Prišiel ako veľká hviezda, Max Gerlach však rýchlo upadol a nezmestil sa do zostavy!

Ak by sme mali nájsť jedno meno, ktoré zatiaľ najviac sklamalo, je to bez debát jednoznačne Max Gerlach z Popradu. Gerlach prišiel pod Gerlach ako obrovská hviezda, po dvoch nevydarených sezónach mal byť práve on akýmsi symbolom lepších časov Popradčanov, káder vyzeral pred sezónou sľubne, príprava vyšla na jednotku a potom prišla ostrá sezóna.

Legionári v Poprade zatiaľ nezažívajú vôbec vydarené obdobie. Ak poviem, že napríklad Andrej Kukuča má viac kanadských bodov ako súčet bodov legionárov Popradu, nie je to vtip ale realita. Tieto skutočnosti síce hneď nemusia znamenať ich nepresadenie sa v lige, spomeňme si napríklad na Kristoffa Kontosa, ktorý prvých približne 10 kôl zaostával, no napokon sa z neho stal líder ofenzívy Baranov.

Bolo by férové ešte poznamenať, že Poprad nemá k dispozícii amerického útočníka Ryana Dmowskeho, ten sa zranil ešte v príprave a k dispozícii bude v piatok proti Liptovskému Mikulášu. Nový asistent kapitána Popradu tak ešte môže urobiť ako takú osvetu skautingu Popradu.

Max Gerlach každopádne nenastúpi v dnešnom zápase proti Novým Zámkom, v zostave ho nahradí iný import- Oleksander Peresunko, ktorý sa ocitol v druhej formácií po boku Samuela Mlynaroviča a Patrika Svitanu.

zdroj titulnej fotky: HK Poprad

autor článku: Štefan Špak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *