Skryté štatistiky základnej časti, o ktorých ste možno nevedeli.

Po konci základnej časti sa nám už odohráva predkolo pred play-off, v ktorom môžeme vidieť v oboch zápasoch maximálny počet zápasov. Preto sa dnes pozrieme na štatistiky, ktoré sa fanúšikom len tak neukážu.

Najviac kanadských bodov v jednom zápase – Chase Pearson – 6

Počas prvého decembrového dňa sme mohli sledovať zápas 23.kola medzi tímami HK Dukla Ingema Michalovce a Slovan Bratislava. Michalovce v tomto zápase strelili najviac gólov ako tím v tohtoročnej základnej časti, keďže rovnako ako v zápase Nitry s Banskou Bystricou sme videli výsledok 10:1 pre domáci tím. V zápase „Líšok“ sme videli aj najvyšší počet gólov a kanadských bodov zaznamenaných jedným hráčom. Týmto hráčom sa stala americká hviezda tímu, Chase Pearson. Pearson sa dokázal v tomto zápase presadiť až štyrikrát. K týmto 4 gólom pridal aj 2 asistencie na góly Matthewa Santosa a Kasparsa Daugavinša. Bohužiaľ pre Pearsona (17+12 v 23 zápasoch) aj Michalovce, americký útočník sa zranil v 29.kole v zápase proti Humennému a do konca sezóny si už nezahrá. Pre Michalovce je to citeľná strata, ktorú nahradili príchodom Josha Wilkinsa (5+2 v 10 zápasoch).

Opis fotky nie je k dispozícii.
zdroj: HK DUKLA Ingema Michalovce – Facebook

Najrýchlejšie strelený gól – Jozef Sládok – 00:07

Jednou zo štatistík, o ktorých sa veľa nehovorí je aj najrýchlejší gól tejto sezóny. Túto cenu si môže doposiaľ po základnej časti privlastniť skúsený obranca zvolenských „Bryndziarov“, Jozef Sládok. Vychýrený bitkár totiž dokázal v 18.kole základnej časti trafiť do čierneho už po 7 sekundách zápasu. Po vyhranom buly v stredovom kruhu od Chrisa Langkowa sa dostal puk ku Samuelovi Hainovi. Hain prihral v rýchlosti na Sládoka, ktorý skóroval pravdepodobne najkurióznejší gól tejto sezóny. Sládok totiž nahodil puk vysokým oblúkom na brankára LaCouveeho, ktorý ale lapačkou minul puk, a ten preletel ponad neho a zapadol až do brány.

Na obrázku môže byť 3 ľudia, ľudia hrajúci hokej a text
zdroj: HKM Zvolen/Vladimír Chramazda

Najviac zápasov v tohtoročnej základnej časti bez zisku kanadského bodu mimo brankárov – Boris Žabka – 44

Najpozornejšie sa medzi fanúšikmi sleduje pri výkonnosti jednotlivcov určite tabuľka produktivity. Tú v základnej časti ovládol kanadský útočník Spišiakov, Olivier Archambault. Kto sa ale nachádza na opačnom konci tejto tabuľky? Týmto nešťastným hráčom je mládežnícky reprezentant Slovenska, Boris Žabka. Žabka sa v tejto sezóne zapojil až do 44 zápasov, v ktorých ale nezaznamenal ani jeden kanadský bod. Samozrejme to mal z pozície siedmeho obrancu ťažké. Priemerne hrával totiž v zápase 6 minút a 49 sekúnd. Zároveň pôsobí aj v Topoľčanoch, kde v 5 zápasoch už kanadský bod zaznamenal.

Boris Žabka mal napadnúť rovesníka na diskotéke | SPORTNET
zdroj: Andreas Robanser/Puckfans

Najviac kanadských bodov získaných v oslabení – Radek Prokeš – 5

Aj jedenásty tím tabuľky z Nových Zámkov si odnáša jednu nenápadnú trofej. Český center Radek Prokeš totiž zaznamenal najviac kanadských bodov spomedzi všetkých hráčov Extraligy v oslabení. Aj napriek tomu, že oslabenia Nových Zámkov končili často gólom, Radek Prokeš bol zapojený až do 5 gólov svojho tímu v oslabení. Ich úspešnosť bolo len niečo menej ako 79%, čo značí, že priemerne z každej 5 presilovky súpera dostali gól. Táto štatistika mohla byť kľudne aj lepšia, ale Nové Zámky majú dokonca druhý najmenší počet vylúčení zo všetkých tímov, keď je na tom lepšie len Humenné. Celkovo skórovali Nové Zámky až sedemkrát v oslabení a pri 5 góloch bol zapojený práve Prokeš, čo značí, aký je to kľúčový hráč na oslabenia. Najbližšie sa k nemu priblížili až štyria hráči (Matt Wilkins, Frank Hora, Hannu Kuru a Jozef Baláž), ktorí ale zaznamenali len 3 kanadské body, a tak je Prokeš jasne odskočený.

FOTO+REAKCIE: Barani v jedinečných dresoch prehrali s predposlednými Novými  Zámkami
Radek Prokeš s č.10 na drese na pravej strane fotografie. zdroj: Dominika Körtvélyesiová

Hráč s najmenej odohraným časom v celej sezóne, ktorý skóroval – Adam Beluško – 06:23

Do štatistík sa vďaka svojmu počinu v poslednom kole základnej časti dostal aj 17-ročný obranca Košíc, Adam Beluško. Beluško bol jeden z mladíkov, ktorí dostali šancu v poslednom kole základnej časti. V zápase s Trenčínom odohral len 6 minút a 23 sekúnd, čo bol jeho jediný čas v tejto sezóne na ľadoch Extraligy. Aj napriek tomu sa mu podarilo skórovať. Podobne je na tom aj útočník Liptovského Mikuláša, Milan Alexander Sejna, ktorý zaznamenal gól za celkovo 11 minút a 6 sekúnd pôsobenia na ľade. Práve táto štatistika je v obrovskom kontraste so štatistikou, v ktorej dominuje Boris Žabka, ktorému sa bod nepodarilo získať v necelých 300 minútach, ktoré odohral.

VIDEO: Len 17-ročný Košičan skóroval pri debute, napodobnil Erika Černáka |  SPORTNET
zdroj: hckosiceofficial – Instagram

Na titulnej fotografii Ryan Dmowski, ktorý zaznamenal jednoznačne najvyšší počet striel na bránu (227) pred druhým Carterom Turnbullom (180).

zdroj titulnej fotografie: HK Poprad/Facebook

Autor článku: Michal Bruňo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *