Preview čtvrtfinále Chance ligy: Dominantní Poruba vyzve Duklu, Berani se utkají s Jestřáby.

Před týdnem skončila základní část Chance ligy. Prvních šest týmů postoupilo do čtvrtfinále, zbylé čtyři týmy si mezi sebou rozdaly souboje o poslední dvě volná čtvrtfinálová místa. První souboj byl mezi Zubry Přerov a béčkem pardubického Dynama, ten druhý mezi Duklou Jihlava a Slávií Praha. Přerov si se svým protivníkem poradil 2:1 na zápasy (výsledky zápasů: 0:4, 3:2, 3:2), stejným způsobem vyhrála i Jihlava (výsledky zápasů: 2:3pp, 7:2, 3:0). V dnešním článku se postupně podíváme na každou čtvrtfinálovou dvojici.

První dvojice která se dostala do čtvrtfinále je Poruba a Jihlava. Zatímco ostravský celek letos dominoval celé soutěži, získal 115 bodů, tak Jihlava se trápila ve středu tabulky. Když si srovnáme úspěšnost gólmanů, tak porubský Dolejš má za 29 odchytaných zápasů úspěšnost výborných 94,%, Ondřej Bláha má za 24 zápasů úspěšnost 92,3%. V Jihlavě byl jasnou jedničkou Adam Beran, ten si ve 33 zápasech připsal úspěšnost 91,8%. U druhého gólmana už to taková paráda nebyla, Maláč si za 18 odchytaných zápasů připsal nepříliš lichotivou úspěšnost 86,6%. Mezi útočníky bude nejvíce vidět Vojtěch Střondala, který v základní části dosáhl 54 bodů. Jihlava do série vstupuje jako outsider a proti Porubě může jenom překvapit.

zdroj: HC RT TORAX Poruba

Druhý souboj spolu odehrají Horácká Slavia Třebíč a Stadion Litoměřice. Třebíč se po minulém roku, kdy skončila na prvním místě základní části, propadla na páté místo. Litoměřice skončily dva body před Třebíčí na čtvrtém místě. Zápasy mezi nejvzdálenějšími městy v play-off se očekávají vyrovnané. Za Třebíč nastupuje nejproduktivnější hráč Chance ligy Martin Dočekal, který zaznamenal 62 bodů, z čehož bylo 31 gólů. První dva zápasy se odehrají v Litoměřicích, třetí zápas v Třebíči, kde to bude jeden z posledních zápasů v tamější aréně, jelikož ji čeká úplná rekonstrukce. Šance na postup jsou vyrovnané, oba týmy mají kvalitní kádry, které mohou pomýšlet na postup do semifinále.

zdroj: SK Horácká Slavia Třebíč

Třetí dvojice odehraje všechny zápasy na Moravě. Proti sobě se potkají Vsetín a Přerov. Druhý tým soutěže Vsetín proti sobě vyzve Přerov, který musel o účast ve čtvrtfinále bojovat s béčkem Pardubic. Přerov stejně jako minulé roky tahal brankář Michal Postava, který si za 44 zápasů připsal úžasnou úspěšnost 94,3%. Vsetínským gólmanům se zas tak nedařilo. Nejvíce zápasů odchytal ruský brankář Maxim Zhukov, který za 34 zápasů zapsal úspěšnost 89,6%. Přerov do čtvrtfinále nastupuje jako outsider, ale rozhodně se nesmí odepisovat hned na začátku. Má dost kvalitní kádr na to, aby měřil síly s těmi nejlepšími.

zdroj: HC Vsetín

Poslední utkání spolu odehrají Jestřábi Prostějov proti Beranům Zlín. Zlín se snaží vrátit zpět mezi extraligovou elitu. Minulý rok to dotáhl až do baráže, ve které prohrál 4:0 na zápasy s Kladnem. Prostějov pokračuje v dobrých umístěních a po loňském čtvrtém místě se letos umístil na místě třetím. Zlín patří každoročně k černým týmům ligy, v play-off se mu daří, do toho jim dobře chytá brankář Huf, který v hlavní části zaznamenal úspěšnost 92%. Prostějov tahal zejména útočník Zdeněk Doležal, který byl s 45 body čtvrtý nejproduktivnější hráč ligy. Co se týče šancí na postup, je Prostějov mírný favorit, ale Zlín má určitě velké šance na postup.

zdroj: HC Berani Zlín

zdroj náhledového obrázku: HC RT TORAX Poruba

autor: Petr Brychta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *