Aj druhý brankár Humenného mení pôsobisko

Ku Romanovi Durnému, ktorý sa sťahuje do Znojma sa pridal aj Filip Krasanovský. Kľúčový hráč, ktorý oslávil postup Humenného do extraligy sa sťahuje do Poľska.

Dvadsaťpäť ročný brankár podpísal kontrakt s klubom Cracovia Krakow. Klub pôsobí v najvyššej lige v Poľsku. Minulú sezónu skončili po základnej časti v tabuľke prvý, no play-off im nevyšlo podľa predstáv. V semifinále vypadli s úradujúcim majstrom Katowicami 3:4 na zápasy. Nakoniec si zahrali o 3. miesto, v ktorom nešťastne prehrali s Osvienčimom 0:2 na zápasy.

Filip sa narodil v Plzni, kde aj s hokejom začal. Po piatich sezónach v Plzni odišiel ako 19-ročný do Ameriky, celú sezónu odchytal v juniorskej lige, kde si v 37 zápasoch pripísal 1,35 gólov na zápas.

Po úspešnej sezóne v zámorí sa presťahoval na dve sezóny na opačný koniec, do Číny. Aj keď mal klub sídlo v Číne, pôsobil v ruskej juniorskej MHL lige, kde si Filip odchytal jednu sezónu. Tú druhú začal v druhej najvyššej ruskej súťaži, no sezónu ukončil v Martine.

Posledné dve sezóny sa usadil v Humennom. V tej uplynulej odchytal 36 zápasov základnej časti s úspešnosťou 2,79 gólov na zápas, v play-off sa medzi tri žrde postavil len trikrát.

Zdroj: TIPOS Slovenská hokejová liga

Autor: Petra Franeková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *