Neznáme pôsobiská známych hráčov – Michalovce

Klub zo Zemplína píše svoju históriu už päťdesiat rokov. Hoci v najvyššej súťaži hrá aktuálne len piatu sezónu, našlo sa niekoľko hráčov, o ktorých by sa nepovedalo, že svoju kariéru spojili s Michalovcami.

Dávid Okoličány

Syn Róberta Okoličányho, známeho mafiánskeho bosa, sa prvýkrát v drese východniarov objavil v ročníku 2012/13. Pripísal si desať prvoligových štartov s priemerom 2,95 gólu na zápas a úspešnosťou zákrokov na úrovni 90,8%. Vo vyraďovacích bojoch nastúpil do dvanástich duelov, inkasoval priemerne 3,67 gólu a pochytal 89,8% striel, ktoré smerovali na bránku. Klub podľahol vo finále Bardejovu 4:0 na zápasy. Po sezóne sa zúčastnil aj majstrovstiev sveta do osemnásť rokov. Po dvoch ročníkoch a zastávkach v poľskom Bytome a Humennom sa vrátil na Zemplín. Za päť odchytaných stretnutí mal priemer inkasovaných gólov na úrovni 2,13 a percentuálnu úspešnosť zákrokov 92,7%. V play-off zasiahol do jedného stretnutia, v ktorom neinkasoval. Jeden duel pridal aj majstrovstvách sveta do dvadsať rokov 2015, na ktorých získala slovenská reprezentácia bronz. Pri Šírave strávil ešte jednu sezónu, počas ktorej odchytal tridsaťdva zápasov. Za svoj chrbát pustil priemerne 3,58 gólu na zápas a zastavil sa na úspešnosti takmer 90%. Jedno nevydarené stretnutie si pripísal aj v play-off. Klub ukončil ročník na piatej priečke. Po sezóne ukončil kariéru.

Damián Novický

Odchovanec Prešova nastúpil za Michalovce prvýkrát v sezóne 2018/19. Za štyridsaťtri duelov strelil tri góly a na ďalších trinásť prihral. Rozhodcovia mu udelili štrnásť trestných minút a pripísal si aj šesťdesiatdva plusových bodov. S tímom sa tešil z triumfu v druhej najvyššej súťaží a šanci zabojovať o extraligu v baráži. V nej odohral sedem duelov so ziskom jednej asistencie, dvoch trestných minút a jedného mínusového bodu. Ďalší ročník začal takisto na Zemplíne, no po desiatich zápasoch, v ktorých zapísal jednu asistenciu a jeden záporný bod, sa presunul do Humenného, v ktorom hrá dodnes. V tejto sezóne je asistentom kapitána.

Mike Dalhuisen

Holandský hokejista začínal kariéru v zámorí. Po rokoch v NCAA, AHL a ECHL sa presunul do dánskej ligy, ktorú aj vyhral. Počas jedinej sezóny v Škandinávii zaznamenal stopäťdesiat trestných minút. Po dvoch rokoch v Ruskej VHL a jednom v druhej Nemeckej lige sa upísal Dukle Michalovce, za ktorú nastúpil do tridsiatich troch duelov. V nich mu do štatistík pribudlo päť gólov, trinásť asistencií, osemdesiatštyri trestných minút a tri mínusové body. Covidový ročník 2019/20 dohral v drese Popradu. Pod Tatrami odohral aj sezónu 2020/21 a väčšiu časť tej ďalšej, tesne pred trade deadlinom podpísal s rakúskym Salzburgom, s ktorých vyhral ligu. V ICEHL hral taktiež za HC Bolzano. V súčasnosti nastupuje za rumunský Gyergyói HK.

Dávid Šoltés

Prvým členom útočnej formácie je Dávid Šoltés. Odchovanec Košíc si prvýkrát obliekol dres Zemplínčanov v roku 2016, keď v nastúpil do dvoch play-off zápasov v prvej lige. V nich si zapísal dva mínusové body. Po ďalších rokoch v Košiciach a Banskej Bystrici, s ktorou vyhral majstrovský titul, sa vrátil do Michaloviec. Sezóna 2020/21, tridsaťsedem odohratých stretnutí, šesť gólov, šestnásť asistencií, osemnásť trestných minút a osem plusových bodov. V play-off naskočil do siedmich stretnutí, v ktorých mu do štatistík pribudol jeden gól, štyri trestné minutý a jeden záporný bod. Po tomto ročníku sa vrátil pod Urpín a aktuálne háji farby nováčika z Humenného.

Alex Výhonský

Na pozícii centra je Alex Výhonský. Odchovanec Prešova odohral prvé dve sezóny medzi mužmi na Škandinávskom polostrove. Po návrate zo severu Európy v sezóne 2016/17 začal nastupovať za Poprad, no po štrnástich dueloch si to namieril na Zemplín. V drese Michaloviec odohral dvanásť duelov so ziskom troch gólov, dvoch asistencií, šiestich trestných minút a jedného mínusového bodu, potom prišiel návrat do Nórska. Dva roky odohral aj v drese francúzskeho Chambéry. Na Slovensko sa vrátil v roku 2020, keď podpísal kontrakt s Banskou Bystricou. V jej drese odohral tri sezóny a namieril si to do Slovana Bratislava, odkiaľ sa trinástich zápasoch vrátil do Bystrice.

Jordan Hickmott

Na ľavom krídle bude jediný legionár v zostave Jordan Hickmott. Po rokoch vo WHL a CIS sa presunul do Európy, konkrétne do Banskej Bystrice. S tímom vyhral majstrovský titul a odišiel do Rakúska. Po dvoch rokoch v Rakúsku a Nemecku sa vrátil do kádra “baranov”. Pred sezónou 2020/21 sa pripojil k tímu Michaloviec. V štyridsiatich siedmich stretnutiach strelil jedenásť gólov, ku ktorým pridal aj devätnásť asistencií, dvanásť trestných minút a jeden kladný bod v štatistike +/-. Vo vyraďovacích bojoch hájil farby Zemplínčanov v piatich dueloch. V nich si pripísal dva body za gól a asistenciu, dve minúty si odsedel na trestnej lavici a v štatistike +/- mu svietia tri záporné body. Klubu pomohol k zisku bronzovej medaily. Stalo sa tak v druhej sezóne medzi elitou v histórii klubu. Po odchode z východného Slovenska hrá za nemecký EC Bad Nauhein.       

Autor: Martin Štuller

Zdroj titulnej fotografie: Facebook/HK DUKLA Ingema Michalovce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *