CZE : FIN – Přípravný zápas

Navázání na výhru proti Lotyšsku nepřišlo. Češi v posledním zápase přípravy padli s Finy 1:4.

Český národní tým do 20 let dnes nastoupil do posledního přípravného zápasu proti Finům před nadcházejícím mistrovstvím světa juniorů. Oproti minulému zápasu s Lotyšskem přišlo několik změn v sestavě. V brance dnes nastoupil Michael Hrabal, v útoku se objevila i kometa loňského mistrovství Eduard Šalé a Adam Bareš se přesunul do 1. útoku. Do zápasu dnes nezasáhl David Jiříček.

Skóre zápasu otevřeli jako první Finové. V čase 4:33 Arttu Karki přesnou střelou v přesilové hře překonal Michaela Hrabala a potrestal tak vyloučení Ondřeje Bechera, který si odpykával trest za vysokou hůl. Češi se snažili zápas vyrovnat a tvořili si zajímavé šance, i díky přesilové hře, ale finská defenzíva a hlavně finský brankář Niklas Kokko byli pozorní. Finové nevyužité šance Česka potrestali a svůj náskok v čase 14:16 navýšili, když protiútok 3 na 2 využil Rasmus Kumpulainen. Nic podstatného se už nestalo, a tak se šlo do kabin po 1. třetině za stavu 0:2.

Do 2 . třetiny vstoupili lépe čeští hokejisté a za svojí aktivitu se dočkali odměny. V čase 24:30 Robin Sapoušek využil zmatek před finskou brankou a snížil na 1:2. Po obdrženém gólu se hra vyrovnala a Finové se dostávali do velkých příležitostí. Skóre se měnilo těsně před koncem 2. třetiny, kdy další zbytečný faul Čechů potrestal Jani Nyman, který dostal nabito a propálil Hrabala. 2. třetina skončila za stavu 1:3 a Češi museli ve 3. třetině srovnat, aby se zápasem ještě něco udělali.

Vyrovnání ale ve 3. třetině nepřišlo. Naopak přišel další zbytečný faul od Čechů a další přesilovkový gól Finů. V čase 48:17 Emil Hemming dostal puk ve středním pásu, prokličkoval se až k Hrabalovi a nakonec ho překonal. Nic dalšího už zápas nenabídl, a tak Finové porazili Čechy v generálce před MSJ 4:1. Český tým nehrál špatně, ale bohužel ho brzdila špatná disciplína.

Další zápas čeká Čechy už 26. prosince, kdy se představí v 1. zápase na mistrovství světa juniorů proti Slovensku.

Souhrn:

Finsko U20 – Česko U20 – 4:1

Góly: 5. Kärki (Helenius, Kaskimäki), 15. Kumpulainen (Männistö, Salin), 40. Nyman (Halttunen, Hämeenaho), 49. Hemming (Kulonummi, Keskinen) – 25. Sapoušek (Melovský)

Sestavy:

Finsko: Kokko – Kulonummi, Pulkkinen, Salin, Pieniemi, J. Väisänen, Kärki, Kangas, V. Väisänen – Hämeenaho, Helenius, Naukkarinen – Halttunen, Lassila (C), Kaskimäki – Nyman, Keskinen, Koskipirtti – Hemming, Kumpulainen, Männistö.

Česko: Hrabal – Hamara, Cibulka, Alscher, Galvas, Port, Čech, Kočí – Bareš, Šapovaliv (C), Šalé – Becher, Melovský, Rymon – Štancl, Sapoušek, Slavíček – Židlický, Přibyl, Maštalířský.

Zdroj fotky: Český hokej

Autor: Filip Baumruk