Spečatia Liptáci postup do play-off? Rozbor zápasu Michalovce vs. Liptovský Mikuláš.

V nedeľu 3.3. sa na zimnom štadióne v Michalovciach konal veľmi kľúčový zápas pre koniec základnej časti. Druhý tím tabuľky z Michaloviec privítal desiaty tím z Liptovského Mikuláša. Michalovce bojujú so Spišskom Novou Vsou o druhé miesto v základnej časti. Na druhej strane bojujú Liptáci o to, aby už definitívne spečatili svoj postup do play-off. Na to je ale potrebné získať jeden bod zo zápasu s Michalovcami alebo Slovanom. Druhou možnosťou s väčšou pravdepodobnosťou je, že Nové Zámky nesmú získať plný počet 6 bodov zo zápasov so Slovanom a Zvolenom. Ako to teda dopadlo?

1.TRETINA:

Začiatok zápasu bol pomalší. To si mohli povedať fanúšikovia po 15 sekundách. Ale po 32 sekundách sme už videli prvý gól. Jeho autorom bol Filip Vašaš, ktorému do prázdnej brány prihral Dávid Buc.1:0. Ďalšiu šancu si pripísali Liptáci, keď vystrelil z pravého kruhu Severi Lahtinen, jeho strela ale bola zablokovaná. V čase 2:56 si ale išiel na trestnú lavicu sadnúť domáci Marek Valach, ktorý bol vylúčený za napadnutie. Hneď zo začiatku presilovky prišla nebezpečná strela od švédskeho obrancu Erika Ullmana. Hostia si ale v tejto presilovke s presnosťou nepotykali a dokonca sa dostali až do svojho obranného pásma. 1 sekundu pred koncom presilovky ešte poslal strelu na bránu aj Tristan Thompson, tú ale Škorvánek bez problémov zachytil. Na konci šiestej minúty mal šancu domáci Marek Valach, ale trafil len betóny Krasikova. Michalovce hneď zo začiatku vyšli na ľad v obrovskom tempe a Liptáci mali problém vôbec vyviezť puk zo svojej tretiny. Nebezpečný bol aj Matt Santos, ktorý vyslal strelu na Krasikova, ktorý si nevšimol puk, ktorý bol pred ním a skoro to už bolo 2:0 pre domácich. V čase 8:52 už ale domáci viedli 2:0. Liptáci mali v tomto momente obrovskú smolu, keď Marek Valach nahodil puk pred bránu a hosťujúci Jakub Žilka si nepostrážil korčuľu, ktorá odrazila puk do Krasikovovej brány. Ani minútu netrval tento stav, keď v čase 9:31 už bolo 3:0. Matúš Paločko po krásnom góle posiela domácich už do trojgólového vedenia. Po necelých 10 minútach sa do brány teda dostal druhý mikulášsky brankár, Roman Rychlík. Josh Wilkins ale podrazil Egleho a Liptáci sa pokúšali v presilovke sa vrátiť do zápasu. Ullman rovnako ako v prvej presilovke nebezpečne nahodil puk, Škorvánek ho ale videl a vyrazil na ochrannú sieť za bránou. Liptákom na presilovke citeľne chýbal Alexander Avtsin. Veľkú šancu na konci presilovky ale nevyužil Matt Berry, ktorý nezasunul puk do brány po krásnej akcii. Domáci dohrali hosťujúceho Mareka Vankúša pred svojou striedačkou, ale zostalo to nepotrestané. Nebezpečný bol najmä Santos, ktorý vyslal 3 nebezpečné strely. Po zákroku Rychlíka sme ešte videli slovný konflikt medzi Dominikom Jendroľom a Maxom Newtonom. Domáci organizátori sa vyznamenali, keď zorganizovali akciu s názvom Deň Otcov a pozvali na zápas otcov všetkých domácich hráčov, ktorým sa táto prvá tretina musela určite páčiť. Na konci tretiny sme videli aj bitku, keď po tvrdom hite od Matta Berryho išiel Wilkinsa obhájiť Marek Valach. Za Berryho si šiel trest odsedieť Lahtinen. Výsledok po prvej tretine bol teda 3:0 pre domácich.

Obranca domácich Adam Drgoň, ktorý odohral skvelú prvú tretinu. zdroj: HK Dukla Ingema Michalovce/Facebook

2.TRETINA:

Michalovčania začali druhú tretinu presilovkou, ktorá ale nebola vôbec dobrá. K obrovskej šanci sa dostal Nauš, ktorý zobral puk a v nájazde ale nevystrelil. Dlhý čas sa sťažoval na rozhodcov, ktorí si nevšimli hákovanie Santosa, ale gól z toho nebol. Liptáci začali nebezpečne druhú tretinu a nebezpečnú strelu vyslali Quince aj Lahtinen. Lahtinen mal šancu aj 1 proti 1, Škorvánek ho ale aj bez hokejky vychytal. Túto útočnú sekvenciu ukončil strelou do lapačky Jakub Nespala, ktorý zachoval stoický pokoj. Štvrtá formácia sa konečne prebudila. V rýchlych situáciách pohoreli Santos aj Egle na druhej strane, keď neprihral presne Lahtinenovi. Obrovskú šancu mal Tristan Thompson, ktorý stál zoči-voči Škorvánkovi, ale delovkou z príklepu prestrelil. Liptáci boli v druhej tretine aktívnejší a Lahtinen mal za necelé 4 minúty už štvrtú gólovú šancu. Škorvánek predvádzal skvelý výkon a neprekonal ho vo ôsmej minúte ani najproduktívnejší Lipták, Haralds Egle. Za jednotku domácich sa nedostal ani puk Hraška, ktorý ešte dorážal Marly Quince. Vyzeralo to tak, že Škorvánka dnes Liptáci ani neprekonajú. Liptáci si svojou aktivitou vybojovali aj presilovku, opäť po faule na Egleho. Prvú strelu na bránu ale vyslal hosťujúci Max Newton, Rychlík bol ale pozorný. Mikulášania krásne vymysleli akciu, ale Stanislav Škorvánek opäť čaroval. Dobrý výkon predvádzal aj brankár hostí Roman Rychlík, ktorý vytiahol krásne zákroky. Na strelu Josha Wilkinsa už bol ale prikrátky a domáci vedú už 4:0. Wilkinsovi totiž krásne do prázdnej brány prihral Santos. Paločko mal vzápätí obrovskú šancu, ale Rychlík ho vychytal a dokonca mu zatlieskali aj domáci fanúšikovia. Hostia mali 2 a pol minúty pred koncom druhej tretiny aj smolu, keď v útočnej akcii vystrelil Matúš Vojtech a dorážajúci Tomáš Nauš netrafil prázdnu bránu. Obrana domácich si nedávala pozor a unikol im aj Martin Réway. Ten ale v nájazde prestrelil bránu. Škorvánka z metra neprekonal ani Aurel Nauš a po druhej tretine tak máme stav 4:0 pre domáce Michalovce.

Josh Wilkins napravo s číslom 9. zdroj: HK Dukla Ingema Michalovce – Facebook

3.TRETINA:

Hneď zo začiatku tretiny mali Michalovčania na mále. Po krásnej prihrávke Réwaya mal šancu Lahtinen, ktorý nedal a nedal ani Thompson z dorážky. Ťažké chvíle boli aj pre Filipa Mezovského, ktorý nepresne prihral a Santos skoro skóroval. Hneď na to sa udiala druhá bitka. Domáci Max Newton si to rozdal s Jakubom Žilkom a pomyselným víťazom sa stal domáci hokejista. Hostia si ale vybojovali presilovku, keď si išiel sadnúť na trestnú lavicu Bindulis. Svoje nervy hneď na začiatku presilovky neudržal Kaspars Daugavins, a tak ponúkol Liptákom presilovku 5 na 3 v dĺžke 91 sekúnd. Hneď po buly ale Quince trafil nešťastne Buca do tváre hokejkou. Liptáci skúšali vabang a 16 minút pred koncom odvolali Rychlíka, aby mohli hrať bez brankára. Táto taktika im vyšla a na 4:1 znížil po odrazenej Lahtinenovej strele Réway do otvorenej bránky. Liptákom hneď vzápätí ušiel puk a samostatný nájazd na Rychlíka si vyskúšal aj Santos, ale pohorel. Dávid Buc na konci 47. minúty krásne našiel pred prázdnou bránou Daugavinsa, ten ale trafil len do Filipa Mezovského. Na konci ôsmej minúty prišlo k tvrdému nárazu Egleho do domáceho Michala Kabáča a otrasený odišiel na striedačku. Haralds Egle mal aj ďalšiu obrovskú šancu, ale domáci brankár Egleho čarovne vychytal a pri dobiedzaní ho museli od brány odtiahnuť až 4 obrancovia domácich. Svoje nervy neudržal o chvíľu ani Dominik Jendroľ a zbytočne fauloval. Presilovku si tak zahrali aj domáci. V presilovke sa nakoniec dočkal aj Matt Santos, ktorý po krásnej prihrávke Kasparsa Daugavinša a Santos si pripísal už 22. gól po vymetení pavučín v pravom hornom rohu brány. A Jendroľ opäť o chvíľu nezvládol situáciu, keď nebezpečne dohral Josha Wilkinsa a Dominik Jendroľ dostal ako tretí hráč Liptákov dnes trest do konca zápasu. K momentálne veľkej maródke domáceho tímu sa môže pridať aj Josh Wilkins, ktorý sa ťažko zdvíhal z ľadu. Tvrdosť v zápase sa ukázala hneď sekundu po buly, keď Michal Kabáč napadol a dobil Marlyho Quinca. Sadnúť si ale išiel aj Hraško, ktorý sa vôbec nezapájal a toto vylúčenie je nepochopiteľné. Po buly v útočnom pásme bitky ale pokračovali a rozdali si to Mezovský vs. Daugavins a Nespala vs. Bodák. V presilovke 4 na 3 sa ale Michalovčania pohrali s hosťami a Dávid Buc zakončil do prázdnej brány. Daugavins to už neskôr skúsil aj sám, keď unikol Fekiačovi v obrane, ale brankár Roman Rychlík vychytal jeho nájazd. Rovnako si ešte veril aj Matt Santos, ktorý ale tiež pohorel na Rychlíkovi, ktorý vytiahol krásny „semafór“. Zápas sa už dohrával v pomalom tempe, akoby sa nikomu ani nechcelo. Blízko gólu bol aj Adam Varga, ten ale neprekonal hosťujúceho brankára. Zápas sa skončil s výsledkom 6:1 pre domáce Michalovce.

Kapitán domácich Kaspars Daugavins, ktorý asistoval na dva góly. zdroj: HK Dukla Ingema Michalovce-Facebook

Pre Liptákov ale prišla aspoň jedna dobrá správa, keďže Nové Zámky doma prehrali 2:5 so Slovanom Bratislava, a tak už majú Liptáci nedostihnuteľný náskok 6 bodov a po 15 rokoch sa predstavia v play-off, kde narazia na 7.tím tabuľky, ktorý môže byť ešte Slovan, Zvolen, Banská Bystrica, Nitra aj Trenčín.

Sumár

GÓLY:

HK Dukla Michalovce: 00:32 F.Vašaš (R.Buc), 08:52 M.Valach (A.Drgoň), 09:31 M.Paločko (J.Suja), 34:32 J.Wilkins (M.Santos, M.Paločko), 51:35 M.Santos (K.Daugavins, A.Drgoň), 54:00 D.Buc (M.Santos, K.Daugavins)

HK32 Liptovský Mikuláš: 44:33 M.Réway (S.Lahtinen, T.Thompson)

ZOSTAVY:

HK Dukla Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Bodák, Cibák, Drgoň, Korenčík, Michalčin – Santos, Newton, Daugavins (C) – Valach, Wilkins, Varga – Stripai, Suja (A), Paločko – Kabáč, Buc (A), Vašaš

HK32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Rychlík) – Žilka, Ullman, Mezovský (A), Thompson, Hraško, Fekiač, Jendroľ – Réway (A), Quince, Lahtinen – A.Nauš, Egle, Berry – T.Nauš, Kriška (C), Vojtech – Tkáč, Vankúš, Nespala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *