Mal by Ján Pardavý skončiť na lavičke Slovana Bratislava?

Včera, 15.9. sme videli prvé kolo novej sezóny Tipos Extraligy. My si špeciálne rozoberieme zápas medzi Slovanom Bratislava a Michalovcami. Oba tímy nezažili najlepšie konce prípravy, keď mali obaja 4 prehry po sebe. O odvolaní Jána Pardavého sa špekulovalo už po fiasku v minuloročnom play-off, keď Slovan vypadol práve s Michalovcami.

Do tohto zápasu nastupoval Slovan ako favorit. V kurzovom porovnaní to bolo 1.76 pre domáci Slovan proti 3.80 pre hostí z Michaloviec. Zápas začal veľmi rýchlo, keď už v štrnástej sekunde skóroval Chris Brown po chybe brankára Škorvánka, ktorému nenápadne prepadol puk až do brány. V piatej minúte už ale bolo 1:1, keď po backhandovej prihrávke skóroval od korčule obrancu Andreja Goliana Dávid Buc. Už o 5 minút neskôr ale Michalovce viedli. Po nie najlepšom spracovaní puku Dávida Buca si puk zobral Michal Kabáč a zakončil presne vedľa vyrážačky. A na tretí gól Michaloviec sme si počkali ešte menej. Už 23 sekúnd po buly v strede ihriska vyviedol puk zo svojej obrannej tretiny obranca Sena Acolatse a zakončil tvrdou strelou príklepom. Po tomto treťom góle odišiel z brány Jared Coreau, ktorý ako jednotka Slovana sklamal. Do brány sa postavil Samuel Baroš.

Dávid Buc sa nikam nesťahuje: Michalovce s ním počítajú aj do budúcej  sezóny | Športky.sk
Dávid Buc v drese Michaloviec v minulej sezóne.

zdroj: TASR/Roman Hanc

Na začiatku druhej tretiny potvrdili Michalovce, že presilovky budú ich najväčšou zbraňou v tomto ročníku. Po tesnom zachytení na modrej čiare prihral Acolatse Newtonovi, Newton Heardovi a Heard novej hviezde v tíme Kasparsovi Daugavinsovi, ktorý v páde prekonal Baroša a zvýšil na 4:1 pre Michalovce. O 5 minút dostali možnosť presilovej hry aj domáci, pre ktorých ale skončila najhorším možným spôsobom. Po vypichnutí puku Milanom Pišojom sa dostal do útoku Jakub Suja a nádherne zavesil do horného rohu brány. Slovan bol pripravený na uterák, v tejto chvíli prehrával už 1:5 z ich pohľadu. Na konci druhej tretiny ale našťastie pre Slovan skončila presilová hra opačným spôsobom. Opäť sa presadila prvá formácia, keď skórovalo bratislavské číslo 39, čiže Liam Pecararo. 28 sekúnd pred koncom druhej tretiny sa ale domáci nechali zase vylúčiť a pykali za to v tretej tretine.

VIDEO Tipos extraliga - Kaspars Daugavinš po Slovan - Michalovce | Šport.sk
Kaspars Daugavins v prvom zápase novej sezóny.

zdroj: sport.aktuality.sk

A na začiatku tretej tretiny sme opäť videli gól Michaloviec z presilovej hry. Po nádhernej prihrávke Kaspersa Daugavinsa pomedzi dvoch obrancov skóroval do horného rohu brány aj Max Newton. Obrovským problémom domácich hráčov boli časté vylúčenia. Z presilovky Michalovčanov dostali aj svoj 7. gól, keď sa možno už po pretaktizovanej akcii dokázal presadiť Chase Pearson po prihrávke Mareka Valacha. V 52. minúte ale našťastie pre bratislavských hráčov padol posledný gól do ich siete. Najprv strieľal Mathew Santos, ktorý minul a po tejto strele obrana domácich totálne vypustila. Toho využil Marek Valach, ktorý našiel 2 metre pred bránou voľného Pearsona a ten sa už len spýtal Baroša kam mu to má dať. Nepresvedčivá obranná činnosť dvojice Golian Gachulinec, ktorá si zaslúžila gól do ich siete. Aj po siedmom aj po ôsmom góle sme už mohli počuť potlesk na tribúnach Arény Ondreja Nepelu, keďže skvelú hru Michalovčanov ocenili aj domáci fanúšikovia. Do konca zápasu sa už nič veľké nestalo a zápas tak skončil debaklom 2:8 pre Michalovce.

HC Slovan Bratislava pohorel: Michalovce nastrieľali osmičku

zdroj: Dano Veselský

Toto je jeden veľký výkričník nad Jánom Pardavým, ktorý už je na tenkom ľade na lavičke Slovana. Uvidíme, ako sa bude Slovanu dariť v ďalšom kole, keď na nich čaká Humenné. Bude to súboj 11. a 12. tímu v tabuľke po prvom kole, keďže Humenčania prehrali 4:1 v Košiciach. Michalovce bude čakať Zvolen, ktorý nehral proti Liptovskému Mikulášu najlepšie, a preto aj prehrali na ich ľade 4:3 po predĺžení.

zdroj titulnej fotografie: TASR

Autor: Michal Bruňo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *