Výstup zo zápasu HK Spišská Nová Ves – HKM Zvolen

Na Spiši došlo k stretu trápiacich sa “rysov” a dvíhajúcich sa “rytierov.” Domáci chceli prerušiť šnúru siedmich zápasov bez víťazstva, hostia zvádzajú súboj o šiestu priečku s rivalmi z Bystrice.

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom tempe. Diváci videli prvú väčšiu šancu až po šiestich minútach, keď sa v oslabení hrnul na Marcela Melicherčíka Alexandre Fortin. Skóre otvoril narodeninový oslávenec Daniel Gachulinec o necelé tri minúty neskôr. Odpoveď prišla rýchlo, čakalo sa na ňu niečo okolo štyroch minút. V presilovke trafil do odkrytej bránky Juraj Majdan. Zvyšok tretiny priniesol šance, vylúčenia, trestné minúty, menšiu prevahu Zvolenčanov, no gól samotný nie.

Necelé tri minúty po začatí prostrednej časti hry rozvlnil sieť Anthony Nellis po samostatnom úniku z pravej strany klziska. V čase 26:55 si strelil vlastný gól Róbert Džugan a stav stretnutia bol vyrovnaný. Posledným hráčom Zvolena, ktorý sa dotkol puku bol už spomínaný Fortin. Gól bol teda pripísaný jemu. Z gólového hľadiska to bolo v druhej tretine všetko. Veľkú šancu mali aj Martin Bakoš, Peter Zuzin či Michael Vandas, no všetci si vylámali zuby na brankároch.

Aj začiatok tretieho dejstva sa niesol v znamení nepremenených šancí. Spišiakom navrátil vedenie kapitán Branislav Rapáč druhým gólom v sezóne po tečovanej strele od Martina Bakoša. Ani teraz sa nečakalo na odpoveď dlho. O štyri minúty neskôr vyrovnal Samuel Hain. Keďže do konca zápasu sa už nič nestalo, nasledovalo predĺženie. To trvalo len tridsať sekúnd. Po zachytenej prihrávke hostí sa dostal do samostatného úniku ďalší narodeninový oslávenec Olivier Archambault, ktorý sa nemýlil.

Na pozápasový rozhovor prišiel Dávid Bondra, ktorý prihrával na všetky góly “rytierov”. Ako videl vyzeral zápas z jeho pohľadu? “Myslím si, že sme začali dobre, držali sme tempo, boli sme v hre celý zápas aj keď to otočili v druhej tretine stále sme vybojovali, takisto aj v tretej tretine. Nezlomilo nás to. Skončilo to jednou zlou nahrávkou, čiže škoda, ale ceníme si aj ten jeden bod, ktorý si odtiaľ vezieme.” Práve o jeden bod sú Zvolenčania na šiestom mieste pred Banskobystričanmi. “Teraz je dôležitý každý jeden bod. Neostáva nám veľa zápasov do konca. Myslím si, že my, Bystrica a pár tímov okolo nás bojuje o každý bod, čiže je to dôležité pre nás.” Všetky vzájomné tohto sezónne merania síl súperov v minuloročnom semifinále rozhodol jeden gól, z toho dvakrát až v predĺžení. Čím to môže byť podľa bronzového medailistu z majstrovstiev sveta juniorov? “Poznáme sa z minulého roku, tie tímy sú skoro identické od minulej sezóny, čiže tá príprava od oboch tímoch je kvalitná. Podľa mňa je to zaujímavý hokej. Človek nikdy nevie, ktorý tím dotiahne zápas do úspešného konca.”

Z táboru domácich sa pred novinárov predstavil Branislav Rapáč. Ako videl zápas on? Mohli získať aj viac ako dva body? “Mohli, ale čo mám k tomu povedať? Druhý gól bol vlastný od korčule a pri treťom sme zle vystriedali. Išli 3 na 2 a dali gól. To sú veci, ktoré som nezažil v kariére. Hráme dobre, štatistiky a analýzy vyzerajú dobre a potom spravíme takú hrubku, ktorá sa nestane v seniorskom hokeji. Upadli sme mentálne, hlava robí v hokeji a športe celkovo najviac. Zrážalo nás to dalo a verím, že sme to dnes zlomili.” V mediach sa veľmi preberala kríza Spišiakov, ktorí nevyhrali sedem zápasov v rade a z prvého miesta padli až na tretie. Ako sa k tomu stavia kapitán tímu? “Bola tu kríza. Nie je čo zakrývať keď prehráte sedem zápasov v rade. Dali sme si spraviť hĺbkovú analýzu od profesionálov. Drvivú väčšinu sme boli lepší na strely, na držanie puku, na vytvorenie šancí, takže skôr výsledková ako herná kríza.

Standings provided by Sofascore

Autor: Martin Štuller

Zdroj titulnej fotografie: TASR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *