Prešov zdolal tím, ktorý ho nahradil v extralige!

Vo svojom záverečnom dueli v rámci Slovenského pohára si Prešov zdolal sily s najnovším extraligistom z Humenného. Šarišanom sa nakoniec podarilo vyhrať až o 3 góly a postúpili tak do playoff.

Prešov vstupoval do tohto zápasu ako outsider, avšak bodov mal na konte viac. Na postup im stačilo dotiahnuť zápas aspoň do predlženia, no prvé miesto v tabuľke potvrdili výhrou.

Skalp Humenného ich možno potešil o čosi viac, kedže Humenné si v minulej sezóne vybojovalo postup do najvyššej súťaže a v extralige tak vystriedalo práve Prešov.

Tím z metropoly Šariša zvíťazil jednoznačne 4:1, najväčšiu zásluhu na víťazstve mali hráči prvého útoku, konkrétne František Poliaček, Dávid Kohút a Vladislav Leshchenko, ktorý dohromady nazbierali až 8 kanadských bodov.

Do listiny strelcov sa zapísal taktiež Andrei Sigarev, ktorý strelil prvý gól v zápase. O jediný zásah hostí sa postaral v 50. minúte Hannu Kuru.

Vyzerá to tak, že sa Prešov v závere prípravy dokázal oklepať z úvodných zápasov , kde hráči nepodávali takto kvalitné výkony.

Okrem Prešova si postup do playoff Slovenského pohára zabezpečili aj Nové Zámky a taktiež Považská Bystrica. Všetko je ešte otvorené v skupine B, kde je najbližšie k postupu Skalica.

PREŠOV – HUMENNÉ 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Góly: 20. Sigarev (Poliaček, Toma), 26. Kohút (Leshchenko), 30. Leshchenko (Poliaček), 39. Poliaček (Leshchenko, Kohút) – 50. Kuru (Lapšanský)

Autor: Alex Höger

Titulná foto: Facebook / HC Prešov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *