Trenčín bude trénovať Ernest Bokroš a nováčik víta slovenského reprezentanta, alebo zhrnutie posledných dní.

Kým Slovan pokračuje v predstavovaní zotrvajúcich hráčov, Žilina oznámila príchod reprezentačného obrancu a Trenčín hlási návrat skúseného kouča Ernesta Bokroša.

Žilina sa teší zo zisku reprezentačného obrancu

Pomerne veľkým menom odštartovali novú éru v Žiline. Skúsený Daniel Gachulinec by mal pravdepodobne patriť k lídrom zadných radov, predsa len, v najcennejšom drese odohral 30-ročný pravý bek 48 zápasov, z toho 13 na MS. Rodák z Trstenej sa počas minulej sezóny dočkal výmeny, keď po sezónach v hlavnom meste mieril do Zvolena, na opačnú stranu putoval Branislav Kubka.

Spišská Nová Ves ďalej oznamuje odchody, Filip Surák by mal zamieriť na Liptov

Finalista už skončenej sezóny si príchody necháva na neskôr a po prvotnom oficiálnom konci legionárov Merežka, Burgessa, Bjorkunga, Nellisa a Kerbashiana prišlo aj na odchod trojice Lukáš Hamráček, Filip Surák a Matej Giľák. Kým budúcnosť prvého menovaného je neistá, brankár Filip Surák by sa mal stať čoskoro posilou Liptákov, naopak Matej Giľák sa spája s rivalom z Popradu.

Trenčín oznámil comeback Bokroša, naopak odchádza líder ofenzívy

Pod hradom Matúša Čáka vítajú navrátilca Ernesta Bokroša. A veru že to trvalo! Skúsený kouč naposledy pôsobil v Trenčíne počas sezóny 1995/1996, kedy bol asistentom Rudolfa Potscha. Aktuálne 64-ročný tréner, ktorý má skúsenosti aj s reprezentáciou naposledy viedol Žilinu, s ktorou sa mu napokon podarilo aj postúpiť.

zdroj fotky: Vlci Žilina

Naopak, v Trenčíne sa rozlúčili so Scottom Conwayom. Produktívny nevysoký center s dobrým prehľadom sa po sezóne vrátil do Belfastu Giants, kde podpísal ročnú zmluvu. Za vojakov odohral počas základnej časti 42 zápasov (14+25), vo vyraďovacích súbojoch nastúpil do 5 zápasov, zaznamenal 3 asistencie a pomaly sa prepadol až na pozíciu 13. útočníka.

Banská Bystrica prišla o elitného centra, ktorý mieri do ICEHL

S citeľnou stratou sa musia vysporiadať v Banskej Bystrici, kde skončil center Carter Turnbull. Jeden z najlepších útočníkov celej ligy odohral počas základnej časti 41 zápasov s neskutočnou bilanciou 25+31! Samozrejme, takéto výkony neostali bez povšimnutia zahraničných klubov a 25-ročný center po Zvolene a Banskej Bystrici extraligové klziská opúšťa, keď sa stal posilou Asiaga z ICEHL.

V hlavnom meste ostáva Jakub Minárik

Slovan Bratislava aj naďalej oznamuje zotrvania hráčov. Ku Samuelovi Takáčovi, Liamovi Pecararovi, Denisovi Godlovi a kapitánovi Michalovi Sersenovi adresu nemení ani stredný útočník Jakub Minárik. Rodák z Topoľčian počas minulej sezóny aj vinou zdravotných problémov odohral len 19 zápasov, zaznamenal v nich bilanciu 6 strelených gólov a 5 asistencií.

„Veľmi sa teším, že môžem aj v ďalšej sezóne pokračovať v Slovane. Po posledných dvoch sezónach budeme určite všetci správne nastavení tak, aby sme pre klub a jeho fanúšikov dosiahli úspech. Chcem ešte pri tejto príležitosti povedať, že som vedeniu a trénerom vďačný za prejavenú dôveru, keďže moje zranenie z novembra minulého roku mi nedovolilo odohrať viac ako polovicu sezónu. Veľmi si to vážim,“ povedal po podpise zmluvy aktuálne 23-ročný útočník.

foto: hcslovan.sk

zdroj titulnej fotky: HockeySlovakia

autor článku: Štefan Špak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *