Hráči Tipos Extraligy, ktorí sa predstavia na MS 2024.

Kvalita slovenskej Extraligy sa každým rokom zvyšuje. Aj tento rok sa viacerí hráči zo slovenských klzísk predstavia na najväčšom sviatku hokeja. Majstrovstvá sveta sa začínajú už 10. mája v českej Prahe a Ostrave.

Ako jedna z posledných bola oznámená aj slovenská nominácia na najväčší hokejový sviatok tohto roku. Zo slovenskej Extraligy sa ale na šampionáte predstaví len jeden jediný hráč. Hneď po konci sezóny opustili najvyššiu slovenskú súťaž veľké mená. Jednými z nich boli aj Stanislav Škorvánek (Hradec Králové) a František Gajdoš (Litvínov). Jediným hráčom, ktorý si udržal kontrakt aj na budúcu sezónu je obranca Slovana Bratislava, Andrej Golian. Obranca Andrej Golian sa v posledných zápasoch prípravy snažil podávať najlepšie výkony, aby si udržal svoje miesto v slovenskej nominácii. Nakoniec po zverejnení finálnej nominácie je Golian jediným hráčom Extraligy a odbije si premiéru na seniorskom šampionáte. Na poslednú chvíľu po zápase s USA bol z nominácie vyradený druhý hráč bratislavského Slovana, Samuel Takáč.

zdroj: TASR

V utorok 7.5. oznámilo svoju oficiálnu nomináciu aj Lotyšsko. Baltská krajina, ktorá bude ťahaná najmä brankárom Elvisom Merzlikinsom, brankárom Columbusu Blue Jackets príde do Česka až s tromi hráčmi zo slovenskej Extraligy. Určite najväčším menom lotyšskej nominácie je určite minuloročný kapitán z domáceho šampionátu v Rige. Týmto menom je kapitán Michaloviec, Kaspars Daugavinš. Daugavinš predĺžil kontrakt s Michalovcami na ďalšiu sezónu.

zdroj: Jano Koller/Šport

Ďalším menom z Extraligy v lotyšskej reprezentácii je útočník Liptovského Mikuláša, Haralds Egle. Egle prišiel na Liptov pred sezónou a ihneď sa stal lídrom tímu. So 43 kanadskými bodmi sa stal najproduktívnejším hráčom Liptákov a zaslúžene obdržal pozvánku na šampionát.

zdroj: sportazinas.com

Jedným z objavov sezóny je masívny lotyšský obranca Roberts Mamčičs. Takmer dvojmetrový obranca Nových Zámkov prišiel na Slovensko v sezóne 2022/2023, keď v 39 zápasoch získal 11 kanadských bodov. V sezóne 2023/2024 ale dostal viac priestoru smerom dopredu a bolo to vynikajúce rozhodnutie. 45 zápasov a až 26 kanadských bodov ho posunulo na pozíciu druhého najproduktívnejšieho obrancu tímu. Pri výhre 7:2 s Trenčínom si dokonca pripísal prvý hattrick v jeho dospelej kariére.

Roberts Mamčics v zelenom drese Nových Zámkov. zdroj: TASR/ Henrich Mišovič

Hráčmi, ktorí boli blízko nominácie sú: Samuel Takáč (Slovensko-Slovan Bratislava), Scott Conway (Veľká Británia-Trenčín+Asiago), Yuri Sergiyenko (Kazachstan- Humenné), Martin Przygodzki (Poľsko-Poprad), Viktor Svedberg (Kazachstan-Poprad)

zdroj titulnej fotografie: lsm.lv

Autor článku: Michal Bruňo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *