Reprezentanti a švédske hviezdičky menia tím

Je to tak. 2 členovia slovenskej reprezentácie z našej Tipos Extraligy menia dres.

Prvým z týchto mien je mladý talent slovenského hokeja Alex Šotek. Stabilný člen mládežníckych reprezentácii, či už do 18 rokov, ale aj do 20 rokov. Zúčastnil sa aj tohtoročných Majstrovstiev sveta do 20 rokov, kde v 4 zápasoch zaznamenal 1 asistenciu. Túto sezónu odohral v Slovane Bratislava, ale teraz sa sťahuje do HK Poprad, ktorých útok vyzerá veľmi nebezpečne.

zdroj: hokejportal.net

A druhým spomínaným reprezentantom je už bývalý hráč Nitry Filip Krivošík. Tento 24 ročný útočník odohral posledné 2 sezóny v tíme HK Nitra. Tam mal podobné sezóny, keď v nich zaznamenal 40 bodov a 32 bodov v tej poslednej. V sezóne 2023/2024 bude obliekať dres tímu HC Košice, ktoré tak získavajú ďalšiu veľkú posilu do útoku.

Tretím menom na dnešnom zozname je kanadský obranca Connor Mccarthy. Je to defenzívny obranca, ktorý v posledných rokoch skôr len prihráva na góly. Posledný rok sa dostal aj ku 2 zápasom v AHL. V budúcej sezóne ide ale prvýkrát hrať v Európe. Jeho novým tímom sa stane HC05 Banská Bystrica. Stane sa aj jedným z najväčších hráčov našej ligy, keďže má presne 200cm a 108kg.

zdroj: HC05 Banská Bystrica – Instagram

Prvé posily do útoku hlási aj HK Dukla Trenčín. Sú nimi 2 Švédi: Tor Immo a Filip Ahl. Tor Immo odohral poslednú sezónu v druhej nemeckej lige (DEL2), kde hral za tím Freiburgu. Tam si pripísal v 47 zápasoch 61 bodov, z toho 25 gólov a 36 asistencii. Tento veľmi produktívny útočník sa hneď zaradí do najvyšších formácii Trenčína napríklad ku strelcovi Šimonovi Petrášovi.

zdroj: HK Dukla Trenčín – Instagram

Filip Ahl je švédske ľavé krídlo. Je to taktiež veľmi produktívny útočník, podobne ako Immo. Môže sa predpokladať, že budú hrať spolu vo formácii, keďže spolu hrali v sezóne 2020/2021 v Bratislava Capitals a v sezóne 2021/2022 obaja hrali v Znojme. V poslednej sezóne sa ale rozdelili a Filip Ahl išiel hrať do tímu Pustertal/Val Pusteria v lige ICEHL, kde zaznamenal 35 bodov za 17 gólov a 18 asistencii v 46 zápasoch. Je to veľmi nebezpečný útočník a určite to bude jeden z ťahúňov tímu z Trenčína.

zdroj: HK Dukla Trenčín – Instagram

Autor: Michal Bruňo

Foto: etipos.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *