Je to oficiální. Kari Jalonen byl odvolán

Ačkoliv už dlouho panovaly spekulace o tom, že finský trenér bude odvolán, verdikt padl až dnes. Za jeho brzké odvolání mohlo letošní MS, kde český tým skončil nejhůře v historii a to na 8. místě. Nově povede reprezentaci Radim Rulík.

Kari Jalonen přišel na českou střídačku před MS 2022 a vybojoval s týmem po 10 letech medaili. Nikdo si nestěžoval, všichni byli s jeho prací nadmíru spokojeni. Vše se ale změnilo po letošním MS, kdy Češi skončili na 8. místě. Třiašedesátiletý Fin měl smlouvu ještě na jeden rok, tudíž svaz musí vyplatit tučné odstupné. Dle člena výkonného výboru Jaromíra Jágra by se mělo jednat o částku v hodnotě 6 milionů. Společně s Jalonenem končí i jeho asistenti Libor Zábranský a Martin Erat a také trenér gólmanů Zdeněk Orct.

Celá věc se táhne už několik týdnů, poprvé se výbor sešel 8. června. Tehdy byl Jalonen společně s Martinem Havlátem vyzván o vypracování zprávy, kde mělo být popsáno, jakým stylem se bude reprezentace prezentovat na domácím MS. Generalitu však vypracovaná zpráva neuspokojila, a tak se 29.6. svaz sešel už potřetí.

„Výkonný výbor se chtěl postavit velice zodpovědně k dalšímu dění, domácímu MS. Výkonný výbor byl nespokojený s písemnou zprávou od Kariho Jalonena, jak si představuje další práci na MS v Praze a vedení týmu. nebyl tam jediný hlas, který by řekl, že ho Jalonenova zpráva přesvědčila, že má hlasovat jinak. „

Alois Hadamczik

Na českou střídačku tak usedne nový realizační tým, který povede Radim Rulík. Asistenty mu budou Jiří Kalous a Marek Židlický, kteří doteď trénovali reprezentační dvacítku. Brankáře si pod svoje křídla vezme bývalý hráč Ondřej Pavelec. Změna je i na pozici generálního manažera, kde usedne Petr Nedvěd, který se do této pozice vrací po roce.

„Budeme se snažit domluvit s generálním manažerem na skautingu hráčů po celou sezonu v zámoří i Evropě. Na Euro Hockey Tour se pokusíme vytvořit kostru týmu, kterou bychom nechtěli příliš měnit. Budeme chtít také poznat další adepty na finální nominaci pro domácí MS.“

Radim Rulík

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Profimedia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *