Nováčik s prvou prestupovou správou a nové mladé posily Banskej Bystrice

V budúcej sezóne sa v Tipos Extralige predstaví nováčik, ktorým je Humenné. Tí nahradia v najlepšej lige Prešov, ktorý si zahrá v SHL. Teraz ale bola zverejnená prvá správa o zmene v ich kádre.

Touto správou ale nie je príchod, práveže odchod. Týmto odchádzajúcim hráčom je Roman Durný. Brankár, ktorý si minulú sezónu zahral v Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Trenčíne a na koniec sezóny vypomohol Humennému k postupu do najvyššej súťaže. Tam si pripísal v playoff v 19 zápasoch úspešnosť 92,0%. V budúcej sezóne nebude hrať ale na Slovensku. Jeho novým pôsobiskom sa stane tím HC Orli Znojmo v druhej českej lige.

Ďalším menom v zozname prestupov je taktiež brankár. Zvolen totiž oznámil svoju prvú posilu v tomto prestupovom období. Je ňou americký brankár Jake Kupsky. Tento 27 ročný brankár už má skúsenosti z AHL aj ECHL. Minulú sezónu hviezdil v drese Idaho Steelheads, kde v 7 zápasoch mal úspešnosť 95,5%, preto ho povolal Abbotsford v AHL, kde sa mu až tak nedarilo. Teraz prichádza do Zvolena ako náhrada za odchádzajúceho Jakea Patersona.

zdroj: hkmzvolen.sk

Do Banskej Bystrice prichádza talentovaný útočník Adam Stránský. V minulej sezóne bol jedným z ťahúňov Topoľčian, ktoré dotiahol do štvrťfinále SHL. V 46 zápasoch si pripísal 39 bodov za 18 gólov a 21 asistencii. Adam Stránský má stále len 20 rokov, čiže je to veľký prospekt do budúcnosti a výborná posila do útoku Banskej Bystrice. Banská Bystrica mení takmer celý tím a budeme zvedaví, ako sa im bude dariť v budúcej sezóne s kompletne novým tímom.

zdroj: HC 05 Banská Bystrica – Instagram

Druhou posilou Banskej Bystrice je ďalší dravý mladý útočník. Je ním Ján Petriska, ktorý prichádza na hosťovanie zo Slovana Bratislava. V „áčku“ si zahral 28 zápasov, v ktorých zaznamenal 1 gól a 4 asistencie, ale zaujal hlavne v „béčku“ Slovana v druhej lige, kde mal v 22 zápasoch 25 bodov. Do Banskej Bystrice prichádza ako útočník bottom 6, čiže ho môžeme očakávať v 3. alebo 4. útočnej formácii, možno aj v rovnakej ako Adam Stránský.

zdroj: HC 05 Banská Bystrica – Instagram

A tretím menom, ktoré prichádza do Banskej Bystrice je mladý obranca Boris Žabka. Ten taktiež prichádza do Banskej Bystrice na hosťovanie zo Slovana Bratislava, rovnako ako Ján Petriska. Boris odohral takmer celú sezónu v „béčku“ Slovana, iba 4 zápasy v hlavnom tíme Slovana. Je to viacnásobný reprezentant Slovenska v kategóriách do 18 a do 20 rokov. V Banskej Bystrici by mal skôr hrať v 2. alebo 3.obrane.

zdroj: HC 05 Banská Bystrica – Instagram

Autor: Michal Bruňo

Foto: etipos.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *