Majster z Košíc hlási niekoľko odchodov!

Ohľadom odchodov z Košíc bolo pomerne dlho ticho. Už dávnejšie podpísal zmluvu v Bratislave pravý bek Ladislav Romančík, Marek Slovák sa vrátil do Nitry a Marek Hovorka hlási návrat do Tipos SHL. Je jasné, že kostru si majstri pochopiteľne chcú udržať a tak nemožno očakávať výrazne pohyby v skladbe mužstva. Cez toto všetko sme avšak zistili niečo viac, k téme sa totižto vyjadril športový manažér, Gabriel Spilár.

S určitosťou nebude pokračovať v Košiciach napríklad Ville Leskinen. Niekdajšia opora Zvolena nedokázala zopakovať minulý ročník a tak sa 27 ročný forward aj vinou zranenia naplno nepresadil. Za Košice nastúpil do 38 zápasov základnej časti (11 gólov a 10 asistencií), v play-off odohral 8 duelov, zaznamenal tam tri góly a dve asistencie. Ďalším, kto sa s Košicami rozlúči je Jakub Linet. Skúsený, 32 ročný rodák za Žiliny odohral už druhú sezónu za Košice, avšak tú 2021/22 ešte len vo forme hosťovania. Hráč so skúsenosťami napríklad z Francúzska zasiahol do 53 duelov, zaznamenal 8 presných zásahov a 5 asistencií. Pôsobenie v Košiciach mu zároveň dalo jeho zatiaľ najväčší úspech a tým je samozrejme majstrovský titul.

Košice naďalej nepočítajú ani s oporou v obrane a to ofenzívne ladeným ľavým bekom, Jordanom Southornom. Rodák z Montrealu získal druhý titul na Slovensku, ten prvý v sezóne 2018/19 s Banskou Bystricou a za uplynulú sezónu pozbieral 40 (8+32) kanadských bodov za 64 odohratých zápasov. Celkom pochopiteľne sa lúči s Košicami aj 33 ročný krídelník Radoslav Tybor. Ten bol braný za výraznú posilu, predsa len sezónu predtým bol najproduktívnejším hráčom v rodnom Trenčíne, napokon mu ale Košice nesadli, čoho výsledkom bolo “len“ 15 kanadských bodov (7 gólov a 8 asistencií) za 40 zápasov základnej časti. V play-off nastupoval už iba sporadicky a za 4 zápasy si tam nepripísal ani jeden kanadský bod. Posledným hráčom, ktorý zmení adresu je skúsený, 37 ročný krídelník, Denis Parshin. V Košiciach dobre overené meno, predsa len, “Oceliarom“ sa upísal už po tretí krát, keď predčasne skončil svoje pôsobenie v KHL, respektíve VHL. Za HC Košice stihol avšak v základnej časti odohrať 34 zápasov, nastrieľal 12 gólov a na ďalších 16 asistoval. Výrazný pokles na bodoch zacítil Rus vo vyraďovacej časti, tam odohral 9 duelov s jedným presným zásahom.

zdroj fotky: Flash score

autor fotky: Milan Kapusta, TASR

autor článku: Štefan Špak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *