Hviezdy, ktoré neuvidíme na extraligovom ľade v budúcej sezóne

Už čoskoro sa začne aj slovenská najvyššia hokejová súťaž. V predsezónnej pauze sa ako obvykle diali rôzne zmeny v tímoch. Odišlo veľké množstvo kvalitných hráčov a na niektorých z nich sa dnes pozrieme.

Robby Jackson – Nové Zámky –> La Chaux de Fonds

Najväčším oslabením pre tým z Nových Zámkov je určite odchod americkej hviezdy Robbyho Jacksona. Ten strávil v zelenom drese posledné 2 sezóny. V oboch hviezdil, hlavne v tej poslednej, keď v 54 zápasoch získal až 55 bodov za 31 gólov a 24 asistencii. Z Nových Zámkov odišiel aj ďalší ich ťahúň Ben Johnson, a tak sa bude musieť Austin Farley zoznamovať s novými posilami, aby opäť ukázal aj on svoje majstrovstvo. Jackson bol totiž členom útočnej formácie Jackson-Johnson-Farley, ktorá bola jedna z najnebezpečnejších formácii v celej lige.

zdroj: europe-cities.com

Miguel Tourigny – Dukla Trenčín –> Laval Rocket

Jedným z prekvapení, od ktorého sa nečakalo až tak veľa bol kanadský obranca Miguel Tourigny. Malý, nenápadný, len 21 ročný obranca prišiel do Trenčína hneď po svojej draftovej sezóne. Na drafte do NHL v roku 2022 si ho z 216. miesta vybral Montreal Canadiens. A predviedol sa vo skvelom svetle. Za celú sezónu odohral len 39 zápasov, lebo mal problémy so zraneniami. Jeho hra bola veľmi nepredvídateľná a rýchla. Spoza svojej brány vedel hocikedy zapnúť motor v nohách a dostal za cez celú obranu ku strele. Vďaka týmto výkonom si zaslúžil prestup do kvalitnejšieho tímu. Hneď to je prestup a návrat do štruktúry Montrealu, keď bude hrávať hlavne na ich farmárskom tíme Laval Rocket.

Un espoir du Canadien a surpris tout le monde cette saison en Slovaquie -  HabsolumentFan

zdroj: habsolumentfan.com

Zach Osburn – Dukla Michalovce –> BK Mladá Boleslav

Z Michaloviec odchádza jasný líder obrany z minulej sezóny. Zach Osburn po perfektnej sezóne, v ktorej sa stal najlepším strelcom celej ligy spomedzi obrancov, odchádza. Ale neodíde ďaleko. Jeho novou destináciu bude česká najvyššia súťaž. Hneď na začiatku prestupového obdobia si ho zobrala Mladá Boleslav. Osburn je menší, ale veľmi silný v hre telom. Obľubuje hrať v presilovkách, v ktorých aj veľmi často skóruje. V celej sezóne zaznamenal až 16 gólov v 65 zápasoch, čo je na obrancu slušný počin.

Česká Tipsport extraliga: Marko Daňo strelil gól a dvakrát asistoval ...

zdroj: TASR

Brant Harris – Slovan Bratislava –> HC Motor České Budejovice

Najväčšie meno, ktoré ohlásilo odchod zo slovenskej Extraligy je kanadský útočník Brant Harris. Ten strávil v drese bratislavského Slovana tri sezóny. Vo všetkých 3 sezónach si držal priemer viac ako bodu na zápas. V poslednej sezóne odohral len 54 zápasov, keďže Slovan vypadol už v štvrťfinále play-off. Brant Harris bol lídrom útoku, či už na pozícii centra alebo pravého krídla. Taktiež ako Osburn ale odchádza len do Česka. Harris sa upísal tímu Motor České Budejovice, ktorým bude chcieť pomôcť k najvyšším métam.

Hokej: Brant Harris rekapituluje svoj čas na Slovensku, čo hovorí na ...

zdroj: sportnet.sme.sk

Viliam Čacho – Dukla Trenčín –> HC Oceláři Třinec

Okrem Tourignyho odchádza z Trenčína aj ich minuloročný kapitán, Viliam Čacho. Čacho prišiel do Trenčína z Prešova na začiatku minulej sezóny. Najviac si v tíme sadol so Šimonom Petrášom, s ktorým hral aj vo formácii. Vďaka jeho skvelým výkonom sa dostal aj do reprezentácie, v ktorej odohral 27 zápasov. Tento kreatívny center je ďalšou posilou českých tímov, keď sa upísal Třincu. Pridal sa tak ku slovenskej enkláve v Třinci a navýšil počet Slovákov v kádri na 9.

Tréneri si zvykli, že som taký, hovorí kapitán Dukly Viliam Čacho - SME |  MY Trenčín

zdroj: hkdukla.sk

Marcel Haščák – Slovan Bratislava –> Rouen

Prekvapivý je aj odchod kanoniera Slovana, Marcela Haščáka. Ten zažil v Slovane výborné 2 sezóny. Hlavne sezóna 2021/2022 bola perfektná, keď v 48 zápasoch zaznamenal 64 bodov. V poslednej sezóne odohral len 47 zápasov, ale strelecký prach mu nezvlhol. Po dvoch výborných sezónach sa čakalo, že Haščák prestúpi ešte do lepšieho klubu, ako je Slovan Bratislava. Nakoniec ale zvolil prekvapivú cestu, keď odchádza do francúzskeho tímu Rouen. Tam spojí sily so svojim krajanom a bývalým tímovým kolegom, Milanom Kytnárom. Bude tak môcť napodobniť napríklad Rudolfa Hunu, ktorý zo slovenskej ligy tiež smeroval do Francúzska a pred touto sezónou sa vrátil.

Tipos extraliga: Marcel Haščák končí v HC Slovan Bratislava | SPORTNET

zdroj: TASR – Martin Baumann

Michael Huntebrinker – HKM Zvolen –> Koniec kariéry

Najviac prekvapivým oznámením bolo oznámenie o konci kariéry tohto elitného hráča. Huntebrinker zažil skvelú sezónu, keď v 67 zápasoch zaznamenal 57 bodov. Jeho úlohou boli hlavne asistencie, ktorých zaznamenal až 41. Hovorilo sa, že by mohol odísť do Česka. Boli špekulácie aj o tom, že by so Zvolenom predĺžil kontrakt a vystužil by ešte viac zámorskú časť zvolenského tímu. 19. júna ale na instagramovom účte tímu HKM Zvolen priletela správa, že Michael Huntebrinker ukončil hokejovú kariéru. V rozhovore oznámil, že dostal pracovnú ponuku, ktorá sa neodmieta. Zvolen tak do budúcej sezóny príde o elitného útočníka, ale zastúpiť ho určite môžu mená ako Drake Rymsha alebo Mitch Hults.

HKM Zvolen prišiel o Huntebrinkera, produktívny legionár prekvapujúco  ukončil kariéru - SITA.sk

zdroj: SITA – Jakub Julény

zdroj titulnej fotografie: šport.sk

autor: Michal Bruňo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *