Majstri z Košíc si udržali väčšinu tímu, Nitra posilňuje.

Postupne sa nám začína rozbiehať kolotoč nových zmlúv a prestupov v našej extralige.

Úradujúci majster slovenskej extraligy HC Košice si zaistil služby až desiatich hráčov. Menšou kuriozitou je, že so všetkými len na ďalší rok.

“Oceliari“ predĺžili zmluvu aj trom hráčom, ktorí boli v minulej sezóne jednoznačne medzi ťahúňmi tímu. Prvým je Marek Bartánus. 36-ročný útočník mal na zisku titulu veľkú zásluhu, v playoff nazbieral v 17 zápasoch 10 bodov a bol tak desiatym najproduktívnejším hráčom celého playoff.

Druhým sa stal kapitán Michal Chovan. 35-ročný odchovanec Zvolena prežil veľmi podarenú základnú časť, za 39 zápasov získal 40 bodov za 12 gólov a 28 asistencií. V playoff pridal v 17 zápasoch ďalších 7 bodov a bol to napokon práve on, kto ako prvý zdvihol nad hlavu pohár Vladimíra Dzurillu.

Ako tretieho predĺžili Košice banskobystrického odchovanca Patrika Lampera. Hráč, ktorý nikdy neexceloval zbieraním bodov, ba práve naopak svojou bojovnosťou, prišiel minulý rok do Košíc práve z Banskej Bystrice. V základnej časti odohral 46 zápasov, v ktorých získal 18 bodov. V playoff nazbieral rovnako ako Michal Chovan, 7 bodov v 17 zápasoch.

Ďalšími hráčmi, ktorých si Košice udržali, sa stali útočníci Matúš Havrila, Oliver Jokeľ, Patrik Rogoň, a obrancovia Radek Deyl, Antonín Bartoš, Jakub Ferenc a Eduard Šedivý.

Zdroj: TASR – Ján Krošlák

Nitra chce odčiniť minuloročnú základnú časť.

Nie je žiadnym tajomstvom, že tím spod Zobora berie umiestnenie na desiatom mieste z minulého ročníka ako sklamanie. V Nitre preto nezaháľajú a posilňujú káder.

Najzvučnejšími menami sú pre fanúšikov “corgoňov“ nepochybne Marek Slovák a Samuel Buček.

Marek Slovák odohral minulú sezónu v už spomínaných Košiciach. V sezóne nazbieral 22 bodov v 48 zápasoch, ďalších 6 bodov pridal v playoff. 34-ročný center sa tak po dvoch rokoch vracia späť domov.

„Nebol až taký vážny záujem na tom, aby sme sa dohodli. Košičania majú iné plány, chcú sa posunúť dopredu a nedostal by som v tíme takú pozíciu, na akú sa ešte stále cítim. Viem sa pripraviť dobre na sezónu a pokiaľ mi vydrží zdravie, chcem hrať v tíme dôležitú úlohu. Komunikoval som preto viac s Nitrou a bol som nastavený tak, že sa vrátim do materského klubu.“

Marek Slovák

Pre všetkých fanúšikov veľmi známy Samuel Buček sa do Nitry vracia presne po roku. Po tom, ako získal ocenenie hráča roku v našej extralige, mal pred rokom podpísať zmluvu s farmou Seattlu Kraken. Nakoniec sa však rozhodol ponuku odmietnuť, a išiel vyskúšať Rusko.

Kvôli nedostatočnému hernému vyťaženiu, a možno aj vlne kritiky od fanúšikov, sa Buček po 6 zápasoch sťahoval do českej ELH. Tam v drese Třinca odohral 36 zápasov a získal, na jeho pomery biednych, 10 bodov. V playoff pridal ďalších 8 zápasov s bilanciou 0 bodov.

„Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo dotiahnuť návrat nášho odchovanca Sama Bučeka domov. Bol naša najväčšia priorita. Sme presvedčení, že bude opäť patriť medzi najvýraznejšie postavy ligy.“

Miroslav Kováčik, prezident HK Nitra

Ďalšími posilami Nitry sa stali obrancovia Oliver Fatul, Matej Bača a Jakub Kubeš. V útoku “corgoňov“ posilní ďalej Brent Gates.

Autor: Ján Koštial

Foto: Šport.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *