Príbeh návratu Spencera Knighta bude pokračovať v AHL!

Tím Florida Panthers v piatok oznámili, že 22-ročný brankár začne sezónu v tíme Charlotte Checkers, ktorý je súčasťou American Hockey League.

Knight nehral za Floridu od 18. februára. Dvadsaťdvaročný brankár sa na niekoľko mesiacov stiahol z hokeja, aby sa sústredil na svoje duševné zdravie, a nedávno prezradil, že mu bola diagnostikovaná obsedantno-kompulzívna porucha.

Panthers loan goaltender Spencer Knight to AHL Charlotte - ESPN
Foto: ESPN.com

Panthers Knighta vybrali v prvom kole draftu 2019 z celkového 13. miesta, má sa jednať o jedného z najlepších prospektov v celej NHL. Poslanie Knighta do Charlotte Checkers, Panthers nepovažujú za degradáciu. Dôvod je jasný, jednoducho dostane väčší priestor na ľade a to znamená, viac zápasov v krátkom čase.

,,Na to sme sa pozerali od začiatku. Vo svojom programe urobil veľký pokrok. Cíti sa dobre. V tréningovom kempe vyzeral fantasticky. Musíme ho však postaviť do akejsi pozície číslo 1, do úlohy číslo 1 a potom spustiť jeho program a pracovať na tom, na čom pracuje.“

Povedal tréner Panthers Paul Maurice.

Anthony Stolarz začne sezónu ako Bobrovského náhradník. Plán je taký, že Knight bude pravidelne hrávať v Charlotte a bude tam pôsobiť ako jednotka.

Stolarz sa v minulej sezóne objavil v 19 zápasoch Anaheimu Ducks a celkovo odohral v NHL 81 zápasov v tímoch Philadelphia Flyers, Edmonton Oilers a Anaheim, v ktorých dosiahol priemer 2,93 gólu a percentuálnu úspešnosť zákrokov 91,2%. Dvadsaťdeväťročný brankár zaznamenal šesť kariérnych shutoutov a 12. apríla 2021 pri víťazstve 4:0 nad San José Sharks vytvoril so 46 zákrokmi klubový rekord Ducks v počte zákrokov pri shutoute.

Exclusive: Spencer Knight on Why He Sought Help - The Hockey News
Foto: USA TODAY Sports

Knight je v prvom roku trojročnej zmluvy na 13,5 milióna dolárov a zjavne zostáva veľkou súčasťou plánov Floridy do budúcnosti. Spoluhráči si pochvaľovali, čo od neho videli v kempe, a aj kapitán Aleksander Barkov povedal, že Knight sa zlepšil.

,,Pre mňa bol úplne iný Knight. Na tréningu bol naozaj dobrý. V zápasoch bol naozaj dobrý. Bojoval, súťažil, tvrdo pracoval. Prišiel sem a je to jeden z najprofesionálnejších chalanov, akých som kedy zažil. Stále je v posilňovni, niečo robí, snaží sa byť lepší. Je pre neho dobré, že tam dole odohrá veľa zápasov, ale samozrejme čakáme na jeho návrat.“

Povedal kapitán Panthers Alexander Barkov.

Autor: Adrián Glett

Foto: floridahockeynow.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *