PRESTUPOVÁ BOMBA: Michalovce získali lotyšského kapitána!

Michalovce si pred začiatkom novej sezóny pripravili jedno pekné prekvapenie nie len pre fanúšikov klubu, no i celej ligy, keďže na východ mieri kapitán lotyšskej reprezentácie, skúsený 35-ročný Kaspars Daugavins.

Meno ako Kaspars Daugavins nechodí do našej ligy každú sezónu, už niekoľko rokov patrí nová akvizícia Dukly ku oporám Lotyšska na medzinárodných podujatiach. Najnovšie bol aj pri senzačnej bronzovej medaile z posledných MS, tam ako kapitán zaznamenal 3 presné zásahy a 4 asistencie, jedna z nich bola aj pri víťaznom zásahu Rubinsa v predĺžení v zápase o bronzovú medailu.

Čo sa klubovej kariéry týka, tak naposledy hral za Iserlohn v kvalitnej nemeckej DEL. V Nemecku zaznamenal v poslednej sezóne 49 kanadských bodov (21+28) za 55 stretnutí a vyhral tak výrazne tímovú produktivitu, keď mal náskok až 10 kanadských bodov. V Michalovciach sa stretne aj so Senom Acolatsem, ktorý pravdepodobne ako bývalý spoluhráč z Iserlohnu zohral dôležitú úlohu.

V NHL odohral za Ottawu a neskôr Boston dokopy 91 zápasov (6+9), ďalších 7 odohral v najlepšej hokejovej lige sveta počas vyraďovacej časti.

“Ako sme spomínali pred podpisom Chasea Pearsona, posledné importské miesto sme chceli obsadiť rozdielovým hráčom. Aj napriek tomu, že limit zahraničných hráčov máme naplnený, s Kasparsom Daugavinsom sme v kontakte posledné mesiace a šanca na uzavretie takéhoto obchodu sa neodmieta! Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo dohodnúť na podpise zmluvy na dve sezóny. Získali sme hráča najvyššieho kalibru a lídra mužstva, ktorý by nás mal vedieť potiahnuť v kritických momentoch sezóny.“

Július Kovaľ, generálny manažér Michaloviec pre facebookovú stránku klubu

Veľkým pozitívom pre Michalovce je fakt, že Kaspars sa Extraligistovi upísal hneď na dve sezóny.

zdroj titulnej fotky: iihf.com

autor článku: Štefan Špak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *