Ovplyvní kontumácia zápasu Trenčín vs. Michalovce play-off?

Súčasťou 44.kola najvyššej slovenskej súťaže mal byť aj zápas medzi Michalovcami a Trenčínom. Ten sa nakoniec neudial pre problémy s ľadom.

Tím domácich z Trenčína momentálne okupuje deviate miesto v tabuľke. Ich strata na Slovan Bratislavu je momentálne 4-bodová, keď tomu napomohol aj vzájomný zápas, ktorý vyhral Slovan 5:2. Na Trenčín sa nebezpečne tlačí aj desiaty Liptovský Mikuláš, ktorý stráca len 3 body.

16.2. sa mal uskutočniť zápas s Michalovcami, ktorého príprava prebiehala bez problémov. Pár minút pred zápasom sa objavil veľký problém. Organizátori začali upozorňovať na problémy s ľadom. Problémom mal byť unikajúci nebezpečný čpavok, ktorý prinútil organizátorov zrušiť zápas a vyviesť všetkých fanúšikov a hráčov preč zo Zimného štadióna Pavla Demitru.

Ligová rada k tejto situácii vydala vyjadrenie:

Ide o situáciu, ktorá sa doposiaľ na extraligových klziskách nestala. Aj preto členovia Ligovej rady absolvovali viacero expertíznych debát, aby dokázali čo najobjektívnejšie vyhodnotiť vzniknutý problém. Kľúčové bolo zistiť, či bol zavinený výlučne vplyvom vyššej moci, alebo možným prispením ľudskej činnosti. Z výpovedí a dokumentov, ktoré mala Ligová rada k dispozícii, vyplynulo, že únik čpavku nastal s prispením ľudskej činnosti. Vzhľadom na náročnosť a bezprecedentnosť celej situácie navrhla Ligová rada obom klubom, aby sa športovo dohodli a zápas odohrali v náhradnom termíne. Keďže k dohode neprišlo, vzhľadom na objektívne posúdenie skutočností zápas musela skontumovať v prospech HK Dukla Ingema Michalovce,
zdroj: TASR

Ako to ale môže ovplyvniť play-off? Do konca základnej časti nám zostáva len 5 zápasov. Tabuľka je v tejto dobe veľmi tesná. Medzi prvým Popradom a Slovanom na ôsmom mieste je rozdiel len 23 bodov. Michalovce si týmito troma bodmi utvrdili druhé miesto, čo by znamenalo, že by v play-off hrali s víťazom kvalifikačnej série medzi 7. a 10. tímom tabuľky. Pre Trenčín je to rana, pretože mohli odskočiť v tabuľke Liptákom už na rozdiel 6 bodov, keď by doma porazili „Líšky“. Väčšina ľudí na sociálnych sieťach nesúhlasí s týmto rozhodnutím, niekedy sa nájdu aj nenávistné komentáre.

zdroj titulnej fotografie: TASR

Autor článku: Michal Bruňo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *