Všade dobre, doma najlepšie! Poprad hlási návrat odchovanca.

Defenzívu ambiciózneho Popradu rozšíri odchovanec Boris Česánek, ktorý je známy svojou tvrdou hrou a dôraznou defenzívou.

Dvadsaťtriročný nový prírastok do mužstva vedeného českým kormidelníkom Alešom Totterom mal minulú sezónu mimoriadne pestrú. Za jeden ročník 2022/23 totižto vystriedal až štyri kluby a tri ligy! V Tipos Extralige nastupoval v drese rivala zo Spišskej Novej Vsi (13 zápasov, 0+0), okúsil aj Tipos SHL, tam nastupoval nie len za Dubnicu (4 zápasy, 0 kanadských bodov) ale aj za HK Brezno (9 zápasov, 0+1). Sezónu napokon dohral vo Vsetíne, s ktorým došiel až do finále Chance ligy, bodovo mu pôsobenie v tradičnom českom klube prinieslo 3 asistencie za 23 stretnutí.

Poprad vsádza kartu na obranu z minulej sezóny

Športový riaditeľ Ľudovít Jurinyi možno pomerne prekvapivo neurobil veľa zmien v obrane, ktorá tím spod Tatier trápila celú minulú sezónu. Mimo Česánka do nej pribudol kanadský obranca Garrett McFadden, ktorý by mal byť jedným z lídrov tímu. Ďalej prišiel len ďalší mladý odchovanec Oliver Turan zo zostupujúceho Prešova. Naopak, po zranení sa k tímu pripojí dlhoročná opora Daniel Brejčák a v lepšom svetle sa chcú určite ukázať aj obrancovia ako Jakub Meliško, Oldrich Kotvan, či Adam Drgoň, ktorý po výborných sezónach zaznamenal značný pokles formy.

V Poprade očakávajú od neho tvrdosť, ktorú sľubuje aj Boris Česánek

Už z vyjadrení je jasne poznať, že bodové zápisy nebudú hlavnou dominantou

„Bol som už v dlhodobejšom kontakte s riaditeľom klubu pánom Jurinyim a som rád, že sa spolupráca dotiahla do úspešného konca. Do Popradu chcem priniesť jednoduchú hru a tvrdosť. Snáď tým prispejem k tímovému úspechu, pretože tento tím má vždy vysoké ciele.“

Boris Česánek pre klubový web

„Som veľmi rád, že sa k nám „Česo“ vracia. Záver uplynulej sezóny ho zachytil vo výbornej forme. Verím, že k nám dovezie tvrdosť, obetavosť a zodpovednosť v defenzíve. Je to náš odchovanec s potenciálom, verím, že ho opäť u nás rozvinie,“

Ľudovít Jurinyi pre klubový web

zdroj fotky: VHK Robe Vsetín

autor článku: Štefan Špak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *