HK Spišská Nová Ves – možný tím na sezónu 2023/2024

Po rozbore tímov HK Poprad a HC Košice tu máme tretí tím v sérii možných zostáv pre budúcu sezónu. Aj v tomto prípade sa bude jednať o tím z východu, a to Spišská Nová Ves. Spišiaci oznámili, že už možno nebudú ďalej posilňovať tím, a preto si rozoberieme práve ich.

Spišská Nová Ves sa dostala do najvyššej súťaže len nedávno, v sezóne 2021/22. Hneď to pre nich ale znamenalo 7.miesto v základnej časti. Išli preto do osemfinále play-off, kde sa stretli s Prešovom, s ktorým prehrali 0:3 na zápasy. V tejto sezóne ich najviac ťahali fínski legionári Otto Nieminen a Hannu Kuru. Tí ale po sezóne odišli a Spišská Nová Ves bola v sezóne 2022/23 jedným z čiernych koňov súťaže.

zdroj: hksnv.sk

Tá sa im ale vydarila na jednotku. V základnej časti skončili na 5.pozícii, a tak sa v play-off stretli so štvrtou Banskou Bystricou. Spišská Nová Ves vyhrala sériu 4:3 a v semifinále sa stretli so Zvolenom. Zvolen bol braný ako jeden z najväčších favoritov celej súťaže. Ale „Rysy“ sa ich nezľakli. Viedli dokonca 3:2 v sérii, ale nakoniec prehrali 3:4. Aj tak to bola zatiaľ životná sezóna tohto tímu. Jednoznačne najväčšími hviezdami tímu boli Kale Kerbashian, Juraj Majdan a Martin Réway. Poďme sa už ale pozrieť na ich možnú zostavu.

zdroj: hksnv.sk

Brankárska dvojica: Marcel Melicherčík + Filip Surák

Nestarnúci strom v bráne, to je Marcel Melicherčík. Už 36 ročný brankár, ktorý chytá v Spišskej Novej Vsi od sezóny 2020/21 je jasnou jednotkou tímu. V minulej sezóne odchytal 54 zápasov. Vynechal 11 zápasov kvôli zraneniu. Brankárskou dvojkou by aj v tejto sezóne mal zostať 27 ročný Filip Surák. Surák je rodák práve zo Spišskej Novej Vsi, v ktorej aj vyrastal. V minulej sezóne striedal štarty v Tipos Extralige za Spišskú Novú Ves a v SHL za tím Brezna. Jeden menší problém je ale ten, že Melicherčík ako je starší a starší, tak je viac náklonný na zranenia. V tom prípade musí ísť do brány Filip Surák, ktorý ale nemá také kvality a nie je si tak istý v bráne, ako práve Melicherčík.

zdroj: hksnv.sk

1.obranná dvojica: Igor Merezhko + Nerijus Ališauskas

Do prvej obrannej dvojice som zaradil jednu z posíl tohto tímu. Je ňou 25 ročný ukrajinský obranca Igor Merezhko. Merezhko je veľmi produktívny obranca. V minulej sezóne hral v tíme Odense v dánskej najvyššej súťaži, kde zaznamenal v 54 zápasoch 42 bodov, za čo by bol rád nejeden útočník. Z tých 42 bodov bolo až 15 gólov, čo značí, že má aj presnú mušku. Dokonca na Majstrovstvách sveta 1B-divízie zaznamenal v 5 zápasoch až 13 bodov. Ukrajina tam siahala na postup do divízie 1A, ale nakoniec prehrala v poslednom zápase s Japonskom 5:3. S ním by som spároval litovského obrancu, ktorý je skôr defenzívnejší. Je to práve Nerijus Ališauskas. Ten odohral v našej lige už 2 sezóny. Jednu za Slovan Bratislava a druhú práve za Spišiakov. Osobne si myslím, že sa budú veľmi dobre dopĺňať a Merezhko môže nahradiť v prvej formácii Adama Žiaka.

zdroj: hksnv.sk

2.obranná dvojica: David Romaňák + Jeremy Beaudry

Druhá obranná dvojica zostane nezmenená. Na ľavej strane David Romaňák, ktorý zažil zatiaľ životnú sezónu. Vynikajúce výkony v drese Spišskej Novej Vsi mu dokonca vyniesli právo nastúpiť aj v národnom drese. Síce to boli len 2 zápasy, aj to prípravné, môže to veľmi pomôcť v ďalšom rozvoji tohto mladého obrancu. K nemu na pravej strane zostane Jeremy Beaudry. Obranná dvojica, ktorá fungovala ako po masle. Beaudry prišiel do Spišskej Novej Vsi pred ich návratom do Tipos Extraligy z anglického Sheffieldu. Obe sezóny predvádzal vynikajúce výkony a stal sa stavebným kameňom obrany Spišiakov.

zdroj: hksnv.sk

3.obranná dvojica: Adam Žiak + Juraj Valach

V tretej obrannej dvojici nastane zmena, lebo odchádza fínsky obranca Elias Ulander. Preto je práve do tretej formácie dosadený obranca z prvej formácie v minulej sezóne, Adam Žiak. Opäť, budem sa opakovať, ale obrana Spišiakov bola výborná. Každý si plnil svoju robotu do bodky, vrátane Žiaka. K nemu v tretej formácii by zostal obor Juraj Valach. Tento 203cm vysoký obranca je kameň v spišskej obrane. Aj napriek ťažkému životnému osudu bojuje, za čo má rešpekt snáď každého fanúšika. Do Spišskej Novej Vsi prišiel v 3/4 sezóny, keď prestúpil zo Slovana Bratislava. Bola to výborná kúpa pre Spišiakov, lebo Valach je ideálny defenzívny obranca, ktorý vie perfektne zahrať presilovky a oslabenia, v ktorých využíva svoje skúsenosti.

zdroj: sportnet.sme.sk

7.obranca: Šimon Groch:

7.obrancom zrejme zostane aj v nasledujúcej sezóne 20 ročný obranca Šimon Groch. Ten dostával šancu hlavne v play-off. V celej sezóne nezaznamenal ani jeden gól, zaznamenal ale 4 asistencie. Dokonca si zahral aj na MS do 20 rokov, kde ťahal slovenskú obranu.

sportnet.sme.sk

1. Róbert Džugan + Dalibor Bortňák + Branislav Rapáč

Prvá formácia by mohla byť zložená zo skúsenosti spojenej s dravosťou. Tými skúsenými hráčmi v tejto formácii sú Dalibor Bortňák a Branislav Rapáč. Obaja už odohrali mnoho sezón v našej lige. U Spišiakov je špeciálne tím zložený tak, že najkvalitnejšia formácia je možno až tá 3. Ako dravý útočník do tejto formácie perfektne zapadá mladík Róbert Džugan. Ten začal sezónu v Prešove, ale dohral práve v Spišskej Novej Vsi.

zdroj: hksnv.sk

2. útočná formácia: Olivier Archambault + Oleksii Myklukha + Kale Kerbashian

V druhej formácii nastáva jedna zmena. V minulej sezóne pôsobil ako ľavé krídlo v druhej formácii Nolan LaPorte, ktorý ale odchádza. Presne na túto pozíciu sa hodí nová posila Olivier Archambault, ktorý prichádza z talianskej Pusterie. Ten by mohol spojiť sily so svojím kanadským kolegom, Kaleom Kerbashianom. Kerbashian zahviezdil v minulej sezóne, keď zaznamenal v 60 zápasoch 56 bodov, čo z neho urobilo najlepšieho hráča Spišskej Novej Vsi v minulej sezóne. K nim ako center slovenský mladík Oleksii Myklukha, ktorý v drese Spišiakov predvádza skvelé výkony.

zdroj: hcpustertal.com

3. útočná formácia: Juraj Majdan + Anthony Nellis + Todd Burgess

Aj v 3.formácii môžeme vidieť zmenu. Ale poďme od začiatku. Na ľavom krídle by mal asi zostať Juraj Majdan, ktorý ťahal Spišskú Novú Ves hlavne na začiatku sezóny, kde si držal priemer viac ako bodu na zápas. K nemu na pozícii centra by mohol zostať Anthony Nellis. Práve táto dvojica fungovala výborne a prinášala Spišiakom vytúžené góly. k nim by sa na pozíciu pravého krídla pridal americký útočník Todd Burgess. Ten môže zahrať v prípade núdze aj na pozícii centra, ale je využívaný hlavne na pozícii pravého krídla.

zdroj: dobberprospects.com

4.útočná formácia: Matej Giľák + Rostislav Marosz + Michael Vandas

Útok Spišskej Novej Vsi vyzerá byť perfektný na túto sezónu, a preto sa veľmi ťažko skladala 4.formácia zo zvyšných mien. Po zranení by sa mal do zápasového kolotoča vrátiť ostrostrelec Matej Giľák. Ten v minulej sezóne v základnej časti zaznamenal 19 gólov. K nemu na pozíciu centra sa hodí posledná posila Spišiakov, český center Rostislav Marosz. Pri konkurencii u Spišiakov na pozícii centra sa Marosz môže dostať práve do 4.formácie. K nim už stálica našej ligy, veľmi nebezpečný útočník, Michael Vandas. Ten prišiel do Spišskej Novej Vsi po 3 sezónach strávených v Poprade a odohral solídnu sezónu.

zdroj: rytirikladno.cz

13.útočník: Lukáš Hamráček/Lukáš Vartovník

Pri už spomínanej konkurencii zostali posledné 2 mená práve 2 Lukášovia. Pri výbere do formácii sa mi nehodili ani do jednej v momentálnom stave, ale stále môžu zasahovať do zápasov veľmi často.

Foto: sport.aktuality.sk

Autor: Michal Bruňo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *