Feherváryho gólová delovka, dvaja rodáci proti sebe a Tatar späť v hre

Týždenný súhrn Slovákov v NHL je tu! Veľkonočný týždeň od 01.04. 2024 – 07.04. 2024 priniesol veľa bodov, zmien a emócií. Playoff v NHL sa pomaly ale isto blíži, ktoré tímy majú so Slovákmi stále šancu sa tam dostať? Rozoberieme si bodový súhrn a výsledky zápasov klubov kde hrávajú Slováci konkrétne Calgary Flames, Washington Capitals, New Jersey Devils, Seattle Kraken, Montreal Canadiens a Tampa Bay Lightning. Všetky časy zápasov sú písané v našom čase.

Tomáš Tatar

Po desiatich dňoch sa opäť vrátil do zostavy Seattlu Tatar, to však ešte netušil že to bude jediný zápas ktorý odohral v minulom týždni. Vo štvrtok odohrali zápas proti domácemu tímu Los Angeles Kings s ktorými prehrali 2:5 a zo zápasu si Tomáš okrem trpkosti z prehry neodniesol žiaden bod, mal jednu strelu na bránu, pripísal si dve mínusky a jeho ice time bol 10:37. Tento zápas bol zatiaľ jeho posledný uvidíme kedy sa znova vráti do zápasovej zostavy. Momentálne má Tomáš Tatar na svojom konte zaznamenaných 23 bodov (8+14) v 67 zápasoch. Seattle Kraken stratil šancu na playoff. Či by mohol byť Tatar voľný na prípravné zápasy majstrovstiev sveta ešte zostáva otázkou.

Martin Feherváry

V stredu sa Washington postavil proti Buffalu Sabres s ktorými prehrali vysoko 2:6. Aj napriek prehre sa Feherváry mohol radovať zo streleného gólu, ktorý mal rýchlosť 140 km/h okrem toho nezískal žiadnu +/- a jeho ice time dosiahol 20:36. Na domácom ľade vyzvali v piatok Pittsburg Penguins, s nimi prehrali 1:4. Zo zápasu si neodniesol žiaden bod, žiadnu +/-, mal 1 strelu na bránu a bol s ice timom 20:47. O deň neskôr teda v sobotu hrali zápas proti Caroline Hurricanes s ktorou tiež prehrali 2:4 a natiahli tak negatívnu šnúru 5 prehier za sebou. Feherváry si nepripísal počas zápasu žiaden bod, nemal ani strelu na bránu, získal jednu plusku a jeho ice time bol 21:12. Martin Feherváry má momentálne pripísaných 14 bodov (3+11) v 60 stretnutiach. Washington Capitals majú stále šancu sa dostať do playoff ale musia vyhrávať posledné zápasy.

Juraj Slafkovský

Po sviatkoch a dňoch voľna mali v stredu domáci zápas proti Floride Panthers s ktorou vyhrali 5:3. Juraj si okrem radosti z výhry odniesol aj asistenciu, jednu plusku, 6 trestných minút, mal 1 strelu na bránu a jeho ice time bol 18:46. V piatok na domácom ľade sa Montreal postavil proti Tampe Bay Lightning, kde hráva tiež rodák z Košíc – Erik Černák, s ktorou prehrali vysoko 4:7. Pri odchode do kabíny Juraj nebol šťastný ale napriek tomu zaznamenal 6 strieľ na bránu z ktorej bola jedna presná do siete brankára, 1 asistenciu, jednu plusku a na jeho ice time bol 22:44. V nedeľu odohrali jeden z posledných domácich zápasov základnej časti NHL. Montreal nestačil na Toronto Maple Leafs, okrem prehry 2:4 si Juraj zo zápasu odniesol 1 asistenciu, jednu strelu na bránu, jednu mínusku a ice time 18:64. Juraj Slafkovský má zaznamenaných 45 bodov (16+29) v 76 zápasoch. Montreal Canadiens už nemá šancu na postup do playoff. Má Slovensko tak potencionálnu posilu na MS (Majstrovstvá Sveta)?

Erik Černák

Najviac nabitý program minulý týždeň mal Erik s Tampou, odohrali spolu štyri zápasy. Už v utorok hrali doma proti Detroitu Red Wings s nimi prehrali 2:4 a zo zápasu si Erik neodniesol žiaden bod, žiadnu strelu na bránu, iba jednu plusku a ice time 18:54. Vo štvrtok cestovali do Toronta kde vyhrali 4:1 ale ani z tohto zápasu si podobne ako dva dni predtým neodniesol žiaden bod, žiadnu strelu, iba jednu plusku a ice time mal najvyšší za posledné týždne 23:42. O deň neskôr hral proti, rodákovi z Košíc, Jurajovi Slafkovskému a tých zdolali vysoko 7:4. Ani z tohto zápasu si neodniesol žiaden bod, žiadnu +/-, mal dve trestné minúty, pripísal si 2 strely na bránu a jeho ice time bol výrazne nižší 18:54. Posledný zápas odohrali v sobotu večer s Pittsburgom Penguins, s nimi tesne prehrali 4:5. Okrem prehry si zo zápasu Černák neodniesol žiaden bod, žiadnu strelu na bránu, pripísal si jednu plusku a jeho ice time bol znovu menší ako zápas predtým 15:30. Erik Černák má momentálne pripísaných v 64 zápasoch 11 bodov (1+11). Ako uviedla NHL Tampa Bay Lightning sa zatiaľ ako jediný tím so Slovákom dostal oficiálne do playoff.

Martin Pospíšil

Zápasový týždeň začali zápasom v stredu proti Anaheim Ducks, na nich ale nestačili a tak ich Ducks porazili 5:3. Zo zápasu si odniesol dve asistencie, žiadnu +/-, 1 strelu na bránu a jeho ice time bol 15:16. Na piatkový zápas Pospíšil nebude spomínať v dobrom. Proti domácemu Winnipegu Jets prehrali Calgary 2:5 ale Martin nedohral zápas. V 20. minúte druhej tretiny rozhodca pískal trest, za faul lakťom dostal 5 + do konca zápasu. Tak odohral len necelých 11 minút, bez bodu a s jednou pluskou. Doma sa v nedeľu postavili proti Edmontonu Oilers, na nich nestačili a prehrali 2:4. Zo zápasu si neodniesol žiadny bod, ani +/-, mal 4 strely na bránu a jeho ice time bol 13:41. Martin Pospíšil má zaznamenaných 20 bodov (8+12) v 57 zápasoch. Keďže je Calgary Flames je bez šance na postup do playoff, mohol by byť Pospíšil voľný na MS.

Šimon Nemec

Azda najzaujímavejší týždeň má Nemec s „diablami“, začal im v stredu kedy hrali doma proti Pittsburgu Penguins. S nimi prehrali vysoko 3:6 ale domácim stuhla krv v žilách keď v 12. minúte tretej tretiny, Malkin bodycheckoval Nemca a ten zostal ležať na zemi v bolestiach. V bolestiach odchádzal do šatne a každí si myslel že sa už nevráti. Nakoniec sa do zápasu vrátil a nepripísal si žiaden bod, ani strelu na bránu, pripísal si len dve mínusky a ice time mal 18:15. Vo štvrtok sa postavili proti New Yorku Rangers, s ktorými to mali pestré. Dve sekundy po úvodnom buly sa spustila hromadná bitka oboch strán, boli vylúčený 8 hráči s trestami 5+ do konca zápasu, toto bola príležitosť pre Nemca. Napriek tesnej prehre si Šimon nepripísal žiaden bod, žiadnu strelu na bránu, získal jednu plusku a jeho ice time bol neuveriteľných 26:23 – osobné maximum. Posledný zápas tohto týždňa odohrali v nedeľu proti Ottawe Senators, ktorých porazili tesne 4:3. Avšak okrem víťazstva si Nemec nepripísal žiadny bod, ani +/-, mal dve strely na bránu a jeho ice time bol výrazne nižší 19:14. Šimon Nemec má momentálne na svojom konte 19 bodov (3+16) v 55 zápasoch. New Jersey Devils je mimo šancu postupu do playoff, čo môže znamenať ďalšiu posilu na prípravné zápasy MS.

Autor článku: Kristína Martáková

Zdroj titulnej fotky: instagram/sebastiengervaisphoto