Talentovaný slovenský obranca mení v zámorí svoje pôsobisko!

Jakub Chromiak patrí medzi najväčšie slovenské talenty pre nadchádzajúci NHL Draft. Klub Sudbury Wolves, v ktorom strávil celú minulú sezónu, sa ho rozhodol vymeniť do klubu Kingston Frontenacs.

Wolves výmenou za Chromiaka získali výber v 4. kole v roku 2025 a dve voľby v roku 2027 v druhom a šiestom kole. Slovenského obrancu si Sudbury vybralo v roku 2022 z 8. miesta.

Hlavným dôvodom výmeny neboli Chromiakove výkony. Prestup zapríčnil príchod ďalšieho Slováka. Dalibor Dvorský sa po nevydarenom vstupe do sezóny vo Švédsku presunul práve do Sudbury Wolves, ktorého si vybrali na CHL Import Drafte 2022 zo 68. miesta.

Podľa pravidiel OHL môžu v jednom tíme nastupovať maximálne dvaja Európania a generálny manažér tímu Rob Papineau musel do tohto víkendu uzavrieť tímovú súpisku. Okrem Chromiaka a Dvorského sa v tíme nachádza ešte český golman Jakub Vondraš, ktorý je momentálne jednotkou Wolves a teda pre Jakuba sa miesto v zostave už nenašlo.

Jakub odohral v drese Sudbury Wolves celkovo 72 zápasov, v ktorých strelil 4 góly a pripísal si 20 kanadských bodov.

„Chceli by sme sa poďakovať Jakubovi za čas strávený v Sudbury. Určite to nie je hráč, ktorého sme chceli vymeniť, ale pravidlá nám umožňujú mať na súpiske iba dvoch importov. Sme radi, že sa bude môcť vrátiť do hry a prajeme mu veľa úspechy. Je to výborný človek aj hráč,“

komentoval výmenu generálny manažér Sudbury Wolves Rob Papineau

Meno Chromiak je v Kingstone známe, keďže v sezónach 2019/20 a 2021/22 tam pôsobil Jakubov brat Martin. Starší z bratov podával v klube výborné výkony, v sezóne 2021/22 sa so 44 gólmi stal najlepším strelcom tímu a zahral si tu aj so štvorkou NHL Draftu 2022 Shanom Wrightom.

„Jakub je hráč, s ktorého sme chceli veľmi získát na import drafte 2022. Chromiak sa skvele hodí do našho systému. Bude nám k dispozícii niekoľko sezón a bude dôležitým článkom napredovania nášho tímu,“

povedal generálny manažér Kingston Frontenacs Kory Cooper

Po nie úplne vydarených výkonoch na začiatku tejto sezóny sa Jakub v rebríčkoch pre NHL Draft 2024 prepadol z 2. kola, kde bol na konci minulej sezóny, do 3. až 5. kola. Zmena prostredia mu tak môže pômocť vrátiť sa späť do formy. Pomôcť by mohol aj Slovensku na blížiacich sa majstrovstvách sveta do 20 rokov.

Jakub Chromiak sa pripojí k novým spoluhráčom na tréningu vo štvrtok popoludní a očakáva sa, že v zostave bude už v piatok večer, keď Frontenacs privítajú Barrie Colts doma v Leon’s Centre.

Autor: Alex Höger

Titulná foto: Twitter/Sudbury Wolves

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *