Škorvánek lídrom štatistík v čistých kontách, na chrbát mu dýchajú LaCouvee a Krošelj

Už o pár dní sa tímom začína play-off. Posledné dva zápasy môžu ešte kozmeticky upraviť postavenie mužstiev v tabuľke. Každý tím sa snaží obhájiť si svoje vytúžené miesto v prvej šestke a šancu dostať sa do vyraďovacej časti z čo najlepšej pozície. Otázne je ešte posledné duo postupujúcich. Len nedávno sa hral derby zápas medzi HC‘ 05 Banská Bystrica a HKM Zvolen. Tieto tímy sú práve mužstvami, medzi ktorými sa rozhoduje v boji o šieste miesto. Včerajší duel vyhrali „Barani“ a nateraz sa na vytúženom poslednom postupovom mieste nachádzajú vďaka ich bojovnosti. Zápasy by sa, však nezaobišli bez brankárov, ktorí hráčom pomáhajú zápas, čo zápas. Dnes sa bližšie pozrieme na rebríček tých, ktorí doposiaľ v základnej časti vychytali najviac čistých kont. 

Lídrom štatistík Stanislav Škorvánek 

Gólman HK Dukla Ingema Michalovce má doposiaľ až štyri čisté kontá. Prvé víťazstvo bez inkasovania presnej strely od súpera prišlo v dvadsiatom kole na novozámockom ľade. „Býci“ na bránu Škorváneka dokázali vyslať 22 striel. Domácim sa naskytli až tri šance na skórovanie v presilových hrách, avšak puk za chrbát už spomínaného Slováka nedoputoval ani v týchto príležitostiach. Hostia dokázali strážcu svätyne domácich prekonať až päťkrát, a to zásluhou: M. Kabáča, A. Stripaia, M. Santosa, S. Acolatseho a M. Hearda. Druhý shout-out zaznamenal v tridsiatom druhom kole na ľade súpera z HC 19 Humenné. V tomto zápase si pripísal aj asistenciu. Duel bol chudobný na góly. Striel na bránu mali Humenčania 22 a k dispozícii mali aj päť presilových hier, no využiť ich nedokázali. Na ten prvý a zároveň posledný gól museli fanúšikovia čakať až do šesťdesiatej prvej minúty. Vo vlastnom oslabení hostia s pomocou S. Acolatseho  skórovali. Vtedajšiemu trénerovi Petrovi Kúdelkovi na súpiske chýbalo až jedenásť hráčov. Ďalšiu nulu na konte zaznamenal v dohrávke zápasu s HC Košice. Výhra taktiež skončila 3:0 aj keď striel na bránu vyslali Košičania o 10 viac. Výhru režírovali traja legionári: J. Wilkins, K. Bindulis a M. Santos. Zápas bol poznačený zmenou trénera. Pre Valtonena dopadol návrat víťazne. Tribúna na michalovskom štadióne zívala prázdnotou. Fanúšikovia protestovali proti odvolaniu trénera Kúdelku. Posledný z nich zaznamenal na domácom ľade v štyridsiatom prvom kole proti zvolenským „Rytierom.“ V zápase sa prezentoval 37 zásahmi a Zvolenčanom nedovolil skórovať. Po šesťdesiatich minútach prišla výhra domácich výsledkom 3:0. Presnými zásahmi sa prezentovali: D. Buc, K. Daugavins, M. Santos. 

(zdroj: sportnet.sme.sk)

Na druhej priečke duo legionárov Connor LaCouvee a Gašper Krošelj 

Prvý z menovaných zaznamenal prvý shout-out už v druhom kole základnej časti proti mužstvu HK Poprad. LaCouvee zaznamenal tridsať zákrokov. Musel čeliť taktiež aj trom oslabeniam. K výhre 4:0 prispeli: A. Krajčovič, J. Baláž, J. Charbonneau a T. Immo. Na druhé čisté konto nemusel dlho čakať. V bráne sa mu podarilo čarovať aj v siedmom kole na ľade mužstva HKM Zvolen. „Rytieri“ vyslali na LaCouveeho až 43 striel na bránu a jednotka Trenčína sa musela brániť aj štyrom oslabovým hrám, ktoré sa snažili Zvolenčania využiť, avšak neúspešne. Presné zásahy si pripísali:  A. Krajčovič a T. Immo. V tridsiatom ôsmom kole na ľade Humenného prišla tretia gratulácia k čistému kontu. Aj napriek tomu, že prvá tretina gól nepriniesla, v tej druhej si gól pripísali traja Slováci: A. Krajčovič, J. Mikuš, M. Giľák. V poslednej tretine výsledok len kozmeticky upravil Brit S. Conway. Kanaďan musel byť v strehu až pri piatich presilových hrách súpera. Pripísal si v zápase 26 zákrokov. 

(zdroj: hkduklatrencin.sk)

Slovinec Gašper Krošelj sa prezentoval svojím prvým čistým kontom už v prvom zápase, na ktorý nastúpil. Do tímu prišiel z dôvodu odchodu S. Terva. Zápas siedmeho kola proti HK Dukla Ingema Michalovce jeho tím na ľade súpera vyhral 0:4. Michalovčania na slovinského nováčika vyslali 46 striel taktiež sa do vedenia mohli dostať aj vďaka šiestim presilovým hrám, pri ktorých narobili Krošeljovi vrásky. Duel však prial banskobystričanom. Bodovali: M. Vela, A. Stránsky a dvakrát aj C. Turnbull. Na druhý zápas s nulou čakal len dve kolá. V tom desiatom, v domácom súboji so Spišskou Novou Vsou, doprial fanúšikom víťazstvo. Vychytal 24 striel a šesťkrát sa musel brániť dvojminútovým oslabeniam. Hrdinom zápasu sa okrem Gašpera Krošelja stal aj jediný strelec zápasu F. Hora, ktorý svoj gól strelil v poslednej minúte tretej tretiny. Zatiaľ posledným shout-outom sa prezentoval v štyridsiatom prvom kole proti košickým  „Oceliarom.“ Krošelj musel zasahovať pri 37 strelách súpera a taktiež aj štyrom hrám v oslabení. Duel skončil totožne, ako v už spomínanom desiatom kole. Hrdinom zápasu sa stal Dominik Sojka, ktorý bol jediným strelcom. 

(zdroj: FB HC05 Banská Bystrica)

Tretie miesto v rebríčku majú Jaroslav Janus a Denis Godla  

Gólman HC Košice si svoj prvý shout-out vychytal v zápase s HK Nitra v dvadsiatom prvom kole. Jaroslav Janus musel čeliť 35 strelám na bránu a šiestim presilovým hrám, ktoré jeho tím doprial „Corgoňom. “ Zápas skončil 0:4. Góly padli od strelcov: M. Bartánusa, H. Fejesa, Ch. Bergera, Ch. Olsona. Druhý a nateraz posledný zápas bez inkasovania gólu sa odohral len nedávno, v štyridsiatom treťom kole. Čelili v ňom mužstvu Nových Zámkov. Janus zlikvidoval 32 striel na bránu a taktiež odolal trom hrám v oslabení. Na výsledku 0:4 sa pričinili: B. Pollock, E. Šimun a dvakrát T. Mikúš. 

(zdroj: sport.aktuality.sk)

Denis Godla má zatiaľ dvadsaťosem odohratých zápasov v drese Slovana Bratislava. Svoje prvé čisté konto zaznamenal v dvoch zápasoch po sebe. Najprv v dvadsiatom deviatom kole proti HC Mikron Nové Zámky. Na Godlu bolo vyslaných 27 striel a musel čeliť aj štyrom dvojminútovým oslabeniam. Už v prvej tretine sa presadili B. Findlay a L. Pecararo. V tridsiatom kole Slovan vyhral zápas proti HK Nitra. Godla musel byť ostražitý pri 33 zásahoch a množstvu oslabových a presilových hier. Zápas bol poznačený súbojom a rozdávalo sa zaň množstvo trestov. Tento duel bol v réžii Slovana a pridali si na svoje konto druhú výhru bez inkasovania po sebe. K víťazstvu taktiež dopomohli góly A. Lukošíka a B. Findlaya.  

(zdroj: hcslovan.sk)

Autor: Veronika Mondeková 

Zdroj titulnej fotografie: FB HK DUKLA Ingema Michalovce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *