Humenné sa rozbieha s prestupmi!

Nováčik Tipos Extraligy z Humenného začína postupne odhaľovať káder na nasledujúcu sezónu. Najprv podpísali ruskú hviezdu do bránkoviska Stanislava Galimova. Nedávno boli oznámené aj ďalšie posily.

Humenné predĺžilo kontrakty s pár svojimi hráčmi. Tými hráčmi sú Filip Vaško, Filip Vrábeľ, Miroslav Novota a Matej Jacko. O nich ale dnes nebude reč.

zdroj: hc19humenne_official – Instagram

Prvým menom, ktorý prestupuje do Humenného je Jakub Linet. 32 ročný rodák zo Žiliny je ideálnym hráčom pre Humenné. Väčšinu svojej kariéry odohral v Žiline s pár sezónami v iných kluboch. Darilo sa mu hlavne v Michalovciach. Po 3 sezónach sa ale vrátil do domovského klubu, aby pomohol Žilinčanom vrátiť sa do najvyššej súťaže. To sa nepodarilo a na konci sezóny 2021/2022 odišiel na hosťovanie do tímu HC Košice. Košice s ním podpísali kontrakt aj na sezónu 2022/2023. Počas tejto sezóny hrával hlavne v tretej a štvrtej formácii, ale predvádzal slušné výkony. Síce o tom nehovorí jeho 11 bodov zo 48 zápasov, Linet nie je až taká bodová mašina. V ďalšej sezóne si zahrá v nováčikovskom drese Humenného.

zdroj: hc19humenne_official – Instagram

Druhým oznámeným menom je mladý obranca Samuel Fereta. Rodák z Humenného sa vracia do svojho domovského klubu. Väčšinu svojej kariéry odohral v štruktúre Slovana Bratislava. Poslednú sezónu začal v B tíme Slovana, Modrých Krídlach. Tam si zahral aj v play-off. 11 zápasov odohral aj v hlavnom tíme Bratislavčanov. Už v minulej sezóne si vyskúšal hrať v Humennom, keď odohral 15 zápasov v základnej časti. Zaujal ich svojimi stabilnými výkonmi, a preto prichádza do Humenného na hosťovanie. V obrane spojí sily zatiaľ s talentovanými mladíkmi Jackom a Novotom.

zdroj: hc19humenne_official – Instagram

Zdroj titulnej fotografie: hckosice.sk

Autor: Michal Bruňo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *