi pomohlo aj to, že Jakub Ferenc počas minulej sezóny získal slovenské občianstvo, a tak sa im uvoľnilo jedno miesto pre zahraničného hráča.

4. obranná dvojica: Antonín Bartoš + útočník Mykhailo Krasnozhon

Táto dvojica je zostavená z 2 mladíkov, ktorí už majú skúsenosti s našou ligou. 19 ročný Bartoš odohral v minulej sezóne už 54 zápasov za Košice. K nemu som priradil ďalšieho mladíka, Mykhailo Krasnozhon. Krasnozhon má tiež 19 rokov. V minulej sezóne odohral 2 zápasy v hlavnom tíme Košíc, ale držal sa hlavne v tíme do 20 rokov. Tam mal priemer bod na zápas a podľa niektorých ľudí by si zaslúžil tento mladík viac času v hlavnom tíme.

zdroj: eishockey.info

1. útočná formácia: Joona Jääskeläinen + Michal Chovan + Mário Lunter

Hviezdny košický útok začne prvá formácia, v ktorej odchádzajúceho Villeho Leskinena nahradí nová posila, Mário Lunter. Jääskeläinen + Chovan je zabijácke duo, o čom sa presvedčil každý tím v tejto sezóne. Joona v tejto formácii a aj na presilovkách slúži ako strelec, čo je pre neho najlepšia možná pozícia. K nemu skúsený Michal Chovan, ktorý ako kúzelník vždy vytvorí prihrávku, ktorú nik nečaká a puk skončí v bránke. A k nim nové meno v drese Košíc, Mário Lunter. Hodí sa mi do formácie práve s Michalom Chovanom, aby trošku prebudil svoj strelecký apetít, ktorý mu upadol v Mladej Boleslavi.

2. útočná formácia: Marek Bartánus + Brett Pollock + Hunter Fejes

Hviezdna formácia, ktorá aj v ďalšej sezóne bude ničiť každého súpera. Pollock a Fejes prišli do Košíc počas minulej sezóny. Obaja sa osvedčili výborne a ukazujú, že to boli výborné kúpy. Táto formácia hlavne ťahala „Oceliarov“ k titulu. Fejes v 24 zápasoch 21 bodov, Pollock v 41 zápasoch 33 bodov. K nim veľmi skúsený Marek Bartánus, ktorý svojim obrovským telom vždy zatieni strelu, ktorá zvyčajne skončí v sieti súpera.

3. útočná formácia: Tomáš Zigo + Chase Berger + Filip Krivošík

3.formácia môže byť zložená práve z 3 posíl Košíc. Tomáš Zigo prichádza do Košíc po 4 sezónach v Slovane Bratislava. Tu by sa mohol viac presadiť a dostávať aj viac času na ľade. K nemu sa hodí americký center, Chase Berger. Ten odohral na Slovensku sezónu 2021/2022 v Banskej Bystrici, kde si pripísal takmer bod na zápas. A k nim ako pravé krídlo sa hodí Filip Krivošík. Ten neodohral zlú sezónu v nitrianskom drese, ale už mu bolo treba zmeniť tím. V košickom drese môže myslieť na najvyššie pozície, čo v minulej sezóne v Nitre bol úplný opak.

4. útočná formácia: Patrik Lamper + Matúš Havrila + Patrik Rogoň

Stabilní hráči košického kádra, ktorí vynikajú okrem útočenia aj vynikajúcou obranou. Lamper s Rogoňom hrávali spolu v 3. formácii v minulej sezóne. Ich centrom bol Marek Slovák, ktorý sa ale sťahuje do Nitry. Preto som k nim prihodil Matúša Havrilu, ktorý predvádzal výborné výkony celú sezónu. Menší útočník, ktorý sa do hráčov ale nebojí skočiť, keď má tú príležitosť.

13. útočník: Oliver Jokeľ

Teraz mi pozícia čierneho Petra zostala na ľavom krídle Košíc, Oliverovi Jokeľovi. Košice veľmi posilnili útok. Už v minulej sezóne mali v útoku pretlak a teraz to vychádza počtami presne, ako by malo. Oliver si celú sezónu odohral svoje. Bol vo formácii práve s Matúšom Havrilom a s odchádzajúcim Marekom Hovorkom. Teraz mi to vychádza na pozíciu 13. útočníka, ktorý ale bude zasahovať do hry veľmi často.

zdroj: SME

Foto: xapp.usske.sk

Autor: Michal Bruňo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *