Príde nakoniec Jaroslav Halák do Slovana Bratislava?

Počas posledných minút prestupového obdobia Tipos extraligy sa Slovanu Bratislava podarilo podpísať najúspešnejšieho slovenského brankára Jaroslava Haláka. Situácia sa však odvtedy neposunula, a tak sa naskytá otázka, či tridsaťosemročný gólman vôbec nastúpi na zápas slovenskej extraligy.

Oznámenie o podpise zmluvy s päťnásobným reprezentantom prišlo nečakane. Klub ho oznámil niekoľko minút po polnoci, teda po skončení prestupového obdobia, ktoré bolo aktívne do 15. februára.

Na oficiálnom klubovom webe následne Slovan informoval o tom, že klub dotiahol podpis len po administratívnej stránke a stále nie je isté, či Halák naskočí aj do zápasov. Rozhodnutie malo vtedy padnúť do niekoľkých dní.

„Veľmi si vážim záujem Slovana o moje služby. Je to klub, z ktorého som sa odrazil do veľkého zámorského hokeja. Aj preto by som chcel byť v tejto chvíli absolútne korektný a otvorený k vedeniu klubu, svojim budúcim spoluhráčom a v neposlednom rade k fanúšikom Slovana. Uvedomujem si, že som viac ako desať mesiacov nestál v bránke v súťažnom zápase, aj keď som sa po celý ten čas snažil udržiavať v dobrej fyzickej kondícii.“

Jaroslav Halák pre hcslovan.sk

Halákovou podmienkou pre štart v súťažnom zápase bolo prejsť cez zdravotnú prehliadku: „S manažmentom Slovana sme sa dohodli, že do klubu prídem a podpíšem riadny kontrakt, iba ak bez problémov prejdem dôkladnou zdravotnou prehliadkou a moje telo potvrdí, že je stopercentne pripravené absolvovať záťaž v zápasoch.“

Od vtedajšieho nadšenia a povzbudivých výrokov Jaroslava Haláka prešli len dva dni, kým sa k podpisu nevyjadril tréner „belasých“ Peter Oremus. Po zápase s Nitoru, ktorý Slovan prehral 1:7, sa vyjadril na adresu svojej budúcej posily veľmi nešťastným spôsobom: „Pokiaľ tu budem ja a budem rozhodovať, tak postavím stále Godlu, pretože chytá výborne.“ V zápase po štvrtom inkasovanom góle dvadsaťosemročného rodáka z Kežmarku stiahol, k čomu len dodal, že ho chcel šetriť na ďalší zápas.

Po tomto vyjadrení bolo o Halákovom presune z Bostonu do Bratislavy vyše dvoch týždňov ticho. Veci opäť uviedol do pohybu portál Nový Čas, podľa ktorého informácií sa Halák stále nachádza za veľkou mlákou a z jeho príchodu do slovenskej extraligy na 90% nič nebude.

Dôvodom by údajne mal byť už spomínaný výrok Petra Oremusa, ktorý sa Haláka dotkol a kvôli ktorému je momentálne okolo podpisu brankárskej hviezdy ticho. Podľa Nového času sa vedenie Slovana snažilo Oremusov výrok diplomaticky zachrániť, no neuspeli. Pridal sa aj Godla, ktorý v jednom z rozhovorov povedal, že by bolo skvelé mať v tíme hráča ako je Halák.

Očakáva sa, že v najbližších dňoch oficiálnu definitívu ohlási aj samotný klub na sociálnych sieťach. Ten sa momentálne odmietol k týmto udalostiam vyjadriť.

Autor: Ján Koštial

Zdroj titulnej fotografie: nhltraderumours.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *