Poprad našiel náhradu za Beaudoina, pod Tatry má prísť niekdajšia hviezda Nových Zámkov.

Poprad po nevydarenému podpisu Brenta Beaudoina hľadá náhradu na pozícii druhého, prípadne aj prvého centra. Brent odohral 7 stretnutí, zaznamenal v nich len jednu asistenciu a dve mínusky. Zdá sa, že Poprad už našiel aj náhradu, ktorou má byť známa tvár z Extraligy.

Tou tvárou je americký center Ben Johnson, ktorý minulý ročník pôsobil práve u Novozámčanov. Spolu s Austinom Farleym a Robbym Jacksonom tvorili obávaný americký útok Nových Zámkov. Kým Austin Farley ostal verný aj tretiu sezónu svojej adrese, Robby Jackson skúsil druhú švajčiarsku ligu. V krajine Helvétskeho kríža ale pobudol len 7 zápasov (2+4) a následne zamieril do Nitry, kde sa uviedol v impozantnej forme. Teraz to vyzerá, že aj tretí z útoku- Ben Johnson napokon ostane na Slovensku. Záujem o neho má mať trápiaci sa Poprad.

Podpis Johnsona dáva zmysel vo všetkých aspektoch

Nejak zdĺhavo to rozpisovať vlastne ani netreba, tento ťah som preberal už dávnejšie v článku o Extraligistoch, ktorí stále nemajú klub. Tým teda nejdem tvrdiť, že Johnson sa určite presadí, to vôbec, ale jednoducho v momentálnej situácii Popradu to bolo pravdepodobne najlepšie riešenie zalepenia diery po Beaudoinovi.

Ben Johnson odohral minulú sezónu všetkých 50 duelov základnej časti (15+25), následne bol v play-off pri skorom vypadnutí proti Zvolenu, tam za 5 zápasov stihol streliť 2 góly a pridať aj 3 asistencie.

“Je komické ako kluby preberajú importov, ktorí u nás hrali a nekresťansky ich preplácajú,“ reaguje sklamane Imre Valášek

Na situáciu zareagoval aj riaditeľ Benovho posledného zamestnávateľa, Imre Valášek, ktorý sa vyjadril na Twitteri. Menovite podľa jeho ďalšieho vyjadrenia reagoval práve na Robbyho Jacksona a po novom aj Bena Johnsona, čo tieto špekulácie len potvrzduje.

zdroj titulnej fotky: HC Nové Zámky

autor článku: Štefan Špak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *