Fanúšikovia Oilers v obavách. McDavid sa zranil!

Edmonton Oilers sa stretli s Winnipegom Jets v tesne vyrovnanom zápase, ktorý dospel až do predĺženia. Oilers však v predĺžení prehrali, ale to nebolo pre fanúšikov Oilers najväčšou starosťou. Najväčší strach prišiel, keď sa zdalo, že Connor McDavid, pravdepodobne najlepší hráč NHL, utrpel v tretej tretine zranenie.

K danej situácii došlo ku koncu tretej tretiny. Zdalo sa, že si niečo natiahol, a bolo vidieť, že sa cíti nepohodlne na striedačke. Hoci sa snažil odkorčuľovať, v predĺžení sa už na ľad nevrátil, čo fanúšikov Oilers znepokojuje.

Oilers zostali bez služieb svojho kapitána počas posledných štyroch minút a 20 sekúnd tretej tretiny. Jeho neprítomnosť bola obzvlášť citeľná počas nasledujúceho predĺženia 3 na 3, v ktorom Oilers nakoniec prehrali s Winnipegom Jets v pomere 3:2.

McDavid unable to finish Oilers loss with apparent injury | NHL.com

McDavidov vplyv na výkony tímu je nepopierateľný a jeho štatistiky z úvodu sezóny, vrátane dvoch gólov a šiestich asistencií v iba piatich zápasoch, podčiarkujú jeho význam pre Oilers. Vzhľadom na to, že McDavid má pred sebou už tak náročnú sezónu, fanúšikovia Oilers a celá organizácia s napätím očakávajú aktuálne informácie o zdravotnom stave svojho hviezdneho hráča a jeho prípadnom návrate na ľad.

,,Ešte som sa do šatne nedostal. Z môjho pohľadu to vyzeralo na svalové zranenie. Viac informácii sa dozvieme zajtra.“

Povedal tréner Oilers Jay Woodcroft.

Edmonton Oilers zaostáva za Vegas o deväť bodov v Pacifickej divízii a to ešte nie je ani november. Aj keď neexistujú žiadne oficiálne informácie o rozsahu McDavidovho zranenia, fanúšikovia Oilers dúfajú, že zranenie nie je vážne.  McDavid je srdcom a dušou tímu Oilers a jeho prítomnosť v zostave je kľúčová pre úspech tímu. Jeho strata na akúkoľvek dobu by bola obrovskou ranou pre šance tímu dostať sa do play-off.

Autor: Adrián Glett