Spišská víta prvú posilu, čo očakávať od kapitána ukrajinskej reprezentácie?

Bronzová Spišská Nová Ves na nič nečaká a po oznámení zotrvania centrov Lukáša Vartovníka a Dalibora Bortňáka predstavuje prvú posilu. Je ňou Igor Merezhko, 25 ročný pravý obranca a aktuálny kapitán ukrajinskej reprezentácie.

Čo očakávať od novej akvizície?

Rodák z Kharkova na prvý pohľad upúta jednoznačne parametrami, meria 194 centimetrov a váži rovných 100 kíl. Veľkým plusom je u neho tiež držanie hokejky, pravých obrancov je vo všeobecnosti nedostatok a tak práve podpis Merezhkova by sa mohol pretaviť v kľúčový čo sa Spišiakov týka.

Igor Merezhko odohral sezónu 2022/23 v Odense Bulldogs, tam patril medzi lídrov a v konečnom zúčtovaní bol druhým najproduktívnejším bekom dánskej ligy. Tieto výkony mu tiež premiérovo vyslúžili kapitánske céčko v reprezentácii Ukrajiny, kde si za 5 zápasov Majstrovstiev sveta pripísal 3 góly a 10 asistencií.

„Je to dobre stavaný pravák s výborným pohybom a zároveň aj strelou z prvej. Verím, že sa stane rozdielovým hráčom v presilových hrách a podporí ofenzívu nášho mužstva. Práve to bola jedna z vecí, ktorá nám minulú sezónu od obrancov chýbala.“

Richard Rapáč, generálny manažér Spišskej Novej Vsi

Ako informuje klub, na Igora majú kladné referencie a pýtali sa na neho napríklad aj Otta Nieminena, niekdajšieho útočníka Rysov, ktorý zakotvil práve v Odense. Môžeme tak očakávať, že sa Igor zaradí k najlepším pravým obrancom ligy, avšak do toho je ešte ďaleko a tak ťažko povedať, ako sa tento hráč presadí, avšak očakávanie sú na Spiši tie najvyššie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *