Slováci zaskočili Čechy, opět si zahrají o finále.

O semifinalistovi Mistrovství světa U18 rozhodovalo federální derby mezi Českem a Slovenskem. Češi do zápasu nastupovali jako favoriti, Slováci však Čechy zaskočili a po roce se opět radují z postupu do semifinále. Čechy porazili 3:2.

První třetina

Do první třetiny nastoupili lépe Slováci. Již ve druhé minutě se puk dostal do české branky. V přesilovce skóroval teprve 16letý Tobiáš Tomík. Vyrovnávací gól přinesl v čase 07:23 Adam Titlbach. Na konci první třetiny dostal český obránce Radim Mrtka pět plus do konce utkání za faul kolenem.

Druhá třetina

Slovensko svoji pětiminutovou přesilovku sice nevyužilo, stejně se ale radovalo z vedoucího gólu, když se po nahrávkách Šatana a Chovana prosadil Ondrej Maruna. Žádný jiný gól nám už druhá třetina nenabídla, a tak se do třetí třetiny nastupovalo za stavu 1:2.

Třetí třetina

Tří brankového vedení se ujali Slováci na začátku třetí třetiny, kdy vstřelil svůj druhý gól Maruna. Snížení přišlo v čase 11:02. Po přihrávkách Benáka a Galvase se prosadil Fibigr. Vyrovnání už však nepřišlo a Slovensko tak slavilo postup do semifinále. Češi se musejí opět smířit s koncem ve čtvrtfinále.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *