Päť Extraligových juniorov, ktorých sa oplatí sledovať.

Na dvere pomaly klope nový ročník Tipos Extraligy, súpisky už sú v podstate kompletné a tímy nesmú podľa pravidiel zabudnúť ani na juniorov. Práve na päť z nich sa dnes zameriame, ešte na úvod vravím, že ide o ročníky 2004 a viac, preto sem nebude napríklad ani Róbert Bačo.

Tomáš Pobežal (HK Nitra)

V kádri A tímu HK Nitra zatiaľ ostáva len 16 ročný mladík Tomáš Pobežal, ktorý s tímom podpísal dokonca 5 ročný kontrakt. Autor Michaganu proti Kanade a jeden z najlepších hráčov Slovenska na nedávnom Hlinka Gretzky Cupe patrí k našim najväčším nádejam pre draft 2025. Minulú sezónu odohral v druhej najvyššej Slovenskej lige 18 duelov, pripísal si 7 gólov a 9 asistencií. Nádejný center sa vyznačuje napríklad svojou kontrolou puku i líderskými schopnosťami.

Milan Pišoja (HK Dukla Ingema Michalovce)

Svoj priestor v Extralige by mal dostať aj 18 ročný mladík Milan Pišoja. Osemnásťročný rodák z Považskej Bystrice bol podobne ako Pobežal účastníkom Hlinka Gretzky Cupu, tam si pripísal jednu asistenciu za štyri stretnutia. Mimo iné si minulý ročník obohatil aj o Majstrovstvá sveta do 18 rokov, kde nastúpil do siedmych duelov, taktiež s prispetím jednej asistencie. Na svoj vek tak má pomerne zaujímavé skúsenosti z mládežníckej reprezentácie, avšak priestor už dostal aj v najvyššej súťaži, kde za Michalovce počas uplynulej sezóny odohral štyri stretnutia, dva počas základnej časti a následne aj v play-off.

Alex Šotek (HK Poprad)

Všade dobre, doma najlepšie? Aj tak by sa dal pomenovať návrat mladého Alexa Šoteka do Popradu. Svojho času opustil rodné mesto výmenou za Petra Kundríka a bojoval o miesto v Slovane Bratislava, avšak tam napokon skončil a tak bude účastník posledných Majstrovstiev do 20 rokov opäť pôsobiť pod Tatrami. Počas minulej sezóny odohral v Extralige 34 duelov, pripísal si jeden gól a pridal aj dve asistencie. Svoje miesto v Poprade by si aj cez nový B tím mal zastať a je pomerne pravdepodobné, že ho uvidíme aj na ďalších MS do 20 rokov.

 „Hneď po oznámení, že končím v Slovane, sa mi ozval pán Jurinyi a rýchlo sme sa dohodli na podmienkach spolupráce. Som veľmi rád, že si opäť zahrám pred domácim publikom. Osobne chcem ďalej napredovať vo všetkých smeroch a s tímom sa pokúsiť o čo najdlhšiu a najúspešnejšiu sezónu,“

prezradil pre klubový web navrátilec Alex Šotek
zdroj fotky: HK Poprad

Boris Žabka (HC 05 Banská Bystrica)

Banská Bystrica priviedla pred novou sezónou niekoľko zaujímavých mladíkov, tým vôbec najmladším je nádejný obranca Boris Žabka. Účastník jedných Majstrovstiev sveta do 20 rokov strávil minulú sezónu v Bratislave, za prvý tím nastúpil do štyroch duelov bez bodového zisku a sezónu prevažne strávil v SHL za Modré Krídla, kde spolu aj s play-off zaznamenal 10 kanadských bodov (3+7) za 43 duelov. Je avšak potrebné povedať, že zatiaľ v Banskej Bystrici len hosťuje.

František Ridzoň (HK Nitra)

Zoznam začal hráč Nitry a hráč Nitry ho aj napokon ukončí. František Ridzoň je 18 ročný krídelník s množstvom reprezentačných skúsenosti, spomenúť môžem napríklad minulé Majstrovstvá sveta do 18 rokov, kde odohral 7 zápasov bez bodového zisku. Rodák z Lučenca má ale čo ponúknuť, sezónu 2022/23 začal v zámorskej Quebec Major Junior Hockey League, avšak napokon zamieril opäť na Slovensko. V druhej najvyššej lige odohral za tím Slovenska do 18 rokov 11 stretnutí s prispetím dvoch gólov a štyroch asistencií.

zdroj titulnej fotky: t.pobezal/ instagram

autor článku: Štefan Špak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *