Kľúčoví obrancovia odchádzajú….

Už dlhšiu dobu je otvorené prestupové obdobie v Tipos Extralige. Mnohé tímy už obmenili štruktúru mužstva, niektoré ešte ani nezačali.

Nitra hlási odchod 2 obrancov. Sú to skúsení obrancovia Miroslav Pupák a Ivan Švarný. Miroslav Pupák je už legenda klubu. V Nitre hral nepretržite od sezóny 2012/2013. Typický obranca, ktorý nie je bodovo produktívny, ale svoju robotu si odrobí. Okrem sezóny 2008/2009 neopustil slovenské ľady. Tento rodák z Nitry si v budúcej sezóne zahrá v tíme HK Topoľčany, čiže v SHL.

zdroj: hokejportal.net

Druhým už spomínaným menom je Ivan Švarný. V minulej sezóne odohral len 30 zápasov kvôli zraneniu. Tiež má 38 rokov a rozhodol sa, že ukončí kariéru. Úplne ale s hokejom nekončí. Tím HK Nitra potvrdil, že Ivan Švarný bude v nasledujúcej sezóne asistentom trénera. Po vydarenej kariére, ktorá trvala 21 rokov sa lúči práve na domácom klzisku. Veľmi vypomohol pri raste Šimona Nemca, teraz bude z pozície asistenta pomáhať aj Adamovi Nemcovi, od ktorého sa v budúcnosti čaká veľmi veľa.

zdroj: hkmzvolen.sk

Tretím odchádzajúcim obrancom na zozname je pilier obrany Liptovského Mikuláša a miláčik fanúšikov Sameli Ventelä. Ventelä odohral v Liptovskom Mikuláši posledné 2 sezóny. Je to jeden z útočnejších obrancov, ktorý v Liptovskom Mikuláši hrával v prvej presilovkovej formácii. Teraz ale pre neho začína ďalšia etapa kariéry. V budúcej sezóne si zahrá v druhej nemeckej lige za tím EHC Freiburg. Pre Liptovský Mikuláš to znamená obrovský problém, lebo neoznámili ešte ani 1 posilu.

zdroj: ehcfreiburg – Instagram

Po 3 odchodoch je tu aj príchod jedného obrancu. Do Zvolena prichádza ďalšia zámorská posila. Je ňou americký obranca Brennan Kapcheck. Brennan je malý, len 175cm vysoký obranca, ktorý sa ale nebojí chodiť do súbojov. Má vynikajúce ovládanie puku na obrancu, čo z neho robí perfektného obrancu na presilovky. V minulej sezóne hral v kanadskej lige ECHL, kde si pripísal v 58 zápasoch 30 bodov. Toto bude jeho prvá sezóna mimo Zámoria a fanúšikovia sú zvedaví, čo im tento Američan predvedie.

zdroj: hkmzvolen – Instagram

Prvý útočník na dnešnom zozname je nová posila Nitry Patrick Bajkov. 25 ročný útočník, ktorý už má skúsenosti z líg ako AHL alebo ECHL. Minulú sezónu si zahral v druhej švédskej lige za tím HC Vita Hästen. Je to hráč, ktorý dokáže zahrať aj na ľavom aj na pravom krídle. Mohol by vytvoriť zaujímavú dvojicu v útoku napríklad so Samuelom Bučekom. S ním by mohol prebudiť aj svoju produktivitu. V minulej sezóne celkovo odohral 51 zápasov, kde si pripísal 25 bodov za 9 gólov a 16 asistencii.

zdroj: vnexplorer.net

Ďalším nováčikom v lige bude americký útočník Todd Burgess. Spišská Nová Ves získava veľmi zaujímavé a nenápadné posily, ktoré by ju mohli vytiahnuť v tabuľke ešte vyššie. V poslednej sezóne skončili v tabuľke na 5.mieste. V play-off vypadli až v semifinále proti Zvolenu. Burgess je americký center, ktorý má skúsenosti aj s AHL. Väčšinu svojej kariéry zatiaľ odohral v USA, preto to aj pre neho bude úplne nová etapa jeho kariéry. Mohol by vytvoriť údernú dvojicu s ďalšou zámorskou posilou Spišiakov Olivierom Archambaultom.

zdroj: hk_spisskanovaves – Instagram

Aj Trenčín hlási odchod. Do Skalice na trvalý prestup odchádza skúsený Petr Obdržálek. Obdržálek sa preslávil v slovenskej lige hlavne v drese HKM Zvolen, kde odohral 5 sezón. Po angažmáne v HK Dukla Trenčín odišiel v 3/4 sezóny do Skalice spolu s Jurajom Juríkom. Tam odohral 12 zápasov, v nich zaznamenal 14 bodov za 6 gólov a 8 asistencii. Hoci má Obdržálek už 36 rokov, stále je veľmi nebezpečný a veľmi pomôže Skalici. Skalica bola dokonca jeho prvým tímom na slovenských klziskách.

zdroj: hcnovezamky.eu

A posledným menom a odchodom dnes na zozname je už bývalý útočník HKM Zvolen Deven Sideroff. Veľmi produktívny kanadský center je obrovskou posilou pre české Kladno. V posledných 3 sezónach vždy zaznamenal cez 35 bodov na sezónu. Vo Zvolene to bolo 15 gólov a 20 asistencii. Práve po vydarenej sezóne sa bude teda sťahovať do najvyššej českej ligy. Všetci budú zvedaví, ako pomôže Rytierom v budúcej sezóne.

zdroj: rytirikladno.cz

Foto: etipos.sk

Autor: Michal Bruňo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *