Nela Lopušanová sa dostala do TOP trojky najlepších hokejistiek na svete!

Slovenský hokejový zázrak sa v ankete IIHF treťou najlepšou hokejistkou sveta.

Nie je žiadnym tajomstvom, že nám na Slovensku rastie talent svetových rozmerov. Po hráčoch ako Slafkovský alebo Nemec sme sa dočkali aj megahviezdy v ženskom hokeji.

Aj napriek tomu, že má Nela Lopušanová len 15 rokov, je už teraz známa v celom hokejovom svete.

Už v štrnástich rokoch bola hviezdou na majstrovstvách sveta žien do 18 rokov, kde získala v 5 zápasoch 12 bodov. Taktiež sa stala prvou ženou, ktorej sa podarilo skórovať takzvaným “michiganom“.

Sezónu odohrala v Žiline, či už v ženskom tíme, kde za 8 zápasov získala 49 bodov, alebo aj v mládežníckom tíme do 16 rokov, kde v 19 zápasoch získala 56 bodov. V porovnaní napríklad so spomínaným Slafkovským získala o 2 body viac, pričom odohrala o 4 zápasy menej.

Vďaka jej výkonom sa dostala aj do ankety o najlepšiu ženskú hokejistku na svete. V konkurencii s hokejistkami ako Hilary Knight alebo Sarah Nurse sa s 13,6% hlasov umiestnila celkovo na 3. mieste.

Najlepšou hokejistkou sa napokon stala Hilary Knight z USA so 40% hlasov.

Za pripomienku stojí aj fakt, že Lopušanovej sa skôr podarilo vyhrať napríklad Cenu Piotra Nurowskeho za najlepšieho mladého športovca v zimných športoch. Taktiež bola súčasťou strieborného tímu na Európskom olympijskom festivale mládeže.

Autor: Ján Koštial

Foto: IIHF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *