Lotyšský reprezentant s orlom na hrudi a návrat Michala Mrázika na slovenské klziská. Toto sú najnovšie kontrakty v Tipos Extralige!

Prestupové obdobie je v plnom prúde, na povrch sa začínajú okrem predĺženia zmlúv dostávať aj informácie o nových posilách. Napriek tomu, že je letná hokejová prestávka len na začiatku, tímy formujú svoje súpisky do budúcej sezóny a fanúšikom pomaly ale isto oznamujú mnohé zaujímavé mená. Bližšie sa pozrieme na nedávne podpisy slovenských a zahraničných hráčov v mužstvách Tipos Extraligy.

HK Poprad

Pod Tatry putuje dvadsaťšesťročný útočník Aurel Nauš, fanúšikom môže byť jeho meno známe najmä z minulosezónneho pôsobenia v HK 32 Liptovský Mikuláš, no pôsobil taktiež dva roky v HC Prešov a obliekal aj dres HC Detva (2020/2021). U Liptákov nazbieral dvadsaťjeden bodov. Po Aurelovi Naušovi Poprad podpísal kontrakt aj s Matejom Giľákom, ktorý strávil skoro štyri roky v konkurenčnej Spišskej Novej Vsi. Do mužstva Kamzíkov však prichádza po štyridsiatich odohratých dueloch za HK Duklu Trenčín. „Severania“ siahli aj po Romanovi Žitnom, jeho predchádzajúcim tímom bol HC SLOVAN Bratislava, no do svojho rodného mesta prišiel až po sedemnástich zápasoch v drese „Baranov.“ Najnovším hráčom z tejto štvorice je Michal Mrázik. Ako jediný z vyššie spomínaných má vcelku čerstvé skúsenosti zo zámoria, jeho posledným pôsobiskom, pred prerušením hráčskej kariéry pre zdravotné dôvody, bolo mužstvo ECHL Atlanta Gladiators, vyskúšal si na jeden zápas aj pôsobenie v AHL. Tipos Extraliga pre neho nie je cudzia najmä vďaka pôsobeniu v HC Košice (2021/2022).

„Michala sledujem už dlhodobo a záujem o neho som mal už posledné tri roky. Naskytla sa šanca s ním dohodnúť a som rád, že sme to dokázali. Michal je motivovaný mladý hráč, dobre stavaný center s vysokým potenciálom a verím, že v Poprade si zastane svoje miesto.“

Povedal športový riaditeľ klubu Július Koval o Michalovi Mrázikovi
(zdroj: sportnet.sme.sk)

HC MONACObet Banská Bystrica

Spod Tatier pod Urpín prichádza prvá posila „Baranov“ Boris Česánek, v troch sezónach sa okrem iného objavil aj na súpiske „Rysov,“ no má skúsenosti aj z nižších súťaží. Bol oporou zadných radov na dvadsať duelov v AquaCity Pikes a pár ich odohral v predchádzajúcich rokoch aj za HK Brezno, VHK Vsetín a HK Spartak Dubnica. Reprezentoval Slovensko na MS18 v roku 2018 a na MS do 20 rokov (2020). Druhá posila v defenzíve prichádza po pôsobení v Nových Zámkoch. Lukáš Kozák v drese „Býkov“ strávil dva a pol roka, no okúsil aj pôsobenie v českých ligách. Známym mu je okrem HC Poruba aj tím Karlových Varov alebo Komety Brno. Okrem farieb „belasých“ počas ich pôsobenia v KHL hájil aj farby chorvátskeho Medveščaku Zagreb. Pripísal si na svoje konto aj štarty v najcennejšom drese, keď Slovensko reprezentoval v dvadsiatich siedmich prípadoch.

„Presvedčilo ma jednanie a vízia o ambíciách klubu v ďalšej sezóne od pána Pisára, spojené s príchodom trénera, pána Országha. Zo skúseností som presvedčený, že aj keď máte najlepšiu loď, akú môžete, tak pokiaľ nie je za kormidlom správny kapitán, tak v búrke aj tak stratí smer. Moje ambície už dlhšiu dobu nie sú individuálne… Keďže každá ďalšia sezóna už môže byť z osobných dôvodov moja posledná, veľmi by som ešte chcel zažiť tímový úspech.“ 

Vyjadril sa skúsený obranca Lukáš Kozák
(zdroj: sport.aktuality.sk)

HK Dukla Ingema Michalovce

Michalovské „Líšky“ ukoristili duo útočníkov. Prvým z nich je Čech Albert Michnáč, do mužstva prichádza po pôsobení v HC Nové Zámky. Odohral tu štyridsaťsedem zápasov, v ktorých si pripísal dvadsaťsedem kanadských bodov. K „Býkom“ sa dostal po sezóne 2022/2023, ktorú strávil v Kladne, medzi jeho ďalšie české pôsobiská patrí HC Motor České Budějovice, HC Plzeň alebo HC Slavia Praha. Napriek tomu, že sa Albert Michnáč narodil v Prahe, jeho otec je Slovák, a tak pre neho nebolo problémom vybaviť si slovenské občianstvo. Tento ťah umožnil Novým Zámkom mať o jedného legionára navyše. Druhým útočníkom, ktorého meno netreba hokejovým fanúšikom predstavovať je skúsený tridsaťpäťročný Patrik Svitana. Hrdý rodák z Popradu sa po ôsmich rokoch rozhodol ukončiť pôsobenie v drese „Kamzíkov.“ Dlhoročný kapitán a hráč, ktorý je navždy spojený s popradským hokejom má na svojom konte úctyhodných 773 štartov, v ktorých získal 505 bodov za 171 gólov a 334 asistencií. S dvojkrížom na hrudi odohral tridsaťpäť duelov.

“Do Michaloviec prichádza veľký profesionál a vodcovská osobnosť, ktorú chce mať v tíme každý tréner. O Patrika sme mali záujem už v minulých sezónach. Po dlhých 8 rokoch bude pôsobiť mimo materský klub a preto sme nesmierne radi, že sa rozhodol práve pre angažmán na Zemplíne. Veríme, že potvrdí svoje kvality na ľade aj mimo neho a do tímu prinesie svoje bohaté skúsenosti. Jeho prednosťou je hlavne režírovanie presilových hier, vysoké hokejové IQ a geniálna prihrávka. “

Povedal o Patrikovi Svitanovi Marek Mašlonka športový riaditeľ HK Dukla Ingema Michalovce
(zdroj: sportovy.cas.sk)

HC SLOVAN Bratislava

Duo útočníkov posilní aj klub z hlavného mesta, konkrétne ide o legionára Haraldsa Egleho a Slováka Petra Bjalončíka. Najskôr sa pristavíme pri rodákovi z Popradu, Bjalončíkovi. Fanúšikom je známy z takmer dvojročného pôsobenia v HK Dukla Ingema Michalovce, no koniec minulej sezóny odohral vo svojom rodisku čím si pripomenul obdobie medzi rokmi 2019 až 2022. Stalo sa tak, kvôli výmene za Adama Drgoňa. Najhorúcejšou posilou je reprezentant Lotyšska Haralds Egle. Klub jeho meno oznámil na webe len včera a nateraz je po Pecararovi a Acolatsem tretím legionárom na súpiske. Celkovo v tejto sezóne odohral za reprezentáciu pobaltskej krajiny dvanásť zápasov s bilanciou štyri góly a tri asistencie. K „belasím“ prichádza po úspešnej sezóne v HK 32 Liptovský Mikuláš. So štyridsiatimi tromi bodmi bol najproduktívnejším hráčom mužstva z Liptova. Z hokejistov Slovana mal vlani väčší počet bodov iba líder klubových štatistík, Liam Pecararo.

„Haralds je dynamickým typom útočníka, ktorý dokáže rovnocenne nastupovať na krídle, ako aj na centri. Má kvalitnú strelu a zmysel pre kombinačnú hru. Dlhšie sme ho sledovali, podľa môjho názoru má za sebou zatiaľ svoju najlepšiu sezónu, v ktorej odohral aj najviac zápasov na medzinárodnom fóre. Rátame s ním do prvých dvoch útokov a veríme, že u nás bude ďalej výkonnostne rásť.“

Dodal k podpisu Lotyša športový riaditeľ HC SLOVAN Rostislav Dočekal
(zdroj: sportnet.sme.sk)

Autor: Veronika Mondeková

Zdroj titulnej fotografie: hokejportal.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *